Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Brzesko. Potrójne święto
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:23

Trzy w jednym, tak można byłoby powiedzieć o dzisiejszych uroczystościach, które odbyły się w Brzesku. Mowa o piątej rocznicy powstania Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Brzesku oraz tutejszego Hospicjum, nadania placówce imienia Świętego Jana Pawła II oraz o dniu pracownika służby zdrowia. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa (wraz z zarządem, oraz Radą Powiatu), dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Józefa Szczurek – Żelazko oraz Krzysztof Gac, dyrektor Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Hospicjum w Brzesku. Uroczystości religijne odbyły się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła iw Brzesku, a oficjalne w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczepanów. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:22

Prelekcje, gra terenowa, promocja noszenia odblasków przez uczniów oraz szeroko zakrojona edukacja związana z ruchem drogowym, to podstawa by jakaś placówka oświaty mogła nosić miano „Odblaskowej Szkoły”. Jak zapewniają nauczyciele Szkoły Podstawowej ze Szczepanowa, akcja nie jest organizowana „na pokaz”. – My przez cały rok promujemy zasadę noszenia odblasków, co więcej, promujemy nie tylko wśród uczniów, ale także wśród starszych – zapewniają w szkole.  

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. W zdrowym ciele…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:21

W sobotę odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych imprez na osiedlu Browarna, promujących zdrowy styl życia. Pretekstem do pięciogodzinnych gier i zabaw oraz bezpłatnych badań i porad lekarskich było oddanie do użytku plenerowej siłowni usytuowanej przy brzeskiej kręgielni. „Strefa zdrowia” to projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Inicjatorami projektu był Zarząd Osiedla Okocimskie na czele z przewodniczącym Markiem Serwinem ,przy współpracy z pracownikami i lekarzami przychodni CenterMed sp. z o.o.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Modele RC - Prezent dla dziecka
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 października 2016 10:18

Brzesko po oddaniu  kolejnej inwestycji infrastruktury sportowej, czyli hali  przy PSP nr 3 zaliczane jest do gmin z najlepszą  bazą sportową
 w Małopolsce. Szkoła w Brzesku jest  największą liczebnie placówką oświatową w gminie , do której uczęszcza ponad 650 dzieci. Przypomnijmy, że hale przy szkołach zostały wybudowane w Okocimiu, Jadownikach i Jasieniu. Orliki powstały przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku, szkołach 
w Mokrzyskach, Szczepanowie oraz Buczu. W minionych latach samorząd gminny przekazał środki finansowe na remont zaplecza sportowego, szatni, sanitariatów czy  boisk w Porębie Spytkowskiej, Buczu, Brzesku,Jadownikach
 i Mokrzyskach. W tym roku zakończyły się prace  na obiektach sportowych
 w Szczepanowie, Jadownikach i Sterkowcu.  
Jak zapewnia burmistrz Grzegorz Wawryka w  przyszłym roku prace będą kontynuowane na kolejnych obiektach sportowych w sołectwach. Zostanie również  opracowany harmonogram powstania kolejnych boisk ze sztuczną nawierzchnią ,a zapewne i kolejnych sal przy szkołach.
Powiedzieli …

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat. Sesja pod znakiem oświaty
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 października 2016 12:46

Pięćdziesiąt stron liczy „raport” o stanie oświaty, który przygotował Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku, który trafił właśnie w ręce radnych. Jest to kompendium wiedzy o wynikach, zatrudnieniu, naborze, wydatkach inwestycyjnych, projektach realizowanych przez instytucje oświatowe, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. – Moim zdaniem to punkt wyjścia do dalszej dyskusji o kierunkach rozwoju oświaty w powiecie brzeskim – uważa Andrzej Potępa, starosta brzeski.
Na tle kraju wyniki egzaminów dojrzałości oraz egzaminów zawodowych wypadają dobrze. W znakomitej większości kategorii – są wyższe niż w kraju i na porównywalnym poziomie do średniej w województwie małopolskim. We wszystkich szkołach, jak również w Wydziale Edukacji  realizowano wiele projektów i programów finansowanych zarówno z dotacji unijnych jak i krajowych. Ich wartość, w ostatnich kilku latach opiewa na kilka milionów złotych. Szczególnie cenne są programy związane z modernizacją kształcenia zawodowego. Pozwoliły one na doposażenie pracowni i szkół. Projekt w ramach kształcenia zawodowego będzie kontynuowany jeszcze do roku szkolnego 2021/2022.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Barwy wolontariatu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 20 października 2016 13:24

Tylko do  4 listopada 2016 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.
IDEA. Dodajmy, że konkurs Barwy Wolontariatu stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, pozwala promować miejsca wzorowo współpracujące z wolontariuszami oraz ukazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.


Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Chciał rzucić się pod pociąg, uratowali go policjanci
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 18 października 2016 22:38

Policjanci z Brzeska uratowali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. Dosłownie w ostatniej chwili jeden z funkcjonariuszy złapał desperata. Wczoraj (17.10), około godziny 20.00 zastępca dyżurnego brzeskiej jednostki odebrał telefon od zdesperowanego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant rozmawiając z 47-latkiem wywnioskował, że mężczyzna znajduje się na stacji PKP w Sterkowcu. Tam też w międzyczasie pilnie został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz utrzymując nadal kontakt telefoniczny, próbował odwieść mężczyznę od zamiaru odebrania sobie życia, ale połączenie zostało nagle przerwane.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Okradał kościoły
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 14 października 2016 19:01

Nawet dziesięć lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Brzeska, który dokonał kradzieży z włamaniem do kościołów na terenie powiatu brzeskiego. Podczas ostatniego, dokonanego w nocy z 9 na 10 października, rabusia spłoszył alarm. Przestraszył się i zostawił narzędzia na miejscu, co – zaprawionym w działaniu policjantom – rzuciło nowy cień na sprawę. Dzięki temu policjanci z Brzeska zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do trzech kościołów na terenie powiatu brzeskiego. Łupem złodzieja padły głównie pieniądze. Straty szacuje się wstępnie na ponad 30 tys. złotych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .