Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Dębno. Zagrali o puchar wójta
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 29 marca 2016 21:32

Jaworsko Team, Euromat Team oraz OSP Doły tak przedstawia się klasyfikacja końcowa  w Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębno, Wiesław Kozłowskiego. Dodajmy, że do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów. Rozegrano 21 meczy w systemie „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się zawodnicy „Jaworska Team”.  Królem strzelców został Bartłomiej Ogar (Fundacja „Timszel”) - zdobywca 5 goli, najskuteczniejszym bramkarzem - Norbert Wróbel z drużyny „Jaworsko Team”. Nagrody zwycięskim drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  Zawody sędziował pan Michał Duch – sędzia piłki nożnej. - Turniej w takiej formule został rozegrany po raz pierwszy. Już w kwietniu miłośników sportu zapraszam do udziału w Turnieju Piłki Nożnej na Orliku.– zachęca wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Jaworsko Team; Euromat Team; OSP Doły; Fundacja Timszel; Mechatronice; Martex Sufczyn; NOŁ NEJM.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Mniej za ogrzewanie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 14 marca 2016 00:00

Nawet o jedną trzecią będą mniejsze rachunki za ogrzewanie budynków oświatowych, które jeszcze w tym roku zostaną ocieplone. – Złożyliśmy wniosek o dotację do marszałka województwa małopolskiego – mówi wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. W tym roku zaplanowano prace w trzech obiektach. Mowa o budynkach szkół podstawowych w Sufczynie i Woli Dębińskiej oraz przedszkola w Łoniowej. W ramach termomodernizacji zaplanowano nie tylko ocieplenie ścian styropianem, nową elewację, ale także wymianę centralnego ogrzewania, a stare piece zostaną zastąpione nowymi – energooszczędnymi. Oczywiście nie zabraknie także środków na wymianę okien. Koszt całego projektu oszacowano na półtora miliona złotych. Wójt wierzy, że gmina otrzyma środki unijne. W tamtym roku przygotowano stosowną dokumentację, złożono wniosek do małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Podczas posiedzenia Forum Subregionalnego (Subregionu Tarnowskiego, który obejmuje swoim zasięgiem miasto Tarnów oraz powiaty brzeski, dąbrowski i tarnowski) wniosek gminy został pozytywnie zaopiniowany. Napawa to optymizmem. Środki na ten cel zabezpieczyła także Rada Gminy Dębno, najpierw podejmując uchwałę o termomodernizacji wspomnianych wcześniej obiektów, a potem uchwalając budżet na ten rok. Gra warta jest świeczki: po pierwsze, dlatego że znaczna część inwestycji zostanie sfinansowana z dotacji unijnej, po drugie –  bo znacznie zmniejszy to koszty ogrzewania szkół i przedszkola. Audyt energetyczny wskazuje, że rachunki zmniejszą się mniej więcej o jedną trzecią. Zdaniem wójta Wiesława Kozłowskiego ma to ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy gmina szuka oszczędności. Powszechnie bowiem wiadomo, że subwencja oświatowa nie wystarcza nawet na bieżące utrzymanie szkół.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Fundusz Sołecki podzielony
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 12 marca 2016 14:15

W sumie ponad sześćset tysięcy złotych przekazał samorząd gminy Dębno na Fundusz Sołecki. Każda miejscowość otrzymuje pieniądze proporcjonalne do liczby mieszkańców. O tym, na co przeznaczone są te środki, zdecydowali sami mieszkańcy podczas zebrań wiejskich. – My nie ingerowaliśmy. Oczywiście w grę wchodzą tylko te zadania, które należą do kompetencji samorządu. Byłem na wielu zebraniach i musze przyznać, że mieszkańcy bardzo rozsądnie do tego podchodzą. O podziale pieniędzy decydują świadomie, jest merytoryczna dyskusja. Dzielenie pieniędzy w ten sposób to na pewno doskonała lekcja samorządności i brania odpowiedzialności za losy miejscowości i gminy przez ich mieszkańców – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski. Zadania uchwalone w poszczególnych miejscowościach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. O pożarach wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 10 marca 2016 22:25

Od sześciu lat w gminie Dębno organizowany jest Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zmagania organizowane są pod „kierownictwem” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. – Tego typy zmagania nie tylko edukują, ale także uczą odpowiedzialnego zachowania się dzieci i młodzieży. Warto wspierać takie Turniej – ocenia wójt Wiesław Kozłowski. W tym roku gospodarzem zmagań byłą Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 18 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Premiera spektaklu "#NaszaKlasa"
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 lutego 2016 11:39

debnonaszaklasa21 lutego odbyła się premiera spektaklu "#NaszaKlasa" w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy Dębińskim Centrum Kultury. W widowisku wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Wójt Gminy Dębno doceniając pracę młodych artystów oraz ich podejście do trudnego i często występującego problemu w dzisiejszym świecie, wręczył aktorom upominki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Łoniowa. Posłowie u strażaków
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 21 lutego 2016 22:17

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Ryszard Terlecki oraz poseł na Sejm RP, profesor UJ Włodzimierz Bernacki byli gośćmi honorowymi zebrania sprawozdawczo – wyborczego, które odbyło się w jednostce OSP w Łoniowej. Samorząd gminy reprezentował wójt Wiesław Kozłowski, a Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, naczelnik Wydziału ds. Operacyjno – Szkoleniowych, Wojciech Podleś. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych organizacji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Pierwsza pomoc
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 18 lutego 2016 00:35

Uczniowie III klas Publicznego Gimnazjum w Woli Dębińskiej przeszli kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników medycznych - Paulinę i Przemysława Żmijewskich. Działanie zostało sfinansowane ze środków Urzędu Gminy. W czwartek odbyła się część teoretyczna, na której zostały omówione zasady udzielania pierwszej pomocy, natomiast w piątek uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w praktyce (ćwiczenia na fantomach). Po takim szkoleniu uczestnicy są w stanie rozpoznać stan bezpośredniego zagrożenia życia u osoby dorosłej i dzieci oraz objawy zatrzymania oddechu, wdrożyć odpowiedni algorytm postępowania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, również z zastosowaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Po zakończeniu kursu, Wójt Gminy Dębno oraz prowadzący wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy i certyfikaty. W kursie pierwszej pomocy uczestniczą uczniowie klas III gimnazjum. Odbędzie się on również w Zespole Szkół w Sufczynie (23-24 lutego 2016 r.) oraz w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Wsparcie dla sportu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 lutego 2016 12:05

W sumie 140 tysięcy złotych przeznaczył w tegorocznym budżecie gminy samorząd Dębna na wsparcie dla klubów sportowych. Pieniądze trafią nie tylko do seniorów, ale także dla uczniowskich klubów sportowych. – Na nasz konkurs wpłynęło w sumie 14 ofert. Każda z nich spełniała warunki, dlatego postanowiliśmy wesprzeć finansowo wszystkie organizacje pożytku publicznego, które ubiegały się o dotację. Zdaje sobie sprawę z potrzeb klubów. Myślę jednak, że kwota którą wysupłaliśmy w tegorocznym budżecie naszej gminy, w porównaniu do kwot przeznaczanych przez inne samorządy w regionie tarnowskim, jest naprawdę spora – ocenia wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .