Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Łoniowa. Z łopołką w tle
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 czerwca 2016 23:06

To jedne z najoryginalniejszych pomysłów na imprezę o charakterze kulturalnym. Mowa o zaplanowanym na 25 i 26 czerwca – Święcie Łopołki. Organizują je: Stowarzyszenie Folklorystyczne ”Łoniowiacy” oraz Wójt Gminy Dębno. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, oprócz tradycyjnych warsztatów łopołkarskich i występów folklorystycznych odbędzie się zabawa taneczna. Swoje zdolności taneczne pokażą dzieci z przedszkola, a w niedzielny wieczór odbędzie się koncert zespołu „Jambo Africa”. Patronat nad imprezą sprawować będą marszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, starosta Andrzej Potępa i wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Zmierz się fotograficznie z atrakcjami gminy
WYDARZENIA - Dębno
środa, 15 czerwca 2016 00:00

To nie lada gratka dla miłośników fotografii: z jednej strony doskonała okazja do konfrontacji swoich umiejętności fotograficznych z innymi; z drugiej strony możliwość wygrania cenny nagród. Ale po kolei. Wójt Gminy Dębno zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, w którym można będzie wygrać atrakcyjne nagrody. Prace będzie można zgłaszać przez trzy miesiące – od 15 czerwca do 15 września, a każda osoba biorąca udział w konkursie może przesłać maksymalnie trzy prace. Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażenia swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią, pobudzenie zainteresowań kulturą regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej mieszkańców oraz prezentacja ich  twórczości w dziedzinie fotografii, a także rozwój kreatywności.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jaworsko. Pod kołami traktora
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 czerwca 2016 19:57

Sporo strachu najadł się kierowca ciągnika, którym został przygnieciony w Jaworku koło Dębna. Do zdarzenia doszło po południu, w lesie, na stromym pagórku. Jak informuje straż pożarna, do działań ratowniczych zostały wysłane  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzesko oraz strażacy – ochotnicy z OSP Łoniowa i OSP Jaworsko. – Kiedy na miejscu pojawili się strażacy z Brzeska, poszkodowany został już wyciągnięty spod pojazdu, udzielono mu pomocy przed medycznej. Szybko trafił do szpitala w Brzesku. Strażacy zabezpieczyli także ciągnik. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają brzescy stróże prawa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Gmina z sekretarzem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 czerwca 2016 20:52

Z dniem 1 czerwca na stanowisko sekretarza gminy Dębno została powołana Justyna Wojtowicz – Woda. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski w ramach optymalizacji kosztów i wprowadzenie programu oszczędnościowego, którego celem jest ograniczenie wydatków na administrację samorządową, Justyna Wojtowicz – Woda będzie jednocześnie kierowała sprawami oświaty w gminie. Powołanie sekretarza jest ustawowym obowiązkiem samorządu. – Uznałem, po rozmowie z panią Justyną Wojtowicz – Wodą, że poradzi sobie łącząc te dwie funkcje. Ja przypomnę, że w ramach optymalizacji kosztów, także zastępca wójta, pełni swoją funkcję „dodatkowo”, wykonując na co dzień inne czynności w gminie. Takie rozwiązanie, w porównaniu do poprzedniej kadencji, pozwoli na wygenerowanie ponad dwustu tysięcy złotych oszczędności w skali roku – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wola Dębińska. Wspomnienie Kardynała Tysiąclecia
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 07 czerwca 2016 22:18

Był niewątpliwie jednym z tych, którzy przyczynili się do tego, że Polska, jako jedyny kraj bloku sowieckiego, oparła się ateizacji. Ojciec Święty Jan Paweł II wiele razy podkreślał, że postawa kardynała Stefan Wyszyńskiego, człowieka niezłomnego, człowieka który z komunizmem „walczył” heroiczną postawą, niezłomnością charakteru, charyzmą, sprawiła, że pomimo represji, kościół Polski wyszedł obroną ręką z 45. letniej indoktrynacji luministycznej.  W 35. rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uroczystość z okazji Dnia Patrona. Rozpoczęła ją msza św. odprawiona w kościele św. Małgorzaty w Dębnie przez  ks. proboszcza Jerzego Krzanowskiego. W kolejnej części – przygotowano akademię, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. emerytowani pracownicy szkoły i przedstawiciele lokalnego samorządu – Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Zastępca Wójta Irena Kowal.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Łoniowa. Kolejna akcja krwiodawstwa
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 02 czerwca 2016 10:55

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna z Łoniowej organizuje zbiórkę krwi. Akcja będzie przeprowadzona w najbliższą sobotę, 4 czerwca, w godzinach od 10 do 14. Akcja organizowana jest pod hasłem: Podaruj Kroplę Miłości” Dodajmy, że sama zbiórka krwi będzie miała miejsce w budynku Remizy OSP w Łoniowej. Oddawanie krwi to przekazanie komuś daru życia. Od wielu lat strażacy z gminy Dębno uczestniczą w takich przedsięwzięciach. Akcja odbywa się po raz kolejny. Zachęcamy wszystkich do wsparcia swoją krwią: zdrowia i życia innych. Spotkajmy się w remizie OSP, zapraszamy także nowych krwiodawców. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się życiem, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma radami – podkreślają organizatorzy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Więźniowie pracują w gminie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 02 czerwca 2016 00:00

Grupa więźniów Zakładu Karnego z Tarnowa pracuje na terenie gminy. Dla samorządu to wielka korzyść. Zaplanowano, że wykonanych zostanie wiele prac porządkowych, za co gmina poniesie tylko koszty zakupu materiałów. - Kilka dni temu podpisałem porozumienie z dyrektorem Zakładu Karnego w Tarnowie, pułkownikiem Grzegorzem Koziarą. Współpraca zakładu i gminy polega na współdziałaniu w procesie zatrudniania skazanych, przygotowanych do właściwego wywiązania się z obowiązków, służy aktywizacji zawodowej i zdobyciu kwalifikacji, ale przede wszystkim umożliwia włączenie społeczne  - wyjaśnia Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Grupa  więźniów wykonywać będzie prace porządkowe, likwidować dzikie wysypiska śmieci, wykaszać trawę z terenów gminnych, ale także wykonywać prace remontowe, pogłębiać rowy melioracyjne, porządkować teren cmentarzy pochodzących z okresu I wojny światowej oraz w miarę potrzeb wykonywać prace zgłoszone przez radnych i sołtysów. Zdaniem więziennych psychologów to doskonała forma resocjalizacji i uspołecznienia skazanych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Ponad 600 tys. złotych podzielono na zebraniach wiejskich
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 maja 2016 19:46

W sumie ponad 600 tysięcy złotych w tegorocznym budżecie gminy Dębno stanowią środki wydzielone na tak zwany Fundusz Sołecki. – O podziale pieniędzy zdecydowali mieszkańcy, podczas zebrań wiejskich. Oczywiście środki mogli przeznaczyć na zadania inwestycyjne i inne przedsięwzięcia, które wynikają z kompetencji gminy – tłumaczy naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .