Dębno: Gmina stawia na ekologię
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 lutego 2018 23:10

Dokładnie 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. – W sumie samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Maksymalna kwota dofinansowania, jaką gmina Dębno uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego w przypadku wymiany kotłów na piece na  paliwa stałe wynosi blisko 900 tysięcy złotych, natomiast kwota dofinansowania w przypadku wymiany kotłów na piece gazowe to już ponad 1,3 miliona złotych. – Niezmiernie cieszę się, że zainteresowanie mieszkańców jest tak duże – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Musimy wspólnie zadbać o poprawę jakości powietrza. Na szczęście świadomość społeczna na temat tego problemu wzrasta. Coraz rzadziej do pieca trafiają śmieci, a to już pierwszy krok w walce o czyste powietrze.
Działając w partnerstwie z 7 jednostkami samorządu terytorialnego: Gminą Gnojnik, Borzęcin, Czchów, Szczurowa, Szczucin, Wietrzychowice i Zakliczyn, Gmina Dębno otrzymała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, gwarantujące realizację przedsięwzięcia na szeroką skalę.  Wiele wskazuje na to, że wszystkie prace uda się wykonać w tym roku. Efekt: czystsze środowisko – mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .