Z Borzęcina do Budapesztu
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 03 lipca 2014 21:20

Na początku sierpnia, w dniach 5 – 6 , będzie można zwiedzić Budapeszt. Wyjazd do stolicy Węgier organizuje Parafia NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym. Dwudniowa eskapada zapowiada się ciekawie, bo zaplanowano zwiedzanie najciekawszych zabytków tego ponad dwumilionowego miasta. Budapeszteńska metropolia skrywa wiele niespodzianek. Parlament, Baszta Rybacka, Wyspa Świętej Małgorzaty z kompleksem basenów czy Góra Gelerta, zamek to obowiązkowe miejsca na trasie każdej wycieczki.

[pr]

1 DZIEŃ
Wyjazd z Borzęcina Dolnego o godzinie 4.00. Przejazd przez Słowację, przekroczenie granicy słowacko – węgierskiej. Przyjazd do Budapesztu ok. godz. 12.00 – zwiedzanie neorenesansowej Bazyliki św. Stefana, spacer po Andrassi Utca, Opera. Wyjazd na Wzgórze Gellerta ze Statuą Wolności – skąd można podziwiać panoramę Budapesztu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wyjazd na godzinny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg. (Msza św. między kolejnymi punktami programu)

2 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie. (poranna Msza św. w sali hotelowej). Ciąg dalszy zwiedzania stolicy Węgier. Wyjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie m.in. Baszty Rybackiej, Bramy Wiedeńskiej oraz Zamku Królewskiego. Przejazd na Plac Bohaterów, zwiedzanie Parku Varosliget. Spacer wokół Parlamentu. Przejazd na Wyspę Św. Małgorzaty gdzie obejrzymy m.in. ruiny Klasztoru Dominikanek, Ogród Japoński, spacer Aleją Artystów, Teatr Letni. Wyjazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych. Cena od osoby: 410 zł Cena wycieczki obejmuje: przejazd autokarem o podwyższonym standardzie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów tj. ( Bazylika Stefana, Kościół Macieja, rejs statkiem po Dunaju), nocleg w hotelu w pokojach 3 - osobowych (możliwość dopłaty do pokoju 2-osobowego ok. 20 zł od osoby), ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota – przewodnika, wyżywienie wg programu (1 śniadanie, 1 obiadokolacja). Bliższe informacje: Lucjan Kołodziejski 664417036. Zapisy: po nabożeństwach w zakrystii. Przy zapisie zaliczka 150 zł. Dzieci do lat 18: należy wskazać opiekuna.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .