Region: Zmiany w tarnowskich Azotach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 15 stycznia 2012 00:06

13 stycznia odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Akcjonariusze zdecydowali o wprowadzeniu zmian do Statutu Spółki. Przegłosowano Uchwały polegające na tym, że zmieniły się zapisy określające liczbę członków Zarządu Spółki. Dotychczas Statut przewidywał możliwość powołania od 2 do 5 osób w skład zarządu. Podjęte uchwały stwarzają możliwość powołania od 1 do 6 osób stanowiących Zarząd Spółki. Jednocześnie dokonane zmiany w Statucie dopuszczają jednoosobową reprezentację Spółki. Akcjonariusze zdecydowali o powołaniu Moniki Kacprzyk-Wojdyga na Przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki. Zmiana w składzie Rady Nadzorczej podyktowana jest obowiązkiem statutowym wynikającym ze złożenia rezygnacji przez Marzenę Piszczek dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.Wszystkie zaproponowane w porządku NWZA Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. uchwały zostały podjęte. W NWZA uczestniczyli przedstawiciele akcjonariuszy i w głosowaniu wzięło 31 697 932 akcji reprezentujących 49,44 proc. kapitału zakładowego Spółki.

 

W ciągu roku Tarnów „urósł” ponad trzykrotnie. Spółka przejęła kędzierzyński ZAK i w ubiegłym roku Zakłady Chemiczne Police. Do tego dochodzi firma w niemieckim Gubinie. Od kilku miesięcy resort skarbu ma nowego szefa. Według nieoficjalnych informacji, wielce prawdopodobne jest, iż niebawem poznamy nowego Prezesa tarnowskich Azotów, a listę nazwisk otwiera były minister skarbu - Aleksander Grad.

[mak]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .