Termomodernizacja budynków szkolnych
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2018 19:34

Już wkrótce  rozpoczną się prace związane z termomodernizacją budynków sześciu szkół oraz siedziby urzędu miejskiego i starostwa. W przyszłym tygodniu odbędzie pierwsze przekazanie placu budowy wykonawcy.  Jak szacują urzędnicy całość prac we wszystkich placówkach potrwa do końca 2019 roku. Łączny koszt  robót wyniesie 7, 2 miliona złotych, a gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 3,2 miliona złotych.

-W 2016 roku pojawiła się możliwość pozyskania dotacji z funduszy unijnych na wykonanie prac termomodernizacyjnych w budynkach użyteczności publicznej. Po sporządzeniu stosownej dokumentacji technicznej i uzyskaniu wymaganych pozwoleń gmina złożyła wniosek o dotację, który został  wysoko oceniony – wyjaśnia burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Wykonana zostanie termomodernizacja w sześciu budynkach szkolnych – w Mokrzyskach, Szczepanowie,  Jasieniu, Jadownikach (PSP nr 1), Buczu i Brzesku (PSP nr 3) oraz w budynku mieszczącym urząd miejski i starostwo.

-Zakres robót obejmuje ocieplenie ścian i górnych stropów, w kilku budynkach zmodernizowane zostanie centralne ogrzewanie. We wszystkich wymienionych obiektach  przewidziano wykonanie instalacji, które umożliwią pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych – mówi naczelnik wydziału infrastruktury Bogdan Dobranowski.

-Po wykonaniu robót termomodernizacyjnych koszty utrzymania budynków znacznie się obniżą, a oszczędności będą mogły być przeznaczone na realizację innych ważnych zadań gminnych – dodaje burmistrz Grzegorz Wawryka.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .