Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Łoniowa. 110 lat strażackiej historii
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 września 2016 21:29

Uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Łoniowej zainauguruje 110. rocznicę powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (o godzinie 15:00) podczas oficjalnej części uroczystości wręczone zostaną odznaczenia. Wieczorem, o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej z Łysej Góry. Wystąpią także zespoły regionalne: Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy „Niedźwiedzoki”. Ostatnim punktem obchodów będzie zabawa taneczna, która zacznie się o godzinie 20:00.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Ekologia znowu w akcji
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 17:07

Przed kilkoma dniami  podpisano umowę na inwestycję dotyczącą dalszego rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu jest położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra. W drodze postępowania jako wykonawcę projektu wybrano Handlowo-Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych „SANTEX”. Realizacja inwestycji potrwa do końca września bieżącego roku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Zostało trzy tygodnie….
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 25 sierpnia 2016 22:59

Uwaga, uwaga jeszcze tylko przez trzy tygodnie można zgłaszać swoje prace na konkurs fotograficzny „Gmina Dębno w obiektywie”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno. – Zachęcam wszystkim amatorów fotografowania do „zmierzenia” się z zabytkami, przyroda ciekawymi miejscami czy ludźmi zamieszkałymi w naszej gminie. Zapraszam do udziału w konkursie. Przygotowaliśmy cenne nagrody – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące w kreatywny sposób miejsca, wydarzenia lub osoby związane z naszą Gminą. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Wnioski we wrześniu - Stypendia wójta
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 sierpnia 2016 20:10

Od 1 do 15 września 2016 r. na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Dębno przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, spowodowanej wystąpieniem w niej bezrobocia,  niepełnosprawności, ciężkiej lub długotrwałej choroby, wielodzietności, braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu lub narkomanii, a także gdy rodzina jest niepełna.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dożynki w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 sierpnia 2016 20:43

imggcsi521F406892F041FCB209BC6D8791765B0A3C2B99mpid7 copyTradycji stało się zadość: były wieńce, dzielenie chleba przez wójta Wiesław Kozłowskiego, prezentację artystyczne oraz zabawa taneczna. Dopisali także goście: parlament reprezentowała poseł Józefa Szczurek – Żelazko, sejmik samorządowy województwa małopolskiego, radny Wojciech Skruch, samorząd powiatowy, starosta brzeski Andrzej Potępa, a gminny: wójt Wiesław Kozłowski, radni, sołtysi. – Tradycją w naszej gminie jest, że co roku dożynki odbywają się w innej miejscowości. Po wielu latach wróciły do Dębna. Jesteśmy tutaj, by wspólnie dziękować Bogu za udane zbiory, by wspólnie świętować. Jesteśmy tutaj dzięki rolnikom: za ich wielką pracę, za oddanie Matce Ziemi, za trudny dnia codziennego, za pracę podczas słoty, upałów, za to że dzięki nim mamy chleb powszedni, serdecznie rolnikom dziękuję. Wierzę, że ani w naszej gminie, ani w powiecie, ani w naszej ukochanej Ojczyźnie, nikomu chleba nie zabraknie – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Konkursy wójta
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 06 sierpnia 2016 10:39

Po raz drugi z rzędu wójt Wiesław Kozłowski  jest organizatorem konkursów, w których zwyciężyć mają zwykli-niezwykli ludzie - niosący bezinteresowną pomoc, skromni, hojni i otwarci na drugiego człowieka, realizujący swoje pasje. „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje” są konkursami w których mieszkańcy gminy wskażą ludzi z pasją i z wielkim sercem.- Z reguły jest tak, że nagrody, wyróżnienia i splendory spływają na znanych artystów, działaczy i wyróżniających się społeczników. Nasze konkursy, skupiają się na poszukiwaniu ludzi działających na rzecz swoich lokalnych społeczności, pomagającym mieszkańcom, ale robiących to bez rozgłosu, z potrzeby serca. Teraz jest okazja, aby im za to podziękować - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Zakończono remont remizy OSP
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 sierpnia 2016 21:42

Niedawno zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w budynku remizy strażackiej w Perle w którym została wymieniona sieć centralnego ogrzewania. Zadanie  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już teraz siedziba strażaków wygląda jak nowa, a po wykonanej w ubiegłym roku termomodernizacji, budynek zmienił się nie do poznania. - Remiza w Perle była w bardzo złym  stanie technicznym, dlatego układając budżet na 2015 rok, wzięliśmy to pod uwagę i zabezpieczyliśmy pieniądze na konieczny remont. Poza tym udało się pozyskać pieniądze z programu „Małopolskie Remizy”, a część prac została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Za pozyskane w ten sposób pieniądze – tj. blisko 200 tysięcy złotych - generalnie wyremontowano dach budynku, wymieniono całą stolarkę, wykonano ocieplenie wraz z elewacją. - Jest jeszcze wiele  do zrobienia wewnątrz budynku – dodaje wójt Wiesław Kozłowski. – Ze względu na wysokie koszty prac podzieliliśmy je na etapy. W tym roku zainstalowana została nowa sieć centralnego ogrzewania, co kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne prace wykonywane będą w latach następnych. Zdaniem wójta Kozłowskiego potrzeby związane z modernizacją remiz są nadal spore. – Mam nadzieję, że sukcesywnie, z roku na rok, uda się wygospodarować środki na ten cel – zapewnia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Startuje program „Jawor”
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 12:36

Wśród mieszkańców województwa małopolskiego wzrasta zainteresowanie tematem termomodernizacji budynków. 1 lipca Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor”, który dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych i przeznaczony jest dla osób fizycznych. Rada Nadzorcza przeznaczyła na cel realizacji programu kwotę 10.000.000,00 złotych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .