Gnojnik: Nowe wiaty w gminie
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 25 stycznia 2015 01:00

Cztery nowe wiaty przystankowe pojawiły się w gmin Gnojnik. Te stosunkowo niewielkie gabarytowo inwestycje, najbardziej ucieszyły tych, którzy na co dzień korzystają z transportu zbiorowego, ale z racji estetyki nowe przystanki wpisują się także w szeroko zakrojone plany rewitalizacji centrów miejscowości gminy Gnojnik. – W zasadzie problem wiat przystankowych mamy rozwiązany”. Mówię „rozwiązany”, bo kiedy podejmowaliśmy decyzję o montażu nowych czterech wiat, nie wiedzieliśmy, że będzie potrzeba remontu jeszcze jednej wiaty, przy drodze krajowej Nowy Sącz, -Brzesko, która niedawno została zniszczona w wyniku wypadku drogowego. Ale i to się zmieni. I tę wiatę przystankową, na wiosnę tego roku, wyremontujemy – zapewnia Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

Nowe wiaty przystankoweznajdują się przy drogach: krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik; krajowej nr 75 w miejscowości Usze; powiatowej nr 1445 K Gnojnik – Lipnica Dolna w miejscowości Gnojnik oraz drodze powiatowej nr 1440 K Biesiadki przez Wieś w miejscowości Biesiadki. – W sumie na ten cel wydaliśmy blisko 25 tysięcy złotych. Warto było. Z informacji, które do nas docierają wynika, że nowe wiaty w pełni spełniają pokładane w nich nadzieje. Oczywiście najbardziej przydatne są podczas opadów deszczu czy silnego wiatru. Mam nadzieję, że nie zostaną one zniszczone przez wandali i długo będą służyły naszej lokalnej społeczności - mówi wójt Paterek. Jak podkreśla gospodarz gminy Gnojnik tutejszy samorząd przyjrzy się także „starym wiatom przystankowym”. Tam gdzie będzie taka potrzeba wiaty zostaną wyremontowane i odmalowane. To nie jest duży koszt, a gra warta jest świeczki.

[mir]

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .