Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Dębno. Zapowiada się ciekawa noc
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 10 maja 2016 19:05

Tego przegapić nie podobna: Noc Muzeów 2016 na Zamku w Dębnie, zapowiada się bowiem bardzo interesująco.  Organizatorzy zdążyli nas już przyzwyczaić do staranności, wysokiego poziomu i pomysłu na to cykliczne wydarzenie. Tytuł tej edycji wydarzenia -  „Od kołyski do trumny - czyli scen kilka z życia, obrzędów i uroczystości w staropolskim dworze”, wskazuje na kontynuację tematyki sarmatyzmu, zapoczątkowanej w ubiegłorocznej muzealnej nocy. Już w najbliższą sobotę 14 maja, dla zwiedzających będą przygotowane liczne atrakcje. Oprócz tradycyjnego zwiedzania wszystkich muzealnych komnat z przewodnikiem, będą także, stworzone z artystyczną starannością specjalnie na ta okazję –  liczne inscenizacje teatralne (muzyka i śpiew na żywo, teatr cieni, itp.). Staropolskie obrzędy, zwyczaje będą prezentować pracownicy Muzeum Zamku w Dębnie, członkowie grup teatralnych z Brzeska, Tarnowa, wolontariusze. Wokół Zamku będzie rozgrywana teatralna gra terenowa, autorstwa młodzieżowej grupy teatralnej, działającej przy Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Początek Nocy Muzeów 2016 na Zamku w Dębnie rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 23:30. Wydarzenie to jest częścią projektu „Przestrzenie kultury 2016”, realizowanego przez Fundację Timszel, współfinansowanego ze środków Powiatu Brzeskiego i Gminy Dębno. – Serdecznie zapraszamy, przygotowaliśmy ciekawy program, nie obejdzie się bez niespodzianek – zachęcają organizatorzy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Po Perle czas na remizę w Jaworsku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 04 maja 2016 00:00

Ponad trzysta tysięcy złotych będzie kosztował kapitalny remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku, w gminie Dębno. – Mam nadzieję, że uda się nam przygotować montaż finansowy składający się z dotacji w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016”; z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz środków gminy – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.  Jego zdaniem już pod koniec roku powinien zostać sfinalizowany remont budynku OSP w Jaworsku. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej została wybudowana w 1957 roku. Prace remontowe ograniczały się do bieżących wymian i konserwacji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
III Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 30 kwietnia 2016 14:55

PTR 5200Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dzisiejszy III Bieg po Flagę, który zorganizowano w Dębnie. Organizatorem zawodów było  Stowarzyszenie CARPEdiem działające na co dzień przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej i Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Natomiast patronat honorowy nad imprezą objęli wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz starosta brzeski, Andrzej Potępa. – Celem imprezy jest propagowanie postaw patriotyzmu, w tym symboli narodowych: flagi narodowej, ale także integracja lokalnej społeczności poprzez wspólne świętowanie, imprezę o charakterze rekreacyjnie – rodzinnym. Cieszy mnie, że w sumie kilkaset osób pojawiło się na boisko sportowym przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Najbardziej cieszy udział najmłodszych – mówił naszej redakcji, Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Atrakcji nie zabraknie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 21 kwietnia 2016 00:00

Wiosenne Spotkanie przy kawie zainaugurowało cykl imprez kulturalno – sportowych, które w tym roku odbędą się w gminie Dębno. Zapraszamy do udziału w nowych i cyklicznych wydarzeniach – zachęcają organizatorzy.  Zaproponowano udział w imprezach plenerowych i kameralnych spotkaniach na Zamku w Dębnie.  Po raz kolejny zorganizowane zostaną „Święto Łopołki” i „Biesiada Agroturystyczna”. XX Międzynarodowy Turniej Rycerski „O złoty warkocz Tarłówny” odbędzie się w nowej formule. Po raz pierwszy mieszkańcy Gminy Dębno będą mogli wziąć udział w festynie integracyjnym pn. „Turniej sołectw”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Siłownia w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 kwietnia 2016 20:54

Jeszcze w tym roku na Woli Dębińskiej może zostać zamontowana siłownia zewnętrzna. Właśnie rozpoczął się konkurs „Nestle Porusza Polskę”, w którym w każdym województwie powstanie jeden taki obiekt. Zgodnie z regulaminem o wyborze lokalizacji decyduje liczba oddanych głosów. Każdy z nas w trakcie trwania konkursu może codziennie zagłosować na siłownię zewnętrzną w Woli Dębińskiej, po wpisaniu nazwy miejscowości lub kodu pocztowego. Konkurs trwa do 6 lipca tego roku. Zachęcamy do wsparcia akcji, dzięki wygranej zyskamy atrakcyjne miejsce rekreacyjne dla młodszych i starszych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Już składano pierwsze wnioski
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 kwietnia 2016 10:46

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się program rządowy Rodzina 500+. Tylko w pierwszym dniu przyjmowania wniosków w tutejszym Urzędzie Gminy pojawiło się kilkadziesiąt osób. Zainteresowani pytali o szczegóły od kilkunastu dni. – To w mojej ocenie pierwszy realny program wsparcia rodzimej w Polsce. W mojej ocenie przyczyni się nie tylko do poprawy stanu bezpieczeństwa ekonomicznego mieszkańców naszej gminy, wzrostu standardu życia, zachęci do większej dzietności, ale także ożywi gospodarczo naszą gminę. W Ziarku z tym apeluję do wszystkich, by pieniądze wypłacane w ramach tego programu przeznaczyć na zakup polskich produktów, naszych regionalnych najlepiej – zachęca wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Chodnik w centrum
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 02 kwietnia 2016 11:15

Blisko 380 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa chodnika przy drodze gminnej, w centrum Dębna. Dzięki temu, ci którzy będą szli w kierunku szkoły, kościoła, cmentarza, zamku oraz miasteczka rowerowego w Dębnie, przejdą bezpiecznie. - Chodnik przy drodze gminnej „Dębno przez Wieś” nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale również pozwoli turystom i gościom na dotarcie do miejsc cennych kulturowo z drogi krajowej 94 - ocenia Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Wykonawcę robót wyłoniono spośród 12 oferentów. Wartość najwyższej ze złożonych ofert wynosi blisko 716 tysięcy złotych. Wójt Gminy Dębno w dniu dzisiejszym podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Usługowo Handlowym „FILAR” z Bochni, które wykona prace za  prawie 380 tysięcy złotych. Prace powinny zostać sfinalizowane w wakacje. Wójt Kozłowski podkreśla, że poprawa stanu bezpieczeństwa: poprze budowę ciągów pieszo – rowerowych oraz remont dróg – to jeden z kilku priorytetów działania gminy w tej kadencji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno. Zagrali o puchar wójta
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 marca 2016 23:23

Jaworsko Team, Euromat Team oraz OSP Doły tak przedstawia się klasyfikacja końcowa  w Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębno, Wiesław Kozłowskiego. Dodajmy, że do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów. Rozegrano 21 meczy w systemie „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się zawodnicy „Jaworska Team”.  Królem strzelców został Bartłomiej Ogar (Fundacja „Timszel”) - zdobywca 5 goli, najskuteczniejszym bramkarzem - Norbert Wróbel z drużyny „Jaworsko Team”. Nagrody zwycięskim drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  Zawody sędziował pan Michał Duch – sędzia piłki nożnej. - Turniej w takiej formule został rozegrany po raz pierwszy. Już w kwietniu miłośników sportu zapraszam do udziału w Turnieju Piłki Nożnej na Orliku.– zachęca wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Jaworsko Team; Euromat Team; OSP Doły; Fundacja Timszel; Mechatronice; Martex Sufczyn; NOŁ NEJM.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 70

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .