Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Czchów. Staże i praktyki dla uczniów i studentów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 19:42

Dla młodego człowieka, ucznia szkoły ponadgimnazjalnej czy studenta; odbycie stażu jest kwestią zasadniczą. Ułatwia potem znalezienie stałego zatrudnienia. W sukurs młodym, którzy nie mają łatwo na rynku pracy, przychodzi od lat czchowski magistrat. Urząd Miejski w Czchowie organizuje praktyki zawodowe  uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie oraz praktyki studenckiego, dla zainteresowanych studentów uczelni wyższych. W ramach dobrej współpracy Urzędu z ZSP w Czchowie 13 uczniów Technikum Ekonomicznego odbyło praktyki zawodowe w Urzędzie Miejskim w Czchowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wspólny projekt szkoły z Domosławic i niemieckiego Herdecke
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 02 sierpnia 2015 13:06

Szkoła Muzyczna I stopnia, która działa w strukturach Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach koło Czchowa, gościła uczniów wraz z  opiekunkami z zaprzyjaźnionej szkoły w Herdecke.  W niemieckiej grupie było 34 słuchaczy i trzech opiekunów. Uczniowie w parach polsko-niemieckich poznawali historię, kulturę, wspólnie koncertowali. Było to drugie spotkanie zaprzyjaźnionych szkół. Pierwsze odbyło się w czerwcu 2014 w Herdecke. Uczniowie uczestniczyli w bogatym programie przygotowanym przez kadrę nauczycieli zespołu szkół: wspólne próby muzyczne zarówno chóru jak też orkiestry, spotkanie z Panem Burmistrzem Markiem Chudobą, zwiedzanie Czchowa, Tropia, Krakowa, Zamku w Dębnie, Kopalni Soli w Bochni, Dworku Paderewskiego w Kąśnej, tańce integracyjne, plecenie wianków. Punktem kulminacyjnym był jednak dzień 22 czerwca, kiedy to  odbył się Koncert Końcoworoczny Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach. Wydarzenie to już po raz kolejny miało miejsce w Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego. Pośród występujących znaleźli się również uczniowie Friedrich Harkort Schule w Herdecke.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Dni Czchowa z atrakcjami
WYDARZENIA - Czchów
środa, 22 lipca 2015 10:29

Miłośnicy dobrej zabawy na pewno nie będą mieli powodów do narzekania. Już w najbliższy weekend Dni Czchowa. – Serdecznie zapraszam miłośników dobrej muzyki, ale także ciepłej rodzinnej atmosfery. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, zaplanowaliśmy liczne występy artystyczne, konkursy, loterie fantowe, będą stoiska gastronomiczne. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Andrzej Sikorowski z zespołem Pod Budą, a w niedzielę zaprezentują się dinozaury polskiego rocka, zespół Trubadurzy. Ani sobotnia, ani niedziela gwiazda Dni Czchowa, specjalnej rekomendacji nie potrzebuje – trafnie zauważa burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.  

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Podatek do zwrotu
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 lipca 2015 20:37

Dobra wiadomość dla rolników. Znowu przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Czchów w terminie od 1 do 31 sierpnia 2015 roku. Do wniosku należy załączyć: faktury za zakup oleju w okresie od 01.02.2015 roku do 31.07.2015 roku, faktura może być wystawiona tylko na rolnika – właściciela gruntu, faktura musi zawierać pełne dane adresowe rolnika – informują w Urzędzie Miejskim w Czchowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kajakiem po Dunajcu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 14 lipca 2015 20:49

pływa kajakiem to nie tylko fajna dawka adrenaliny, ale także doskonały sposób na spędzenie aktywnie jednego wakacyjnego dnia. Koszt, zważywszy na zakres usługi stosunkowo niewielki – 40 złotych. W tym wypożyczenie kajaka na cały dzień wraz z niezbędnym osprzętem (kapok) oraz transport z miejsca docelowego do miejsca startu (Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie koło Czchowa). – Trasa bardzo widokowa, w kilku miejscach wywołuje adrenalinę, ale bardzo bezpieczna. Dwa razy trzeba pokonać mały próg wodny, ale to nie jest problem. Ja polecam trasę od Jurkowa do Uścia Jezuickiego, a więc miejsca w którym Dunajce wpływa do Wisły, oczywiście tę trasę można sobie znacznie skrócić – mówi naszej redakcji Paweł Pietrucha.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Absolutorium dla burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 09 lipca 2015 20:59

Rada Miejska w Czchowie nie miała najmniejszych złudzeń: jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi skitowania w wykonania budżetu w 2014 roku. 15 radnych głosowało „za”: nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciwny. – To kolejne z rzędu, nie pamiętam już które, absolutorium udzielone mi jednogłośnie. Oczywiście bardzo mnie cieszy, ale cieszy także fakt, iż radni, nawet jeśli nie startowali z „mojej listy”, ś profesjonalistami w pracy na Recz samorządu i rozumieją, że absolutorium to ocena merytoryczna, a nie polityczna – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.  

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Trzy dni z jazzem
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 czerwca 2015 22:02

Już w najbliższy piątek (3 lipca) rozpoczyna się kolejne edycja Jazz Baszta Festivalu. Przez trzy dni Czchów będzie stolicą tego gatunku muzycznego w Małopolsce, a może i w całym kraju.  Przygotowaliśmy, zresztą podobnie jak w latach poprzednich, bardzo ciekawy i ambitny program artystyczny. Oprócz koncertów uznanych muzyków, będzie też konkurs o Złotą Basztę, nie zabraknie parady nowoorleańskiej, aukcji prac plastycznych. Jestem przekonany, że każdy znajdzie cos dla siebie – zapewnia Jacek Mazur, dyrektor artystyczny festiwalu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Osiemset lat Tymowej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 25 czerwca 2015 16:53

5TR 5567Kolejna, trzecia miejscowość w gminie Czchów, świętowała swoje urodziny. Zacne, bo to… osiemsetlecie istnienia osady. Chociaż wykopaliska archeologiczne wskazują, że człowiek pojawił się tutaj kilka tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa. Przyjmuje się, że dokument z 1215 roku, n oznacza początek dziejów wsi (ciągłych). – To druga pod względem liczby ludności miejscowość w naszej gminie. To miejscowość doskonale rozwinięta, w pewnym sensie fenomen, bo w ciągu ostatnich 25 lat, liczba ludności niemal podwoiła się, a przybyło w tym czasie tutaj kilkaset osób. Co więcej: to miejscowość, która ma charakter rolniczy, ale także – ze względu na położenie, mikroklimat i gościnę miejscowych – doskonale nadaje się na agroturystykę Jestem przekonany, że w tym kierunku będzie w niedalekiej przyszłości rozwijała się Tymowa: czego mieszkańcom, jak i władzom samorządowym z całego serca życzę – mówił podczas uroczystości jubileuszowych burmistrz gmin Czchów Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .