Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Czchów. Gmina wspiera obywateli
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 stycznia 2017 18:51

E - usługi wielkim krokiem wkroczyły  w nasze codzienne życie. Jakkolwiek dlatego nam jeszcze do takich krajów rozwiniętych jak chociażby Wielka Brytania, ale z roku na rok zakres spraw i urzędów, w których można coś załatwić za pomocą Internetu jest większy. W dobie cyfryzacji niezbędne jest podejmowanie działań, które umożliwią mieszkańcom gminy zdobywanie nowych umiejętności w tej sferze, bez których coraz częściej  trudno wyobrazić sobie codzienne życie" - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Noworoczny koncert
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 12 stycznia 2017 00:00

Marek Chudoba, burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, o godz. 18.00 oraz na 13-ty Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dzieci do lat 9-ciu, który zaplanowano tydzień później, 22 stycznia o godz. 16.00.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Biuro poselskie już działa
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 09 stycznia 2017 23:02

biuropisczchowBędzie czynne dwa razy w tygodniu, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, znacznie częściej. Swoje dyżury, przynajmniej raz na dwa tygodnie, zapowiedziała tutaj poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Od dzisiaj, przy czchowskim Rynku (kamienica Rynek 8), działa Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP, Józefy Szczurek – Żelazko (parlamentarzystki z Prawa i Sprawiedliwości. – Moje biuro będzie czynne w poniedziałki, w godzinach od 11 do 14 oraz w czwartki od 14 do 16. Zapraszam mieszkańców gminy Czchów, ale także gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów Iskierka dla Seniora
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 07 stycznia 2017 20:14

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei, które na co dzień działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, od wielu wspiera nie tylko uczniów szkoły. Od dwóch lat dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS na lata 2014 – 2020 angażuje się także w działania na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i gminy. Realizuje działania skierowane do osób starszych po 60 roku życia. Zdrowie, zaangażowanie społeczne, nabycie nowych umiejętności i kontakty międzyludzkie to priorytety w ramach realizowanych projektów.  Przez kilka miesięcy seniorzy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających podnieść ich kompetencje społeczne poprzez zajęcia z psychologiem, rozwinąć żyłkę przedsiębiorczości dzięki zajęciom Przedsiębiorczość III wieku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
25 lat Czasu Czchowa. Jubileusz na wiosnę
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 stycznia 2017 23:26

Ukazuje się od 25 lat. Grudniowy numer był 257, a zarazem pierwszym, który niema w całości został poświecony poprzednim… 256 wydaniom.  Na jego łamach publikowało kilkadziesiąt osób, miał do tej pory pięciu redaktorów naczelnych, z czego najdłużej „dowodzi” nim, bo już trzynaście lat, obecna szefowa, Joanna Dębiec. Oczywiście mowa o „Czasie Czchowa”. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1991 roku. Redaktorem naczelnym był wówczas Henryk Kornaś. Wykonano go na… powielaczu. Dzisiaj konia z rzędu temu, kto będzie wiedział, jak owo urządzenie wyglądało i jak działało.  Jeśli ktoś myśli, że to coś na wzór dzisiejszej kserokopiarki, myli się setnie…  Ale już drugi numer był drukowany w profesjonalnej Drukarni – u Ojców Redemptorystów w Tuchowie. Po jakimś czasie pojawił się kolor. Ciekawostką niech będzie fakt, że pierwszy numer, w którym na pierwszej stronie pojawiła się barwna paleta kolorów, została naniesiona ręcznie, przez Joasię Dębiec, która stawiała wtedy pierwsze kroki w dziennikarskim fachu.  A skoro wspominamy to wspomnijmy, że pierwszą reklamą był insert (kartka ksero – oferta usług Banku Spółdzielczego w Czchowie, którego dyrektorem był ówczesny burmistrz Marek Chudoba). Czchowski Bank dał także pierwszą profesjonalną reklamę na stronach Czasu Czchowa (nie insert). Dzisiejszy gospodarz gminy był także jednym z pierwszych stałych felietonistów. Przez te 25 lat „Czas Czchowa” redagowało pięciu redaktorów naczelnych: Henryk Kornaś, Kazimierz Adam Dudzik, Agnieszka Karecka, Elżbieta Ogiela, a od 2003 roku, Joanna Dębiec. Przed 10 laty zorganizowano jubileusz 15. lecia istnienia miesięcznika. Byłem wśród gości, miałem szczęście siedzieć koło Joasi Godlewskiej – Bundy, prezenterki i wydawcy Panoramy z TVP2. Jubileusz 25. lecia zaplanowano wstępnie na wiosnę 2017 roku. A podsumować jest co! Nie tylko o jubileuszu 15.lecia, ale także wiele ciekawostek znajdzie się w grudniowym wydaniu „Czasu Czchowa”. Warto skoczyć po ten miesięcznik do kiosku, bo  takie wydanie zdarza się tylko raz na 25 lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. Szkoła na Trawnikach dla turystów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 stycznia 2017 00:01

Kilkaset tysięcy złotych może kosztować adaptacja budynku po byłej Szkole Podstawowej  w Czchowie – Trawnikach. Pieniądze na remont obiektu gmina chce pozyskać ze środków unijnych, w ramach Lokalnej Grupy Działania „Na Śliwkowym Szlaku”.  Jakiś czas temu gmina nosiła się z zamiarem sprzedaży obiektu, wychodząc jednak z założenia, że warunkiem będzie prowadzenie w tym miejscu działalności o charakterze turystycznym. Chętni co prawda byli, ale oferowana przez nich kwota nie zadawalała władz miejskich. – Uznaliśmy, że dalej nie będziemy czekali. Za bezcen, takiego urokliwego budynku i miejsca widokowego, się nie pozbędziemy. Chcemy, we współpracy ze Stowarzyszeniem  Miłośników Ziemi Czchowskiej, obiekt wyremontować. Na parterze powstanie miejsce dla turystów, którzy przyjeżdżają w nasze strony na zbieranie grzybów czy runa leśnego. Powstanie tutaj taka „przystań” dla nich – miejsce gdzie będzie można się osuszyć, wykąpać, wysuszyć grzyby, przebrać się, coś zjeść, napić się herbaty. Obok szkoły powstanie także mały parking, miejsce na grilla oraz miejsce na rowery. To doskonała baza wypadowa dla miłośników jednośladów. – Cykliści będą mieli gdzie zostawić swoje rowery, ale także odpocząć, zwiedzając te strony. Stworzymy im odpowiednie miejsce. Chcę, by w przyszłości tym, jak i podobnymi tego typu obiektami, administrował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości nasz MOKSiR przynajmniej częściowo, będzie utrzymywał się ze świadczenia usług turystycznych. Dodam, że na działalność kulturalną: MOKSiR i biblioteki, przekazujemy co roku około miliona dotacji. Przy coraz większej mizerii finansów samorządowych, nakładaniu na nas przez państwo, kolejnych obowiązków bez zabezpieczenia środków, musimy szukać powoli oszczędności – tłumaczy burmistrz Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów. O magii Bożego Narodzenia
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 grudnia 2016 22:01

O tradycjach w gminie Czchów pamięta się jak mało gdzie. Dlatego nie dziwi, że w sali Kina Baszta odbyło się spotkanie pn. Magia Świąt, będące wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, związane z podsumowaniem projektu pn. Gminny Klub Samopomocy, realizowanym przez Stowarzyszenie na terenie Gminy Czchów oraz ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w IV Gminnym Konkursie pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. Mimo, że już dwa dni Świąt mieliśmy za sobą, spotkanie pozwoliło zachować magię świąt na dłużej, a barszcz i pierogi z kapustą i grzybami  - smakowały wybornie. Warto wspomnieć, że projekt integrował pokolenia, co było widoczne w atmosferze, jaka panowała na sali. Zgromadzeni w kinie przedstawiciele różnych grup wiekowych dali przykład, że na terenie Gminy Czchów aktywna społeczność lokalna to nie tylko pusty slogan.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Czchów. Będą przydomowe oczyszczalnie ścieków
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 27 grudnia 2016 00:00

Około 150 przydomowych oczyszczalni ścieków, w najbliższych latach, zostanie zamontowanych na terenie gminy Czchów. – Sama realizacja programu potrwa od trzech do pięciu lat. Póki co mamy ponad 150 chętnych – wylicza burmistrz Marek Chudoba. Tutejsi samorządowcy zastanawiali się w którym kierunku pójść: czy program realizować samodzielnie w partnerstwie gmina – mieszkańcy czy też szukać pozabudżetowych dotacji: unijnych lub z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostatecznie uznali, że samodzielne podjęcie się zadania, wcale nie oznacza, że inwestycja będzie kosztowniejsza.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 48

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .