Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd cichociemnemu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 02 października 2016 18:02

Parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy Dębno i sąsiedniej gminy Wojnicz oraz rodzina oddali hołd Kazimierzowi Rzepce, cichociemnemu. Uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poprzedziła msza święta w intencji bohatera. W homilii ksiądz profesor podkreślał, jakie znaczenie dla Polaki i Polaków ma pamięć – Bez pamięci o przeszłości, bez kultywowania tradycji, nie ma narodu. Dlatego dobrze, że te wartości przekujemy młodemu pokoleniu – mówił w homilii. Po nabożeństwie korowód, który poprzedzało kilka pocztów sztandarowych dotarł do Domu Wielkiego w Biadolinach Szlacheckich. Tutaj poświęcono tablicę.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Łoniowa. Senioralne spotkania
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 26 września 2016 23:34

W sumie kilkadziesiąt osób zgromadziło się w sobotę 19 września w budynku remizy OSP w Łoniowej, gdzie odbyły się doroczne obchody Dnia Seniora. Święto jest organizowane tradycyjnie przez Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w miejscowym Kościele Parafialnym. Następnie zaproszeni goście udali się do remizy OSP, gdzie panie z Koła Gospodyń przygotowały część artystyczną i poczęstunek. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski złożył gratulacje i  wręczył kwiaty najstarszym mieszkańcom sołectwa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Żywa lekcja historii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 20 września 2016 22:44

W minioną niedzielę odbył się Turniej Rycerski w Dębnie. Tradycyjnie już został on uroczyście otwarty wystrzałami armatnimi. Oddali je m.in. wójt Wiesław Kozłowski oraz poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku pojawiło się rycerstwo, by powalczyć o Złoty Warkocz Tarłówny – Trofeum Główne XX już edycji zmagań. Jakkolwiek pogoda nie sprzyjała,  w sumie nawet kilka tysięcy osób pojawiło się w Dębnie na Jubileuszowym XX już Turnieju Rycerskim o Warkocz Tarłówny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Turniej Rycerski: żywa lekcja historii
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 17 września 2016 08:18

Już w tą niedzielę Turniej Rycerski w Dębnie (szczegóły na plakacie). Od połowy lat 90., w drugiej połowie września, do Dębna ściąga rycerstwo z całej Polski. Wszystko rozpoczęło się całkiem przypadkowo. Pomysł rzuciła Lidia Luchter – Krupińska, kustosz dębińskiego zamku. Pierwsza impreza miała charakter małego pokazu w okolicach zamku. Brało w nim udział może kilkaset osób, głównie mieszkańcy gminy. Na pierwszy ogień poszła grupa z Warszawy, to był raczej teatr niż grupa rycerska. To był pokaz walki, połączony z pokazem magii i pokazem strojów z dawnych epok. Już wtedy pojawiły się głosy, że to ciekawa forma, która gromadziła coraz więcej osób. Po trzech latach okazało się, że zainteresowanie turniejem rycerskim jest ogromne. Teren, a dokładnie parking przy zamku okazał się za mały. I wtedy zrodził się pomysł, by na pokazy walk rycerskich wykorzystać fosę zamkową.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Edukacja: Kadeci wyprowadzili się z Łysej Góry
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 września 2016 21:37

Liceum Akademickim Korpusu Kadetów, które od kilku lat działało w Łysej Górze, zmieniło swoją siedzibę. Dzisiaj uczniowie tej elitarnej szkoły uczą się w województwie świętokrzyskim. Po raz pierwszy mury LAKK  Łysej Górze uczniowie przekroczyli we wrześniu 2012 roku. Dodajmy, że organem prowadzącym korpusu jest fundacja księdza pułkownika Marka Wesołowskiego „Patria et Misericordia”. Placówka w łysej Górze byłą szkołą niepubliczną. Nie udało się nam pozyskać bliższych wyjaśnienia przyczyn tego kroku i to zaledwie na kilka dni przed nowym rokiem szkolnym. Szkoła powstała w 2010 roku. PO dwóch latach opuściła pierwszą siedzibę: Lipiny na Mazowszu. Teraz „wyniosła” się z Łysej Góry. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg sprawy nie chce komentować. Przyznaje, że decyzja zaskoczyła zarząd powiatu, bo informacja i rezygnacji fundacji z prowadzenia szkoły w Łysej Górze, trafiła na biuro zarządu pod koniec sierpnia. Od września tego roku przestał funkcjonować Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze. Mająca wieloletnią tradycję placówka oświaty została zlikwidowana z powodu braku naboru uczniów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Sufczyn. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 września 2016 21:35

W sumie 29 drużyn strażackich, w czterech kategoriach rywalizowało o palmę pierwszeństwa w rozegranych na stadionie w Sufczynie, w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. – Dzisiejsze zawody są najlepszym dowodem na to, że ruch strażacki rozwija się w naszej gminie wyśmienicie. Co więcej; na przykładzie sprzętu bojowego i pojazdów strażackich, które tutaj zjechały widać, że samorząd naszej gminy dba o jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, życzę powodzenia podczas zawodów, jestem przekonany, że tym razem pogoda dopisze – mówił podczas inauguracji wójt Wiesław Kozłowski. Tym ostatnim stwierdzeniem nawiązał do lipcowej niedzieli, kiedy to z powodu intensywnych opadów deszczu, zawody trzeba było odwołać. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tak zwanym ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez komendanta powiatowego w Brzesku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Łoniowa. Zacny jubileusz
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 11 września 2016 21:11

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej świętuje w tym roku 110-lecie swojego istnienia. W ubiegłą niedzielę odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Łoniowej. Następnie nastąpił przemarsz do Amfiteatru koło remizy OSP, gdzie oficjalnie powitano zgromadzonych gości, a zasłużeni dla jednostki strażacy otrzymali odznaczenia. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm Józefa Szczurek-Żelazko, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa małopolskiego druh Kazimierz Sady, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Marian Zalewski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, Zastępca Komendanta Piotr Strojny, rzecznik Komendy PSP w Brzesku mł. bryg. Piotr Słowiak, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, kapelan Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. ks. Władysław Kulig, kapelan OSP gminy Zakliczyn ks. Piotr Pabis. Zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich służbę, gratulowali zdobytych osiągnięć i życzyli im dalszych sukcesów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Stypendia dla najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 05 września 2016 20:12

Kilkunastu uczniów szkół gminy Dębno, dla których tutejszy samorząd jest organem założycielskim, odebrało stypendia ufundowane przez Wójta Gminy, Wiesława Kozłowskiego. – Wiem, jako były nauczyciel, jako były dyrektor a dzisiaj wójt, jak ważne jest uznanie dla młodzieży za ich osiągnięcia naukowe czy sportowe. Cieszy mnie, że tylu z Was mogę uhonorować. Cieszy mnie także to, że mamy taką zdolną młodzież, która jest i będzie chlubą i dumą naszej gminy – mówi  naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski, dodając, że sam fakt wręczenia stypendium na sesji, pokazuje jak ważna jest dla władz gminy oświata.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .