Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Noclegownie czekają…
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 stycznia 2017 20:16

Trzy noclegownie dla bezdomnych mężczyzn (jedna koedukacyjna) działają przez cały rok w subregionie tarnowskim. Jedna zlokalizowana jest w Brzesku, na ulicy Cegielnianej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, że dysponuje wolnymi miejscami w Noclegowni Dla Bezdomnych Mężczyzn w Brzesku, ul. Cegielniana 1, która jest czynna w godz. od 19°°do 7°°. Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym, bądź w dniu zgłoszenia się w noclegowni z dozorcą pełniącym dyżur w tym czasie. W przypadku posiadania informacji o osobach wymagających schronienia prosimy o poinformowanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku tel. (14)663-15-83, lub (14)663-24-19. Kontakt z Noclegownią pod nr (14)68-63-998. W Tarnowie jedną noclegownię prowadzi Fundacja Kromka Chleba, mieści się ona na Bandrowskiego 26 (telefon 602 650 904 oraz  694 085 229). - Przyjeżdżają prawie ze wszystkich stron, nie tylko z Małopolski. Tygodniowo to kilkadziesiąt osób, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Po godzinie 19:00 mają możliwość korzystania z noclegowni, którą Fundacja otworzyła w październiku 2006 roku, i która funkcjonuje pełną mocą do dnia dzisiejszego. Przytulne, jasne i ciepłe pomieszczenia, wygodne łóżka oraz sprawna obsługa wolontariuszy, oczekują na bezdomnych, dla których jesienno-zimowe noce są szczególnie niebezpiecznie mówią wolontariusze.  Drugą Caritas Diecezji Tarnowskiej ul. Prostopadła 9A. (14) 690-84-57.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Niedziela z kolędą
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 stycznia 2017 20:13

Już jutro, w niedzielę 8 stycznia, koncert Scholi Dziecięcej „Ziarenka Nadziei”. Oczywiście, jak przystało na okres przełomu roku, młodzi artyści zaprezentują kolędy i pastorałki. Dodajmy, że działająca przy parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Brzesku, 100 – osobowa Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei, przygotowała nowy program „Tu Słowo Ciałem się stało”.  Prace nad nowym repertuarem trwały cztery miesiące. Zaplanowano dwa koncerty: pierwszy odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym, w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 oraz 17.30. Przygotowane wydarzenie ma formę montażu słowno – muzycznego, w którym zabraknąć nie mogło aniołów, pasterzy i góralek. Są trzej mędrcy oraz oczywiście Józef i Maryja, z nowo narodzoną Dzieciną. Będzie sporo humoru i duża dawka dziecięcej energii, a na koniec dla zebranej publiczności niespodzianka…

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 stycznia 2017 14:10

006 L1070153Po raz piąty z rzędu, przez Brzesko przeszedł Orszak Trzech Króli. W symboliczny sposób nawiązano do mędrców, którzy – jak podają źródła ewangeliczne – pojawili się w Betlejemskiej Stajence, by oddać hołd nowonarodzonej dziecinie. Organizatorami pochodu Trzech Króli byli burmistrz Grzegorz Wawryka oraz proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła ksiądz Józef Drabik. O godzinie 13.00  uczestnicy zebrali się na Placu Kazimierz Wielkiego. Wszyscy otrzymali korony oraz okolicznościowe śpiewniki. Kwadrans później orszak ruszył ulicą Uczestników Ruchu Oporu, przez plac Żwirki i Wigury, a następnie ulicą Głowackiego do Rynku. Na miejscu odbył się program artystyczny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Franciszek pierwszy
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 stycznia 2017 22:24

L1070102Ma 56 centymetrów, ważył w momencie narodzin 3.250 kilograma i już trafił do historii powiatu brzeskiego. Mowa o małym Franku Niziole, który jako pierwszy przyszedł na świat w powiecie brzeskim. Urodził się w tutejszym szpitalu, pod troskliwą opieką personelu medycznego. Pierwszy w tym roku urodzony dzieciak pojawił się 3 stycznia punktualnie o 10. Ma dwoje starszego rodzeństwa: dwunastoletniego brata i sześcioletnią siostrę. Jego rodzicami są Magdalena i Stanisław Niziołowie z Jadownik koło Brzeska. Dziecko urodziło się w wyniku cesarskiego cięcia. Jest zdrowe, otrzymało 10 punktów w skali ABGARa. – Jest bardzo zdrowy i w doskonałej kondycji – zapewniają brzescy lekarze.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Cyfrowy powiat
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 stycznia 2017 02:16

cyfrpow2017Powiat brzeski jest liderem w cyfryzacji zasobów geodezyjnych w kraju. I bynajmniej nie jest to frazes uświęcony potrzebą chwili. – Byliśmy pierwszym powiatem w Polsce, który udostępnił część map geodezyjnych, w formie on-line. Za kilka lat wszystko zostanie udostępnione w ten sposób – mówił podczas dzisiejszego podpisania umowy w sprawie rozwoju bazy cyfryzacji zasobów geodezyjnych starosta brzeski Andrzej Potępa. Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys chwalił powiat brzeski. – Powiat brzeski jest liderem pod tym względem, spora zasługa w tym zarządu powiatu oraz powiatowego geodety – podkreślał wicemarszałek Sorys.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Pożar w Jasieniu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 stycznia 2017 22:24

Dwie osoby zostały ranne w wyniku pożaru do którego doszło w Jasieniu koło Brzeska. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Akcję ratunkowo-gaśniczą prowadziły jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP z terenu Gminy Brzesko. Pożar spowodowało zaprószenie ognia. –Przed naszym przybyciem jedna osoba opuściła budynek. Była jednak mocno poparzona. Natomiast druga znajdowała się na piętrze. Nasze działania polegały na gaszeniu ognia a także ewakuacji uwięzionej osoby. Obie kobiety trafiły do szpitala –relacjonuje młodszy brygadier, Piotr Lach ze straży pożarnej w Brzesku. Dodajmy, że dzięki szybkiej akcji strażaków udało się ochronić budynek. Spaleniu uległa część wyposażenia domu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Włamali się do sklepu. Złapani na gorącym uczynku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 stycznia 2017 15:48

Trzy osoby zatrzymała brzeska policja bezpośrednio po włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Brzeska.  W nocy z 2 na 3 stycznia, dyżurny brzeskiej jednostki został poinformowany, że w pobliżu jednego z brzeskich sklepów znajdują się osoby, które wywożą z niego jakiś towar. Policjanci, którzy przybyli na miejsce na tyłach placówki zauważyli trzy osoby, które pchały dwukołowy wózek załadowany płytkami ceramicznymi. Okazało się, że jest to towar pochodzący z pobliskiego sklepu, a osoby już wcześniej zdążyły wywieźć jedną partię płytek. Funkcjonariusze ujawnili ten towar na klatce schodowej w bloku mieszkalnym jednego ze sprawców. Wcześniej sprawcy włamali się do pobliskiego ogródka działkowego i skradli dwa dwukołowego wózki, które posłużyły im do transportu skradzionych płytek. Zatrzymane w tej sprawie dwie kobiety oraz mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Nagrody starosty
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 04 stycznia 2017 00:00

W Brzesku, w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Laureatów nagradzali  Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny Dorota Żak.  Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego pt. „Przyjaciele Dinka!” oraz Powiatowej Olimpiady Wiedzy nt. HIV/AIDS. Laureaci Konkursu plastycznego otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci gry edukacyjne: I miejsce,  Publiczne Przedszkole w Uszwi, II miejsce       Publiczne Przedszkole w Łoniowej, Publiczne Przedszkole nr 10 z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku, III miejsce, Publiczne Przedszkole w Jurkowie. Laureaci Olimpiady Wiedzy nt. HIV/AIDS otrzymali dyplomy oraz nagrody – sprzęt elektroniczny: I miejsce        Karolina Czyżycka – Publiczne Gimnazjum w Iwkowej, II miejsce, Dominik Batko – Publiczne Gimnazjum w Złotej, III miejsce, Krzysztof Radzięta – Publiczne Gimnazjum w Uszwi,  Patryk Piech – Publiczne Gimnazjum w Złotej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 293

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .