Sławomir Pater kandydatem na burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 maja 2018 12:44

Sławomir Pater, od wielu lat radny Rady Powiatu Brzeskiego, przedsiębiorca, ekonomista w jednej osobie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel burmistrza Brzeska. – Długo zastanawiałem się nad tą propozycją. I gdyby nie moja żona, pewno bym nie przyjął tej oferty, nie skorzystał z tego wyzwania. Mam bowiem świadomość ile czasu będę musiał „ukraść” rodzinie, by skutecznie kierować gminą. Uznaliśmy jednak z żoną, że skoro rozpocząłem swoją służbę społeczną jako radny, skoro zająłem się pracą społeczną, samorządem, to teraz, nie mogę zdezerterować – mówi naszej redakcji Sławomir Pater.

- Namawiali mnie do tego nie tylko działacze Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodowych, przedsiębiorcy, ale przede wszystkim zwykli obywatele naszej małej Ojczyzny – gminy Brzesko.  Zdaję sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności i gigantycznego wyzwania, które Nas czeka. Mówię w liczbie mnogiej, bo mam pełną świadomość, że skuteczne zarządzie gminą opiera się na pracy zespołowej. Jestem przekonany, że zbuduję drużynę, która nie tylko doprowadzi Nas do wyborczego zwycięstwa, ale przede wszystkim zmieni gminną rzeczywistość – podkreśla Sławomir Pater.miną.

– Liczę na pomoc radnych Rady Miejskiej w Brzesku. Jestem przekonany, że będzie mnie wspierał jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w Brzesku, radny powiatu brzeskiego, przed kilkoma laty wicestarosta, a na przełomie wieków, także wiceburmistrz Brzeska, Stanisław Pacura. Od wielu lat związany jestem z samorządem powiatowym. Jestem radnym, przez cztery lata kierowałem pracą Rady Powiatu Brzeskiego. Z wykształcenia jestem ekonomistą, stworzyłem i skutecznie działam na rynku ubezpieczeń, zdolności organizacyjne i menadżerskie są moim wielkim atutem. Wiem, że kondycja finansowa gminy Brzesko jest trudna. Zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba zainicjować wiele zmian. Miasto potrzebuje sanacji na wielu płaszczyznach: inwestycyjnej, oświatowej, kulturalnej, nowych o wiele lepszych relacji z przedsiębiorcami i inwestorami. Powoli przygotujemy Nasz Program dla Miasta. Razem z Wami, posłami, działaczami samorządowymi, ale także razem z mieszkańcami gminy Brzesko, chcę przygotować Program Dobrej Zmiany dla Brzeska. Wiem, że będą mógł liczyć na Wasze pomysły. Na koniec chciałem serdecznie podziękować posłowi do Parlamentu Europejskiego Edwardowi Czesakowi, dziękuję pani minister Józefie Szczurek – Żelazko za ogromne zaufanie i deklarację pomocy. Korzystanie z Waszego bardzo bogatego doświadczenia politycznego i samorządowego, ale także wiedzy merytorycznej będzie dla mnie wielkim wsparciem. Słowa podziękowania kieruję do działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy poparli moją kandydaturę. Przed nami Dobra Zmiana dla Brzeska – mówi Sławomir Pater.

Zdaniem minister Józefy Szczurek – Żelazko zaprezentowany podczas dzisiejszej konferencji prasowej team jest najlepszym rozwiązaniem dla miasta. – Dwoje ludzi doświadczonych, ambitnych, którzy mają wizje rozwoju gminy, a poprzez to powiatu brzeskiego. Jestem przekonana, że kampania będzie merytoryczna, oparta na faktach – mówiła minister Józefa Szczurek – Żelazko. Poseł Edward Czesak (poseł do Parlament Europejskiego), który w latach 1998 – 2002 szefował samorządowi miejskiemu deklarował pomoc dla teamu. – Dadzą radę, to będzie Dobra Zmiana dla Brzeska – zapewniał poseł Czesak.

(mir)


Komentarze (3)

Pseudonim : JA, ja 14 maj 2018 11:02
Już taka kandydatura jest upokorzeniem dla Mieszkańców Brzeska. Już przez kilka kadencji straszyli szeryfem z Borzęcina, to teraz straszą kowbojem ze Szczurowej.
Pseudonim : Kaziu 05 czerwiec 2018 13:30
ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni - ....
Pseudonim : Qba 30 sierpień 2018 07:03
nowy, poważny kandydat, który już nieco doświadczenia ma na swoim koncie

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .