Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Józefa Szczurek - Żelazko wiceministrem zdrowia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 21 stycznia 2017 17:04

pbsjszczJózefa Szczurek – Żelazko, poseł na Sejm RP i dyrektor brzeskiego szpitala z dniem 1 lutego obejmie urząd wiceministra zdrowia. – Otrzymałam taka propozycję od pani premier Beaty Szydło. Zdecydowałam się objąć  urząd wiceministra. Dziękuję posłowi Edwardowi Czesakowi za rekomendację – mówi w rozmowie z naszą redakcją nowa wiceszefowa resortu zdrowia. Będzie wspierała ministra Konstantego Radziwiłła swoim doświadczeniem w reformowaniu służby zdrowia w Polsce. Przypomnijmy, że Józefa Szczurek –Żelazko jest posłem od jesieni 2015 roku. Głosowało na nią blisko 15 tysięcy wyborców. Jest dyrektorem szpitala w Brzesku od kilkunastu lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Ucieczka skazanego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 stycznia 2017 13:25

Dzisiaj po godzinie 9.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał informację, iż skazany wykonujący prace w jednej z firm na terenie Brzeska uciekł. Koordynujący służbami policjant natychmiast przekazał komunikat o ucieczce wszystkim patrolom będącym w terenie i skierował dodatkowe siły policyjne, aby zatrzymać zbiega. Na widok oznakowanego radiowozu poszukiwany próbował się ukryć i wmieszać w tłum. Jednak bezskutecznie, bo został już namierzony przez zaangażowanych w działania funkcjonariuszy operacyjnych. To właśnie oni, już po około godzinie od zgłoszenia zdarzenia, w pobliżu placu Targowego zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi i doprowadzili go do jednostki Policji. Mundurowi ustalili, że skazany aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu, a  w Brzesku wykonywał prace w systemie niedozorowanym – bez konwojenta. Po wykonaniu czynności zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Zakładu Karnego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Nadwyżka w projekcie budżetu gminy Brzesko na 2017 rok
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 stycznia 2017 23:10

W projekcie budżetu na 2017 rok zaplanowano przychody w wysokości 126,7 miliona złotych, a wydatki w wysokości 123,7 milionów złotych. 
Będzie więc nadwyżka budżetowa w wysokości 3 milionów złotych.
 Jak każdego roku największą kwotę wydatków, bo blisko 53  miliony złotych zaplanowano na działalność szkół i przedszkoli. 
„ Oświata i wychowanie  są  zawsze priorytetem dla naszego samorządu. 
W związku z wprowadzoną przez rząd reformą szkolnictwa ,wielką wagę przywiązujemy do przyjęcia takich rozwiązań, aby dzieci, rodzice i nauczyciele byli jak najbardziej usatysfakcjonowani”- mówi burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Zaplanowano 34 inwestycje.  Wśród nich znalazł się  kolejny etap budowy sieci wodociągowej w Porębie Spytkowskiej, powstanie wieży widokowej na Bocheńcu, budowa Gminnego Parku Wypoczynku i Rekreacji 
w Brzesku, termomodernizacja  placówek szkolnych – w Brzesku, Buczu, Mokrzyskach, Jadownikach, Jasieniu i Szczepanowie. Będą inwestycje związane z remontami i rozbudową infrastruktury drogowej, chodników, parkingów, oświetlenia.  Lista inwestycji dotyczy   Jadownik, Jasienia, Okocimia, Sterkowca, Mokrzysk ,Poręby Spytkowskiej , Szczepanowa,Wokowicach i  osiedli Brzeska. Zwiększeniu ilości miejsc parkingowych będzie służyła zaplanowana budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Brzesku. Przewidziano w budżecie 300 tysięcy jako wkład gminy w program budowy kolejnych boiska ze sztuczną nawierzchnią . Będą przeznaczone środki na zadania związane z bezpieczeństwem publicznym, ochroną przeciwpożarową m.in. działalność  Ochotniczych Straży Pożarnych, remont remizy w Buczu czy przygotowanie projektu  remizy w Porębie Spytkowskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Rekordowa zbiórka w ramach WOŚP
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 stycznia 2017 18:22

Tyle pieniędzy brzeski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze nie zebrał. Mieszkańcy gminy po raz kolejny udowodnili, że szczytne cele nie są im obojętne i są gotowi otworzyć serca i portfele. Do puszek i w czasie licytacji zebrano 80 tysięcy złotych! Słowa uznania należą się organizatorom brzeskiego finału Orkiestry – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, który przygotował interesujący program imprezy. -Dziękuję wszystkim, którzy przyszli i wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Widzowie doskonale się bawili i, co najważniejsze pomagali potrzebującym – mówi dyrektor MOK, Małgorzata Cuber.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Gra orkiestra ludzkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 stycznia 2017 18:49

Kilkudziesięciu wolontariuszy, jak co roku, wyjdzie na ulice Brzeska, by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, pieniądze zbierane są dla noworodków i seniorów. Nasze miasto jest jednym z pierwszych, które czynnie włączyło się w zbiórkę pieniędzy. Kwestujemy od drugiego finału WOŚP. Zachęcam wszystkich do udziału w wielkim finale. Pokażemy nasze serca, podzielmy się z potrzebującymi – apeluje Małgorzata Cuber, szefowa brzeskiego sztabu WOŚP.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Dębno zaprasza…
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 stycznia 2017 18:48

Dwa konkursy na realizację zadań publicznych przez stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego ogłosił właśnie wójt gminy Dębno. Pierwszy to konkurs ofert z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa. Organizacje pozarządowe, które chcą starać się o wsparcie w realizacji zadań z wymienionego zakresu, zobowiązane są do złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku do 6 lutego 2017 roku, do godziny 15.30 (w przypadku ofert nadesłanych pocztą liczy się data i godzina wpływu do urzędu). Wysokość środków przeznaczonych przez Gminę Dębno na realizację zadań wynosi w tym roku 10 000 złotych. Termin realizacji projektu upływa 30 grudnia 2017 roku. Muszą one również dotyczyć działań przeprowadzonych na terenie Gminy Dębno lub na rzecz jej mieszkańców.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Przegląd kolęd i pastorałek w Porębie Spytkowskiej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 stycznia 2017 14:01

porebakonk2017W Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek., jego organizatorem była świetlica działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku oraz Zespół Pieśni i Tańca Porębianie. – Głównym celem przeglądu było ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek, a także prezentację efektów pracy młodych i dorosłych wykonawców – wyjaśnia kierownik świetlicy z Poręby, Maria Karaś.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Samorządowy opłatek
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:33

Samorządowcy z powiatu brzeskiego spotkali się na tradycyjnym opłatku. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, gospodarzami byli burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz przewodniczący rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk. W gronie gości znaleźli się poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko, wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, burmistrz Czchowa, Marek Chudoba, komendant powiatowy policji, komendant powiatowy straży pożarnej, dyrektorzy miejskich i gminnych instytucji oraz szefowie samorządu Czchowa: Włodzimierz Rabiasz i Gnojnika, Janusz Zych. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa na czele z księdzem prałatem Józefem Drabikiem.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 293

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .