Wojciech Wojdak znowu na podium
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 października 2017 11:30

Dwukrotnie na podium stawał Wojciech Wojdak podczas pierwszych pływackich zawodów azjatyckiej części Pucharu Świata. W miniony weekend najlepsi pływacy świata rywalizowali o pucharowe punkty  w Hongkongu. Brzeski kraulista znalazł się w trzyosobowej reprezentacji naszego kraju i spisał się znakomicie.

Na dystansie 400 metrów podopieczny Marcina Kacera zajął drugie miejsce. Minimalnie wyprzedził go Włoch Gabrielle Detti, ten sam, który wyszarpał Polakowi złoty medal podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.  W Hongkongu zawodnik BOSiR-u Brzesko wywalczył również trzecie miejsce. Na dystansie 1500 metrów wyprzedzili go tylko Qiu Ziao (Chiny) i Gebrielle Detti. Do Azji obok Wojciecha Wojdak wyjechali także Radosław Kawęcki i Filip Zaborowski. Już jutro cała trójka będzie się starała powiększyć punktowy dorobek pucharowy podczas kolejnych zaqwodów tego cyklu, które odbędą się w stolicy Kataru, Dausze. 

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .