Dębno. Czterysta tysięcy złotych dotacji dla samorządu
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 28 maja 2018 16:19

W tym roku, gruntownej przebudowie zostaną poddane boiska przy: Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy, Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku. – Przypomnę, że 400 tysięcy złotych, na ten cel przekazał nam, w formie bezzwrotnej dotacji, minister sportu – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

Dodajmy, że w ramach zadania zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowo-gumowej. Dostawę oraz montaż wyposażenia sportowego w postaci 2 bramek do piłki ręcznej i nożnej, 2 stojaków do koszykówki oraz jednego kompletu do siatkówki oraz tenisa ziemnego, jak również zamontowanie siatki ochronnej (piłkochwyty). Dodatkowo w Łoniowej i Niedźwiedzy zostanie wykonane ogrodzenie z siatki.-  Poza walorami estetycznymi boiska zyskają przede wszystkim na bezpieczeństwie ich użytkowników - podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - To będą bezpieczne boiska. Liczę, że pogoda nie pokrzyżuje planów wykonawcy i za kilka miesięcy odnowione boiska będą tętnić życiem.  Zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury sportowej – Edycja 2017. Samorząd na rewitalizację boisk pozyskał ponad 400 tys. zł.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .