Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 20 lutego 2016 00:17

Pracownicy biura rzecznika praw obywatelskich nie mają najmniejszych wątpliwości: władze Limanowej stosują „inżynierię społeczną”  w stosunku do rodzin Romskich. Próba przesiedlenia ich do Czchowa nie ma nic wspólnego z integracją tej grupy narodowo – etnicznej z Polakami, jest działaniem niehumanitarnym, godzącym w podstawowe  prawa i wolności obywatelskie. Prawnicy idą jeszcze dalej: sugerują rzecznikowi praw obywatelskich skierowanie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez włodarzy Limanowej. Sporo wątpliwości budzi także prawny aspekt wykorzystania dotacji na integrację rodzin romskich przez samorząd Limanowej ora złamanie ustawy o samorządzie gminnym. W tej sytuacji 17 lutego burmistrz Czchowa Marek Chudoba wydał bezprecedensowy zakaz zasiedlania budynku przy ulicy Sądeckiej, do którego władze Limanowej chcą na siłę, eksmitować ponad dwudziestu Romów. – To nie romofobia, ale działanie zgodne z prawem. O takie działanie prosili nas sami Romowie. Oni po prostu nie chcą zmieniać miejsca zamieszkania – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Porozumienie Czchowa z Zakliczynem
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 16 lutego 2016 00:00

DSC01155Wiele wskazuje na to, że 1 września 2016 roku, na „mapie szkół artystycznych” w Polsce, pojawi się nowa placówka: mowa o filii Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic (gmina Czchów), która powstanie w Paleśnicy, w gminie Zakliczyn. Dzisiaj porozumienie w tej sprawie parafowali: burmistrz Czchowa, Marek Chudoba, burmistrz Zakliczyna, Dawid Chrobak, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosłwicach (w strukturach tej placówki działa Szkoła Muzyczna I stopnia) Kazimierz Wojnicki oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paleśnicy, Sylwester Gostek.  – To przełomowy moment w historii obudzi szkół, jak też obydwu samorządów. Jest wola na powstanie kolejnej filii, tym samym obejmiemy kształceniem artystycznym dzieci z Zakliczyna i kilku gmin sąsiednich – mówili sygnatariusze porozumienia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Po naszej interwencji: Rzecznik Praw Obywatelskich u Romów
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 05 lutego 2016 22:34

Limanowscy Romowie nie chcą przenosić się do Czchowa. Naszej redakcji udało się zainteresować rzecznika praw obywatelskich. W najbliższą środę pojawi się on w asyście pełnomocnika ds. Romów, w Limanowej, na miejscu będzie chciał się przyjrzeć w jaki sposób tamtejsza społeczność jest traktowana przez władze samorządowe Limanowej. Nie wykluczone, że rzecznik praw obywatelskich powiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prze włodarzy miasta. Mowa o artykule 119 Kodeksu Karnego (§ 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Burmistrz Limanowej nie tylko złamał prawo, ale także zastrasza Romów?
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 17 stycznia 2016 22:22

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wezwał niedawno władze Limanowej, by wstrzymały się z przesiedleniem Romów do Czchowa. Urzędnicy resortu oraz służby wojewody małopolskiego chcą sprawdzić czy tamtejszy samorząd działał zgodnie z prawem czy też nie. Coraz więcej dowodów na to, że władze Limanowej nie tylko złamały prawo, ale co gorsza, zastraszają od wielu tygodni rodziny romskie. – Jeśli potwierdziłyby się zarzuty stawiane przez Romów w liście skierowanym do wojewody (jego odpis trafił już do premier Beaty Szydło  i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka), burmistrz Limanowej Władysław Bieda, powinien mieć postawione zarzuty – uważa mecenas Maciej Morawski, którego poprosiliśmy o opinię prawną w tej materii.   Do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy należy wstrzymać się z podejmowaniem ostatecznych decyzji dotyczących przeprowadzki Romów do Czchowa – pisze ministerstwo do burmistrza Limanowej. Ale ten ma to…

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Czchów: Harmonogram akcji krwiodawstwa na 2016 rok
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 16 stycznia 2016 18:52

Sześć razy w tym roku zaplanowano akcję oddawania krwi w gminie Czchów. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, organizatorem tego szczytnego przedsięwzięcia jest Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Tradycyjnie już akcje prowadzone są w Ośrodku Zdrowia w Jurkowie, w godzinach od 9 do 14. Pierwsza akcja już niebawem w najbliższą niedzielę 17 stycznia. Kolejne zaplanowano na marzec 2016 r. (niedziela),  22 maj 2016 r. (niedziela), 24 lipiec 2016 r. (niedziela), 2 październik 2016 r. (niedziela) oraz 11 grudzień 2016 r. (niedziela).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Noworoczny koncert kolęd
WYDARZENIA - Czchów
środa, 13 stycznia 2016 12:27

Po raz 10 z rzędu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czchowie organizuje Koncert Kolęd i Pastorałek, który zaplanowano na 24 stycznia. Początek koncertu godzina 18 (sala kina Baszta). Na scenie zaprezentuje się Marcin Walkowicz Trio, Iza Mytnik & Przyjaciele. Skład artystów, którzy przyjęli zaproszenie na koncert gwarantuje bardzo wysoki poziom artystyczny. Marcin Walkowicz przez wiele lat związany był z RDN Małopolska, jest konferansjerem, artystą wszechstronnie uzdolnionym. Natomiast Iza Mytnik to jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek w Małopolsce. Na co dzień wykłada w szkole muzycznej, pracuje także z krakowskim artystami.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Prawnik za darmo
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 07 stycznia 2016 11:18

Od 1 stycznia w czchowskim magistracie udzielane są bezpłatne porady prawne. – To efekt porozumienia, jakie podpisaliśmy ze Starostwem Powiatowym w Brzesku. Prawnik za darmo będzie przyjmował w budynku Urzędu Miasta w Czchowie, Rynek 12 (Miejskiego; Biuro Obsługi Klienta),  pokój na parterze we wtorki i czwartki w godzinach od 8 do 12. Ponadto adwokaci będą czekali na mieszkańców naszej gminy także w co drugi piątek – informuje nas Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. I tak dyżury prawników zaplanowano w piątki: 15 i 29 stycznia, 12 i 26 lutego, 11 i 25 marca, 8 i 22 kwietnia, 6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca, 1, 15 i 29 lipca, 12 i 26 sierpnia, 9 i 23 września, 7 i 21 października, 4 i 18 listopada, 2, 16 i 30 grudnia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Minister zaskoczony
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 02 stycznia 2016 18:22

Czy trzy romskie rodziny zamieszkają ostatecznie w Czchowie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że decyzja o zakupie domu dla nich przez władze Limanowej właśnie w Czchowie, wzbudziła protesty mieszkańców i władz gminy oraz zaniepokojenie ministra spraw wewnętrznych i administracji. W liście do pełnomocnika wojewody ds. mniejszości narodowych, kulturowych i etnicznych, Dyrektor Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Andrzej Marcinkowski zasugerował, że do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności, trzeba wstrzymać się z przeprowadzką Romów. Z naszych informacji wynika, że ministerstwo zarządziło kontrolę poczynań władz Limanowej. Jej wyniki mają być znane za kilka, maksymalnie kilkanaście dni.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .