Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Złota. Piknik przy szkole
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 07 czerwca 2016 22:17

Dla tych, którzy nie wiedzą jak zagospodarować sobie niedzielne popołudnie – mamy bardzo ciekawą ofertę. Otóż Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej serdecznie zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się 12 czerwca 2016 r. o godz. 15.00. A w programie: m.in. liczne konkursy, prezentacje artystyczne dzieci i starszych, pokazy rodziców, konkursy o charakterze rodzinnym, wspólne grillowanie i moc dobrej muzyki. – Nasza impreza ma charakter rekreacyjno – kulturalny, ale także integracyjny. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Złotej, ale z całej gminy i z okolic. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek – zapewniają organizatorzy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Będzie nowa strategia rozwoju
WYDARZENIA - Czchów
środa, 01 czerwca 2016 22:10

Trwają intensywne prace nad nową strategią rozwoju gminy Czchów. Propozycje działań inwestycyjnych, ale także o charakterze społecznym czy kulturalnym, są szeroko konsultowane. – To będzie strategia całej naszej lokalnej społeczności. Chcemy, by w jej opracowanie włączyły się wszystkie grupy społeczne oraz mieszkańcy wszystkich wsi w naszej gminie – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Rada Miejska w Czchowie uchwali strategię rozwoju gminy do roku 2024. Strategia to  dokument ramowy, który opisuje w ogólnych zarysach jak nasza gmina będzie się rozwijała przez następnych kilka lat, w którym kierunku powinny pójść inwestycje gminne, na co samorząd powinien pozyskiwać fundusze, jakie są oczekiwania mieszkańców.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. 1050 lat chrześcijaństwa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 maja 2016 21:38

To było przełomowe wydarzenia w dziejach Polski. Chrzest nie tylko sprawił, że weszliśmy w orbitę świata zachodnioeuropejskiego, ale także uchroniliśmy naszą narodowa niezależność. Nie dziwi więc, że ten moment, w sposób szczególny, jest przypominany w tym roku – z okazji 1050 rocznicy chrztu. Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie wraz z uczniami zorganizowali uroczystą akademię z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W scenariuszu nie zabrakło prezentacji multimedialnej, quizu dla klas IV-VI i nagrody głównej - tortu czekoladowego, a także czytania przez uczniów, rodziców, dziadków oraz Sekretarza gminy Czchów opowiadań z czasów Mieszka I. Również siostra Marta przygotowała dla wszystkich uczniów z tej okazji przysmaki Słowian z X wieku - sok z pokrzyw i jabłek oraz babeczki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Gmina na targach
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 29 kwietnia 2016 00:00

Po raz kolejny gmina Czchów prezentowała się na Targach Turystycznych. – W ten sposób chcemy pokazać nasz ogromny potencjał. Już dzisiaj zapraszam do odwiedzenia Czchowa podczas sezonu wiosenno – wakacyjnego. Mamy sporo do zaoferowania: wspaniałe krajobrazy, ciekawe zabytki, wiele imprez kulturalnych i sportowych. A nade wszystko naszym atutem są mieszkańcy: mili, pracowici i bardzo gościnni – zachwala walory gminy Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.   Tegoroczne Targi trwały cztery dni: od 7 do 10 kwietnia, podczas nich wystawcy z całej Polski prezentowali swoje specjały i wyroby. Lokalne Grupy Działania z terenu Małopolski, prezentowały się na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. „Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku” reprezentowane było przez grupę roboczą z gminy Czchów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Ma być bezpieczniej
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 03 kwietnia 2016 10:46

Ponad pięć milionów złotych, na inwestycje przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Czchów. Z tej sumy dokładnie 1.335 miliona złotych zarezerwowano na drogi. Zakres prac w tym roku jest ogromny. 20 tysięcy złotych będzie kosztowało opracowanie dokumentacji technicznej projektu chodnika łączącego Jurków z Tworkowa, a dwieście tysięcy modernizacja chodnika. Sto tysięcy pochłonie budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 966 w miejscowości Tymowa, taka samo kwota to dotacja celowa na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań inwestycyjnych i zakupów inwestycyjnych (budowa chodnika przy drodze powiatowej nr K1410 Iwkowa- Czchów- Zdonia w miejscowości Czchów – 50 tysięcy złotych; budowa chodnika przy drodze powiatowej nr K1441 Złota przez Wieś we wsi Złota – 40 tysięcy złotych oraz opracowanie projektu chodnika przy drodze powiatowej nr K1410 Iwkowa- Czchów – Zdonia, - Czchów, ul. Szkolna – 10 tysięcy złotych). Ponad 915 tysięcy złotych trafi na drogi gminne: zaplanowano m.in. opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (55 000,00); modernizację dróg gminnych (60 334,00); opracowanie projektu budowlanego parkingu w miejscowości Czchów (10 000,00); budowę chodnika Jurków - Równia (opracowanie dokumentacji) - 50 000,00; budowę oświetlenia ulicznego w Gminie Czchów (opracowanie dokumentacji) - 100 000,00; budowę drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (299 167,00 złotych); budowę parkingu w Jurkowie (127 500,00 złotych); budowę drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (171 000,00); budowę parkingu (Jurków - 22 500,00 złotych). Ponadto za 20 tysięcy złotych gmina zakupi kosiarkę bijakową do wykaszania rowów oraz urządzenia do posypywania dróg i chodników.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Co z Romami?
WYDARZENIA - Czchów
środa, 30 marca 2016 00:00

Sejmowa komisja ds. mniejszości narodowych i etnicznych gościła w Małopolsce. Odwiedziła między innymi Limanową, by na miejscu rozmawiać o problemach Romów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Brzesko. Piraci na drogach
WYDARZENIA - Czchów
środa, 30 marca 2016 00:00

Dane Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie niepokoją. Na 3.1 skontrolowanych podczas akcji, która miała miejsce 11 i 12 marca na terenie województwa (kontrolowano prędkość) blisko 2.7 tysiąca kierowców jechało za szybko. Takie zachowanie odnotowano u… ponad 80 procent kierowców. Nałożono w sumie 2569 mandatów. 28 kierowców, z związku z przekroczeniem prędkości o 50 kilometrów w terenie zabudowanym, straciło na trzy miesiące prawo jazdy. W powiecie brzeskim mandat nałożono na 56 kierowców. W tej sytuacji policja zapowiada częstsze kontrole radarowe  na drogach. Funkcjonariuszy z „suszarką” spotkamy na wszystkich drogach powiatu brzeskiego. Jest na to jednak bardzo dobry i skuteczny sposób: jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Odzyskiwanie brzegu jeziora
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 marca 2016 00:00

Od kilkunastu lat trwa odzyskiwanie brzegów Jeziora Czchowskiego. Zadanie bardzo kosztowne, ale niezbędne. Dla gminy odzyskanie brzegu Jeziora Czchowskiego ma ogromne znacznie. Część prac już wykonano. Udało się na ten cel pozyskać wielomilionowe dotacje. W efekcie wykonano już kawałek promenady od promu w Wytrzyszce w kierunku zamku Tropsztyn. – W tym miejscu chcemy urządzić w przyszłości przystań, może kąpielisko, restauracje, parkingi, miejsca do spaceru i jazdy na rowerze. Tak przygotowana, a sfinansowana w zdecydowanej większości przez Unie Europejska infrastruktura, pozwoli nam na rozpoczęcie kolejnej batalii o turystów. Odzyskanie brzegu Jeziora to jedno z największych wyzwań samorządu gminnego, a z drugiej strony szansa na rozwój miasta i gminy Czchów – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .