Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Gmina Dębno. Sporo na ekologię
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 08 lutego 2016 23:29

Gmina Dębno jest w znacznej mierze skanalizowana. W zasadzie do zbiorczej sieci podłączonych jest około 70 procent gospodarstw domowych. To jeden z najwyższych  wskaźników w kraju. Mowa oczywiście o gminach wiejskich. – Tam, gdzie zabudowa na to nie pozwoli, będziemy budowali przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W 2015 roku gmina sporo inwestowała w ekologię. Była to budowa sieci kanalizacyjnej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Maszkienicach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Uroczysta Sesja
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 grudnia 2015 15:05

debnosejsa1Ostatnia już w roku 2015 Sesja Rady Gminy Dębno odbyła się w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich i składała się z dwóch części - uroczystej i roboczej. Podczas spotkania wręczono akt nadania Honorowego Obywatela Gminy Dębno oraz nagrody laureatom konkursów Wójta Gminy Dębno - Dębowe Serce i Dębińskie Pasje. W konkursie Dębińskie Pasje, Kapituła Konkursowa postanowiła wyróżnić aż trzy osoby.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Gmina inwestowała w place zabaw
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 24 grudnia 2015 11:21

Gmina Dębno „ostro” inwestuje w place zabaw dla najmłodszych. W ramach projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Dębno” , finansowanego w 100% ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w pięciu miejscach przy szkołach podstawowych pojawił się nowy sprzęt.  Do użytku dzieci oddano zestawy zręcznościowe, huśtawki, karuzele. sprężynowce, zjeżdżalnie, wieże. – Dzisiaj, kiedy widzę radosne twarze najmłodszych, uważam, że była to słuszna decyzja. Na pewno, w latach następnych będziemy rozbudowywali infrastrukturę służącą najmłodszym mieszkańcom naszej gminy – ocenia wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Konkurs ekologiczny
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 20 grudnia 2015 00:00

W Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego Wójta Gminy Dębno pn. Miej zasady - segreguj odpady. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, jak również propagowanie idei segregacji śmieci jako świadomego działania proekologicznego. W konkursie wzięły udział wszystkie placówki, których organem prowadzącym jest Wójt Gminy Dębno. Gmina Dębno promuje działania zmierzające do poprawy stanu środowiska, czego dowodem jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej i modernizacja oczyszczalni ścieków. Chce, aby dzieci i młodzież coraz bardziej świadomie segregowały śmieci, oszczędzały wodę. Myślę, że ten konkurs znacząco przyczynił się do podniesienia świadomości dzieci i młodzieży z zakresu ekologii oraz dlaczego należy dbać o środowisko w którym żyjemy. Jestem też przekonany, że będzie on miał w znacznej mierze wpływ na poprawę ekologicznego stylu życia oraz rozwinie poczucie odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyjemy i uświadomi dlaczego warto segregować odpady - podkreśla Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Bezpieczna droga
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 13 grudnia 2015 00:00

Niedawno odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W uroczystości przygotowanej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze uczestniczył Wójt Gminy Dębno - Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy – Piotr Matura oraz zaproszeni goście. Warto docenić wkład uczniów i nauczycieli w przygotowanie akademii poświęconej tematyce „Bezpieczeństwo na drodze”. Na uwagę zasługuje fakt opracowania przez młodzież szkoły podstawowej krótkiego filmu, dzięki któremu ich młodsi koledzy wiedzą, jak zachować się na drodze. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze uczestniczy w projekcie z zakresu bezpieczeństwa uczniów na drodze, dlatego Wójt Gminy Dębno na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego przekazał odblaski dla wszystkich uczniów. Dodajmy, że w ramach projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Dębno” wyposażono i dostosowano sale dydaktyczne, szatnie, kuchnie, łazienki oraz doposażono kąciki zabaw w ośmiu oddziałach przedszkolnych. W salach dydaktycznych pojawiły się nowe meble – stoły, krzesła, regały, szafki. Zadbano o bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego obudowano grzejniki, aby uniknąć oparzeń i urazów głowy u dzieci. Zamontowano rolety okienne. W nowym roku szkolnym dzieci z przyjemnością bawią się nowymi zabawkami, takimi jak: lalki, klocki, samochody, piłki, skakanki, plansze, sklepy, warsztaty. W czasie zajęć wykorzystane są instrumenty muzyczne, pianino cyfrowe, chusty animacyjne oraz sprzęt multimedialny, pozwalający uatrakcyjnić tradycyjne formy nauczania, szczególnie z dziećmi w wieku 4-6 lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Budżet wstępnie skrojony
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 05 grudnia 2015 16:25

W sumie blisko pięć milionów złotych, w przyszłorocznym budżecie gminy Dębno, zaplanowano na inwestycje. – Oczywiście wierzę, że ta kwota znacznie się powiększy, bo liczymy na dodatkowe środki, zarówno unijne jak i krajowe. To bardzo dobry wskaźnik, jeden z najwyższych procentowo wskaźników na inwestycje w regionie tarnowskim – ocenia wójt Wiesław Kozłowski. Co więcej: trzeba podkreślić, że zaplanowano inwestycje we wszystkich istotnych, z punktu widzenia interesów mieszkańców, miejscowościach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jastew. O rotmistrzu Pileckim
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 23 listopada 2015 23:40

życia. Walczył z Niemcami i Sowietami, ale zginął z rąk „swoich”. Jeśli tak można w ogóle powiedzieć o śledczych z Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i wymiaru sprawiedliwości Polski Ludowej. To oni doprowadzili do pokazowego procesu i skazania bohatera z czasów II wojny światowej. Witold Pilecki, przez blisko pół wieku był wrogiem państwa polskiego, oczywiście wrogiem Polski Ludowej, wrogiem rosyjskich pachołków. Dopiero w suwerennej Polsce oddano mu należną cześć.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Sufczyn. Autorskie spotkanie w szkole
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 20 listopada 2015 00:00

Dla młodzieży było to nie lada przeżycie. W Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się spotkanie z panią Stanisławą Wiatr –Partyką honorową przewodniczącą Związku Sybiraków w Tarnowie. Pani Stanisława przeżyła w czasie II wojny piekło zsyłki do Kazachstanu. Wraz z matką spędziła 6 długich lat w morderczych warunkach. Trafiły tam, gdyż jej ojciec był funkcjonariuszem  przedwojennej policji, zamordowanym przez Sowietów w Twerze. Rodziny ofiar Katynia i innych miejsc kaźni również narażone były na prześladowanie. Młodzież klas gimnazjalnych z zaciekawieniem słuchała wspomnień zaproszonego Gościa, opowieści o losach Sybiraków i fragmentów utworów poświęconych tej tematyce.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 70

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .