MPEC Brzesko partnerem akcji charytatywnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 listopada 2017 22:37

Dostawca ciepła systemowego – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku, jako specjalista w kwestii dzielenia się ciepłem przyłącza się do akcji społecznej „Wymiana ciepła” i udostępnia w siedzibie firmy (boczne wejście) wieszak, na którym można powiesić ciepłą odzież oraz pozostawić akcesoria jesienno-zimowe dla potrzebujących. Wymiana ciepła to jeden ze sposobów przekazywania ciepłej energii, ale w rzeczywistości to akcja zorganizowana po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Celem akcji jest stworzenie punktów wymiany ciepła, w których znaleźć można wieszaki, na których powiesić można np. kurtki, swetry i polary oraz pozostawić np. czapki, szaliki, rękawiczki potrzebne potrzebującym w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać, bez skrępowania wziąć z punktu „Wymiany ciepła”. Dodatkowe punkty „Wymiany ciepła” zostały zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.


Akcja „Wymiana ciepła” zapoczątkowana została przez mieszkańca Budapesztu i w ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin zaowocowała pojawieniem się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących na terenie Węgier. Teraz akcja rozprzestrzenia się na terenie Polski. Inicjatywę wspierają dostawcy ciepła systemowego.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .