Pijany lekarz na dyżurze - miał 2,6 promila PDF Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2009 13:53
Wczoraj o godz. 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał telefoniczne zgłoszenie, iż w jednym z ośrodków zdrowia niedaleko Brzeska lekarz przyjmujący pacjentów znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci podejmujący interwencję poddali lekarza badaniu na zawartość alkoholu – jak się okazało mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ustalono, iż lekarz pełnił dyżur w ośrodku od godziny 8.00. Zdążył przyjąć ponad 30 pacjentów. Policjanci natychmiast ustalili dane personalne tych osób. Wszyscy pacjenci zostali poinformowani o zaistniałych okolicznościach i skonsultowani przez innych lekarzy celem weryfikacji wydanych recept czy też postawionych diagnoz przez pijanego lekarza.

Wiadomo, że 64-letni lekarz miał wieloletnią praktykę w tym zawodzie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności procesowe z jego udziałem zostaną wykonane po jego wytrzeźwieniu. Lekarzowi za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

[eb]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .