Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Domosławice. Uczą po… chińsku
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 11 października 2015 00:00

Szkoła w Domosławicach w gminie Czchów słynie w regionie z niekonwencjonalnych akcji i pomysłów. Zaskakiwała wiele razy.   Nie jeden raz była propagatorem działań o charakterze promocyjnym, edukacyjnym, kulturalnym czy sportowym. . Tutaj działa też szkoła muzyczna. Teraz placówka realizuje kolejny projekt: w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach we współpracy z Instytutem Konfucjusza rozpoczynają się zajęcia z nauki języka chińskiego. Kurs prowadzi nauczycielka Zespołu Szkół – pani Man Li. Spotkanie z "CHIŃSKIM SMOKIEM" dla dzieci i młodzieży - zajęcia języka chińskiego! Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 19.00 - 19.45. – Zapraszamy wszystkich chętnych – zachwala dyrektor szkoły Kazimierz Wojnicki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Pułkownik ambasadorem gminy Czchów w UE
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 10 października 2015 15:31

Pułkownik Jerzy Jankowski jest bez wątpienia doskonałym ambasadorem gminy Czchów w Brukseli. – Dał się poznać z jak najlepszej strony – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Ostatni roboczy wyjazd delegacji z gminy Czchów do Belgii był także okazją do złożenia wizyty pułkownikowi Jerzemu Jankowskiemu, który z dniem 30 września zakończył swoje szefowanie w Polskim Narodowym Przedstawicielstwie Wojskowym przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Pomimo licznych obowiązków jest on od lat ambasadorem Czchowa, który wspiera i promuje w każdy możliwy sposób. Od lat jest zaangażowany w finansowe wsparcie akcji biblioteki pn. „Kup książkę dla biblioteki”. Jego kontakty, znajomości walnie przyczyniły się do skutecznego zaproszenia do Czchowa oficjalnej orkiestry działającej przy strukturach NATO, która gościła na Baszta Jazz Festiwalu w 2014 roku. Najnowszym jego pomysłem było zorganizowanie spotkania dwóch samorządów, które docelowo ma zaowocować zawarciem partnerstwa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Gmina w strategii LGD
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 września 2015 00:00

Trwa przygotowanie nowej strategii funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Na Śliwkowym Szlaku”.  – Nie ukrywamy, że liczymy na spore wsparcie w ramach nowej perspektywy unijnej, do roku 2020. Mamy wiele planów związanych przede wszystkim z rozwojem turystyki oraz produktu lokalnego. Liczymy na środki w ramach subregionu tarnowskiego, ale także w ramach działania LGD – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Tenis po nowemu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 września 2015 00:00

Po wakacyjnej przerwie znowu dzieci i młodzież z gminy Czchów mogą skorzystać z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia z tenisa stołowego, które będą odbywać się co tydzień w poniedziałki i środy od 15:00 do 17:00 w budynku Hali Sportowej w Czchowie. Zapewniamy uczestnikom podnoszenie zdobytych już umiejętności, udział w licznych turniejach, oraz gwarantujemy aktywne spędzenie wolnego czasu. Zajęcia będą prowadzone przez Mateusza Malika w ramach sekcji tenisa stołowego MOKSiR Czchów. Zajęcia rozpoczęły się dzisiaj - 7 września 2015 roku – mówi Elżbieta Ogiela, szefowa Miejskiego Osadka Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Czchów: Tradycji stało się zadość
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 30 sierpnia 2015 22:43

Słoneczna aura sprawiła, że co najmniej kilkaset osób pojawiło się na dożynkach gminy Czchów, które w tym roku, po raz pierwszy, odbyły się w sołectwie Piaski – Drużków. To jedyna miejscowość w gminie, która leży po lewej stronie biegu Dunajca. – Aktywność lokalnej społeczności widać na każdym miejscu. Ta osada, w ostatnich kilkunastu latach zmieniła się nie do poznania. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości uda się nam zrealizować kolejne inwestycje w tej części gminy – mówił do mieszkańców wsi burmistrz Marek Chudoba. Wielka gościnność mieszkańców wsi Piaski - Drużków mieli możliwość  poznać goście: Stanisław Sorys, wicemarszałek  Małopolski, Wojciech Skruch, radny wojewódzki, Andrzej Potępa, starosta brzeski oraz Jarosław Gurgul oraz radni gminy na czele z przewodniczącym Włodzimierzem Rabiaszem.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Dożynki z ministrem
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 27 sierpnia 2015 22:18

Minister pracy i polityki socjalnej Władysław Kosiniak – Kamysz zapowiedział swój udział w zaplanowanych na 30 sierpnia tego roku dożynkach gminnych – gminy Czchów. W tym roku gospodarzem uroczystości jest sołectwo Piaski Drużków. – To w gruncie rzeczy ciekawostka, bo dożynki zostaną urządzone z drugiej strony Dunajca, już na Pogórzu Rożnowskim, a nie Wielickim. Piaski Drużków to jedyna miejscowość w naszej gminie, która jest zlokalizowana po lewej stronie nurtu Dunajca – tłumaczy naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Domosławice. Szkoła z sukcesami
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 sierpnia 2015 21:46

Czy w przyszłym roku powstanie w gminie Czchów Szkoła Muzyczna II stopnia? Ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła. – Zależało to będzie od kilku czynników. Po pierwsze, ilu ewentualnie byłoby chętnych. W przyszłym roku Szkołę Muzyczna I stopnia opuszcza pierwsi absolwenci. Jesienią tego roku przygotujemy ankiety, sprawdzimy jakie byłoby zainteresowanie. Na pewno zmieni się lokalizacja szkoły, bo w Domosławicach nie ma już miejsca. Oczywiście mamy pewien pomysł; to obiekt po szkole w Czchowie, niedaleko w kompleksie z halą sportową – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Dodajmy, ze tutejsza szkoła powstała przed trzema laty. Dzisiaj uczy się w niej kilkuset słuchaczy, w szkole w Domosławicach oraz kilku filiach. Od nowego roku szkolnego zostanie uruchomiona kolejna filia, tym razem w Łososinie Dolnej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Staże i praktyki dla uczniów i studentów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 19:42

Dla młodego człowieka, ucznia szkoły ponadgimnazjalnej czy studenta; odbycie stażu jest kwestią zasadniczą. Ułatwia potem znalezienie stałego zatrudnienia. W sukurs młodym, którzy nie mają łatwo na rynku pracy, przychodzi od lat czchowski magistrat. Urząd Miejski w Czchowie organizuje praktyki zawodowe  uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie oraz praktyki studenckiego, dla zainteresowanych studentów uczelni wyższych. W ramach dobrej współpracy Urzędu z ZSP w Czchowie 13 uczniów Technikum Ekonomicznego odbyło praktyki zawodowe w Urzędzie Miejskim w Czchowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .