Brzeszczanie spotkali się z premierem
WYDARZENIA - Aktualności
poniedziałek, 10 września 2007 13:40

W ostatnią sobotę tj. 8 września br. w podtarnowskich Wierzchosławicach odbył się Kongres Polskiej Wsi, zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Gościem specjalnym na ziemi Witosa był premier Jarosław Kaczyński, którego uroczyście powitał i wprowadził poseł i jednocześnie, szef struktur okręgowych PiS Edward Czesak. Warto dodać, że to już druga wizyta premiera Jarosława Kaczyńskiego w regionie tarnowskim w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na spotkanie z premierem przybyli między innymi rolnicy z kilku województw południa kraju, przedstawiciele NSZZ „Solidarność” RI, SKL, PSL „Piast” oraz członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.

 

Byli również goście specjalni między innymi Zdzisław Podkański, Janusz Wojciechowski. Wojciech Mojzesowicz, Bogdan Pęk oraz parlamentarzyści i samorządowy ziemi tarnowskiej. Nie zabrakło również przedstawicieli komitetu brzeskiego PIS, którzy przybyli na wiec do Wierzchosławic liczną grupą.


Kongres Polskiej Wsi przebiegał w scenariuszu wiecu wyborczego, w którym, uczestniczyło blisko tysiąc osób. Premier Jarosław Kaczyński krytykował liberalne pomysły dotyczące między innymi likwidacji KRUS. Sporo mocnych słów, zostało skierowanych pod adresem poprzednich rządów, które premier oskarżał o brak zainteresowania problemami rolnictwa i polskiej wsi. Premier ciepło mówił o twórcach ruchu ludowego w Polsce, zaznaczył, iż wielkość Wincentego Witosa polegała na tym, że dla niego dobro wsi, dobro narodu i państwa to jedno.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .