Gnojnik. Tony żywności trafiły do potrzebujących
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 stycznia 2018 01:00

Od dwóch lat Gmina Gnojnik, a dokładnie jej najbardziej potrzebujący Mieszkańcy, korzystają z pomocy Banku Żywności w Krakowie. – Chcemy brać udział w kolejnych edycjach programu – zapewnia wójt Sławomir Paterek. Podprogram 2016 był realizowany od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. W Podprogramie 2016 od stycznia 2017 r., do czerwca do gminy trafiły 4 transporty z żywnością. Rozdano w sumie 38276,84 kg: makaron jajeczny, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, ryż biały, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, cukier biały, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy. Ponadto, odbyło się 5 warsztatów kulinarnych – Kulinarnie mocni i żywieniowych – Akademia żywienia. Obecnie trwa Podprogram 2017, który rozpoczął się w sierpniu. Będzie on trwał do czerwca 2018 roku – wyjaśnia Kinga Broszkiewicz – Kuchno z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

W tej edycji dotarły do gminy dwa transporty, w wyniku których rozdano w sumie 19039 kg żywności: fasola biała, herbatniki, mleko, gulasz wieprzowy z warzywami, cukier biały, olej rzepakowy, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, ser podpuszczkowy, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy. Jak w poprzedniej edycji, również i w tej nie zabrakło warsztatów kulinarnych i żywieniowych, które cieszyły się dużym uznaniem uczestniczek – zapewnia Kinga Broszkiewicz – Kuchno.
Wójt Gminy Gnojnik oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku składają serdeczne podziękowania właścicielom firm: HEMIST (Henryk Konstanty, Stanisław Konstanty i Mirosław Zych), CMC Centrum Motoryzacji Czyżycki (Piotr Czyżycki), MAX-TRANS DUDEK (Andrzej Dudek), którzy zapewniali transport żywności oraz firmom:  PAGEN (Dominik Chamioło i Mirosław Nowak), NOVUM (Krzysztof Wójs), TRANS BET,  MEGAMOT (Mieczysław Hebda), którzy użyczali wózków widłowych i paletowych. Podziękowania należą się również sołtysowi wsi Lewniowa Arturowi Seniukowi, który w czynie społecznym wydawał paczki żywnościowe oraz prezesowi OSP w Gnojniku Kazimierzowi Święchowi za udostępnienie garażu, w którym przechowywana była żywność.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .