Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Strażacy z Czchowa mają powody do zadowolenia
WYDARZENIA - Czchów
środa, 30 listopada 2016 23:07

Takiej infrastruktury i wyposażenia, jakie mają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie, mogą z pewnością pozazdrościć druhowie z sąsiednich gmin. – Wsparcie dla OSP to nie tylko priorytet naszego działania samorządowego, ale przede wszystkim potrzeba chwili. W Polsce, system Obrony Cywilnej, opiera się właśnie na druhach – ochotnikach. Pomimo wielkiego przyspieszenia cywilizacyjnego, szukania pracy poza miejscem zamieszkania, na brak chętnych do pracy w OSP nie narzekamy – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Jako szef struktur gminnych OSP, zna jednostki od podszewki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Prospołeczna polityka podatkowa gminy
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 listopada 2016 00:39

Niskie podatki i opłaty lokalne to atut tutejszego samorządu. – Nie chcemy drenować kieszeni podatników. Przyjazna polityka podatkowa przynosi efekty – zapewnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Dodajmy, że stawki   podatków i opłat lokalnych na terenie Gminy Czchów od roku 2013 nie uległy zmianie i utrzymywane są na stałym poziomie.  – Wydaje się to zrozumiałe – podwyższanie stawek podatkowych nie przysparza popularności, obciążanie podmiotów gospodarczych jest sprzeczne z prowadzoną przez większość gmin (z mniejszą lub większą intensywnością) polityką wspierania przedsiębiorczości. Argumentów by podatki utrzymywać na możliwie niskim poziomie jest zawsze wiele. Polityka dochodowa gminy musi  być kompromisem między dążeniem do stosunkowo niskich stawek dochodów własnych a koniecznością zapewnienia środków na  bieżącą działalność i przedsięwzięcia rozwojowe. Ustalenie stawek podatkowych powinno być zawsze poprzedzone dokładną analizą sytuacji finansowej gminy. Jeśli sytuacja finansowa gminy jest dobra, stawki podatkowe  mogą być utrzymywane przez dłuższy czas na stałym poziomie. Taka „polityka podatkowa” jest prowadzona od lat na terenie Gminy Czchów – podkreśla Marek Zabrzański.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. O potrzebach inwestycyjnych, ale i społecznych, turystycznych i kulturalnych
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 listopada 2016 13:52

Do końca roku powstanie program rewitalizacji gminy Czchów na lata 2016 – 2020. Jak zapewnia burmistrz Marek Chudoba będzie on uwzględniał zapisy strategii rozwoju gminy i będzie spójny z programami wojewódzkimi i krajowymi. Jak podkreśla burmistrz Chudoba program rewitalizacji określi potrzeby gminy związane z zagospodarowaniem terenów zdegradowanych, jak też plany rewitalizacji (inwestycji) niezbędnych do dalszego, dynamicznego rozwoju nie tylko gospodarczego, ale także społecznego, kulturalnego czy sportowego. Sam proces powstania programu, czyli rewitalizacji składa się z kilku etapów. Pierwszym była diagnoza, był czas na konsultacje społeczne. Na ich postawie zostały wypracowane propozycje działań naprawczych, potem znowu są on poddane konsultacjom społecznym, a na koniec zostaną przyjęte wnioski. Okres realizacji programu zaplanowano na lata 2016 – 2020. W Urzędzie Miejskim w Czchowie  trwają prace nad  "Gminnym Programem Rewitalizacji na lata 2016-2020". Ten strategiczny dokument będzie niezbędny do późniejszych starań o dofinansowanie unijne do inicjatyw inwestycyjnych oraz społecznych realizowanych na wyodrębnionych obszarach gminy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tragiczny wypadek na drodze nr 75. Droga zablokowana
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 listopada 2016 20:47

ospczchowlistop2-16Do tragicznego wypadku doszło w Czchowie: na skrzyżowaniu ul. Węgierskiej i Sądeckiej) na drodze krajowej nr 75 pomiędzy Brzeskiem, a Nowym Sączem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Jak informuje policja w wyniku zdarzenie śmierć poniosła 20 letnia kobieta (mieszkanka Jurkowa) kierująca samochodem osobowym. Droga pomiędzy Czchowem, a Brzeskiem jest całkowicie zablokowana. Może to potrwać nawet kilka godzin. Przyczyny wypadku bada policja pod okiem prokuratora.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Remiza po remoncie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 09 listopada 2016 21:46

Marek Chudoba burmistrz Czchowa nie ma najmniejszych wątpliwości. – Program „Małopolskie Remizy” jest jednym z najlepszych w Polsce -  zapewnia. W ramach programu Małopolskie Remizy 2016 wyremontowany został kolejny budynek OSP. Tym razem prace remontowo-budowlane prowadzone były w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Prace remontowo budowlane polegały na wymianie posadzki w garażu na posadzkę przemysłową, wykonaniu okładziny zmywalnej na ścianach, budowie ścianki aluminiowej z doświetleniem pomiędzy pomieszczeniem kierowania akcjami a szatnią, wymianie kanalizacji sanitarnej oraz wymianie stolarki okiennej. W ramach projektu "Małopolskie Remizy 2016" Gmina Czchów otrzymała pomoc finansową od Województwa Małopolskiego w kwocie 29 326,00 zł. Całość prac związanych z remontem budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie  wyniosła 58 652,00 zł. – Dziękuję w imieniu strażaków, samorządu naszej gminy oraz własnym, władzom województwa, w szczególności wicemarszałkowi Stanisławowi Sorysowi – mówi naszej redakcji burmistrz Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Po 98 latach po odzyskaniu wolności
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 07 listopada 2016 22:00

Włodzimierz Rabiasz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Czchowa Mark Chudoba serdecznie zapraszają na obchody 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 11 listopada 2016 roku w Czchowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Międzynarodowe spotkanie nauczycieli
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 31 października 2016 00:00

Przez kilka dni nauczyciele z Domosławic brali udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Schoenborn-Gymnasium w Bruchsal w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „SOS: Sick or Sound”.  W rozmowach uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Polski. Stronę niemiecką reprezentowali: Simone Schoenung oraz Jurgen Mittag. Z Hiszpanii przyjechali: Carlos Ivo Jerez Rodriguez oraz Carlos Jerez z InstitutD’Icart. Rumunia była prezentowana przez: Bogdana Danielę Pawelz Colegiul National „GrigoreGhica” Dorohoi. Stronę polską reprezentowały: Beata Migas oraz Edyta Wnękowicz. Celem wizyty było umówienie efektów i wyników majowego  spotkania uczestników projektu w Polsce oraz przygotowania do kolejnego etapu projektu. Hiszpańskie, listopadowe spotkania uczestników projektu skoncentrują się na biologicznych i chemicznych aspektach występowania chorób i epidemii. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zwiedzić: Heidelberg, Bruchsal oraz Karlsruhe – tłumaczą uczestnicy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów ma rację w sporze z Limanową
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 października 2016 20:30

Coraz więcej instytucji przyznaje rację, w sporze pomiędzy Czchowem, a Limanową, włodarzom tego pierwszego miasta. Mowa oczywiście o próbie przesiedlenia przez władze Limanowej czterech rodzin romskich nad zaporę w Czchowie. Przytoczmy zatem pismo skierowane przez Dyrektora Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości  Narodowych i Etnicznych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji do MOPS w Limanowej, w którym wyraźnie stwierdzono: „Minister SWiA przyjął zasadę, że w przypadku zakupu nieruchomości poza obszarem gminy będącej dotychczasowym miejscem zamieszkania rodzin romskich, warunkiem udzielenia dotacji powinno być porozumienie pomiędzy obydwoma gminami”.  W dalszej części pisma Pan Dyrektor uzasadnia celowość i racjonalność takiego stanowiska, stwierdzając „Gminy do których przeniosą się rodziny romskie muszą być odpowiednio przygotowane do realizacji programu integracji, tak aby zachowana została ciągłość zadań realizowanych w miejscu ich dotychczasowego i nowego zamieszkania”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .