Klikowa otwarła sezon turystyczny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 maja 2017 23:55

Pokazy kawaleryjskie, konkurs powożenia zaprzęgami i występy artystyczne towarzyszyły w weekend 13-14 maja „Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce”. Jest to cykliczna impreza, organizację której w tym roku powierzono Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni. Na zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej do podtarnowskiej stadniny przybyli samorządowcy i przedstawiciele branży turystycznej oraz media nie tylko z naszego województwa ale i goście z całej Polski. Pomimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej aury wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność, która wytrwale podziwiała piękne konie, szykownych jeźdźców oraz wspaniałe zaprzęgi. Tarnowski Oddział Jazdy Imienia 5. Pułku Strzelców Konnych zaprezentował się w musztrze oraz przeprowadził zawody kawaleryjskie „Militarii”.


Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz szkolenia psów. O oprawę muzyczną zadbały śpiewające panie i akordeoniści z zespołu Klikowianie, Orkiestra Dęta Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka oraz rokandrollowcy z „After Day”.

Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni” powstała 31 marca trzy lata temu, a swoją działalność prowadzi poddzierżawiając od Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie, teren po by- łym PSO Klikowa w Klikowej.  Już sama nazwa Fundacji określa jej główny cel – to polskie konie są dla nas najważniejsze, a z polskimi końmi nasi polscy hodowcy – mówi dr Zenon Podstawski prezes Fundacji. To dlatego w Fundacji prowadzony jest Punkt Kopulacyjny Ogierów. Inną formą działalności skierowanej do hodowców jest coroczna prezentacja ogierów, utrzymywanych przez poszczególnych hodowców, a przeznaczonych w danym roku do stanówki. Podejmując wiele wyzwań Fundacja powinna być widoczna w swym środowisku, aby temu sprostać nawiązano współpracę z lokalnymi mediami, a w ramach współ- pracy z organizacjami pozarządowymi zrealizowano ważny dla nas temat „Przejażdżki bryczką”, Fundacja planuje swój dalszy rozwój, starając się pozyskać tereny z zasobów Skarbu Państwa. Na nich zamierza inwestować, budując choćby krytą ujeżdżalnię wraz z rozprężalnią, która umożliwi prowadzenie zajęć z jeździectwa, jak i rozgrywanie konkursów sportowych, czy przeprowadzenie wystaw i czempionatów bez względu na warunki pogodowe. Kolejnym zadaniem będzie rewitalizacja bieżni, toru treningowego która w części została poddana zabiegom poprawiającym jej stan. W planach jest remont pomieszczenia kuźni i przywrócenie jej do funkcjonowania nie tylko podczas okazjonalnych wydarzeń. Podobne plany są w stosunku do pomieszczeń stolarni, rymarni, siodlarni i szorowni. W planach jest urządzenie placu zabaw dla najmłodszych, a od sezonu 2017, uruchomienie kawiarni.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .