W Iwkowej późno, ale dobre i to
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 18 października 2012 20:52

Iwkowa, to jedyna gmina w powiecie brzeskim i jedna z nielicznych w Małopolsce, która nie ma sieci wodociągowej wybudowanej przez gminę. – Ci, którzy mieszkają na wzniesieniach od lat borykają się z dramatycznym brakiem wody – utyskują mieszkańcy gminy. W tym roku brak wody jest szczególnie odczuwalny. W efekcie co najmniej kilkadziesiąt gospodarstw rolnych ma spore problemy z zaopatrzeniem w wodę pitną. – Cierpią na tym nie tylko mieszkańcy, ale i zwierzęta domowe. Kto jest temu winny, w sąsiednich gminach jest wodociąg. Dlaczego u nas go nie ma. Czy my jesteśmy gorsi od naszych sąsiadów z Gnojnika czy Czchowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa wodociągów w naszym terenie, nie jest prosta, ale trzeba się z tym zmierzyć, a nie chować głowę w  piasek – napisał w liście do naszej redakcji jeden z mieszkańców Połomia Małego (zastrzegł dane do wiadomości naszej redakcji). Sprawdziliśmy. Faktem jest, że w Iwkowej nie ma do tej pory ani metra wodociągu gminnego. Ma się to zmienić, bo gmina rozpisała przetarg. Za dwa lata woda ma pojawić się u niektórych mieszkańców. Dobre i tyle: lepiej późno niż wcale.

 

[pr]

Komentarze (3)

Pseudonim : iwkowiak 18 październik 2012 21:35
Napiszcie lepiej o tym, ze po wyborach za dwa latach wojt zlikwiduje dwie szkoly... w Dobrocieszu i Nagorzu.
Pseudonim : Danusia 19 październik 2012 06:37
Nie damy się. Wójtowi referendum zrobimy. Po co w gminie "wicka" zatrudniał. A sam 10 patoli bierze - gmina bieda pięć by mu nie wystarczyło
Pseudonim : Punia 03 grudzień 2012 05:16
15 lat temu zbierałam podpisy mieszkańców pod prośbą do Wójta Gminy Iwkowa o zbudowanie wodociągów. Lista została przedłożona w Gminie, regularnie pytałam Wójta co się robi w tej sprawie. I nic. Nawet obraziłam Wójta, że jest ciemny bo chce rozwijać agroturystykę przy braku wody co wogóle jest bardzo śmieszne.
Ale mieszkańcy też nie byli tacy święci. Byli tacy co się stawiali, że wody nie potrzebują, a dziś piszczą bo jej nie mają. Wniosek z tego jest taki, że nigdy nie będzie dobrze w Gminie Iwkowa jak mieszkańcy nie będą się jednoczyć przy okazji cennych inicjatyw. Nawet jeśli byli tacy, którzy nie potrzebowali wtedy wody, to nie powinni rzucać innym kłody pod nogi bo nigdy nie wiadomo czy sami nie będą w podobnej potrzebie.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .