Brzesko. Będzie Dom Seniora
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 października 2017 20:26

W sumie 360 tysięcy złotych kosztować będzie utworzenie dziennego domu seniora, który znajdował się będzie na parterze budynku mieszczącego Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku, przy ulicy Okocimskiej 44. W budynku już rozpoczęły się prace remontowo-adaptacyjne, potrwają do końca roku. – Pieniądze na uruchomienie domu seniorów pochodzą z wieloletniego programu Senior+ na lata 2015-2020. Tego typu placówka jest w mieście bardzo potrzebna, z roku na rok przybywa seniorów, którzy wymagają pomocy i opieki, ale także takich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. W dziennym domu seniora miejsce znajdzie 20 osób – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Dom seniora będzie się mieścił na parterze budynku i będzie miał blisko 250 metrów kwadratowych powierzchni, gmina już podpisała z Sanepidem stosowną umowę, na mocy której będzie miała prawo użytkować lokal. Działalność dziennego domu seniora polegać będzie na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, zapewnieniu posiłku oraz innych usług edukacyjno-kulturalno-sportowych i prozdrowotnych dostosowanych do potrzeb osób starszych. Placówka będzie zapewniać co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku. Podstawowy zakres usług świadczonych przez dom seniora będzie obejmował między innymi usługi socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe i aktywizujące społecznie. Seniorzy będą także mieli możliwość udziału w terapii zajęciowej. Placówka we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami rozszerzy ofertę na usługi świadczone poza swoją siedzibą, będą to spotkania w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wizyty w brzeskim muzeum, udział w zajęciach organizowanych w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, a także udział w lekcjach związanych z profilaktyką nowotworową prowadzoną przez Brzeskie Amazonki. Zdaniem włodarza gminy dom „wyratuje” w ciągu kilku najbliższych miesięcy
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

jww powMateriał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .