Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
WOŚP w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 stycznia 2017 00:00

15 stycznia 2017 roku w Regionalnym centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zapraszają mieszkańców, którzy chcą wesprzeć WOŚP. O godzinie 15.30 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „W świątecznym nastroju” wykonaniu wokalistów z MOK, na godzinę 16.15 zaplanowano koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, godzinę później zaś pokaz tańca towarzyskiego go Thomas Dance. O godzinie 18.15 odbędzie się koncert zespołu „The pajx”, o 19.00 koncert Music Way „Brodway Forever”. O godzinie 16.00, następnie 0 17.00 i o 17.30 odbędą się licytacje przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Na zakończenie imprezy wypuszczone zostanie światełko do nieba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat Brzeski. Spotkanie pań z KGW
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 30 grudnia 2016 22:07

Dzięki wspólnej inicjatywie Starosty Brzeskiego oraz burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu brzeskiego po raz pierwszy zorganizowano świąteczne spotkanie z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich. Na zaproszenie samorządowców odpowiedziało ponad 300 pań, które były uczestniczkami wydarzenia, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Przed uroczystym przywitaniem zgromadzonych gości panie z kół prezentowały swoje kulinarne osiągnięcia.  Po uroczystym koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów estradowych przyszedł czas na składanie życzeń i wspólne kolędowanie. Pełna ciepła, dobra i życzliwości atmosfera tych wspólnych chwil sprawiła, że czas bardzo szybko mijał, a uczestnicy z żalem opuszczali spotkanie. Samo wydarzenie było obrazem naszych polskich tradycji i kultury, która jest powodem do dumy na tle europejskiej społeczności, do której należymy. Wierzymy, że taka nietuzinkowa inicjatywa Starostwa Brzeskiego na stałe wpisze się w katalog wydarzeń w regionie. Na uroczystości obecni byli m.in. starosta Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, burmistrz Czchowa, Marek Chudoba, wójt Dębna, Wiesław Kozłowski czy wójt Gnojnika Sławomir Paterek. Nie zabrakło proboszcza i dziekana dekanatu brzeskiego, księdza prałata Józefa Drabika.  - Blisko trzysta mieszkanek powiatu brzeskiego, które działają w kołach gospodyń wiejskich wzięło udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Brzesku we współpracy z wszystkimi samorządami gminnymi. Spotkanie odbyło się w dniu 29 grudnia w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. To pierwsze tego typu spotkanie, w którym uczestniczyły wszystkie koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu - mówi starosta Andrzej Potępa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Uszkodził biletomat. Zajęli mu samochód na poczet naprawienia szkody
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 grudnia 2016 14:51

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 22-letni mieszkaniec Brzeska. Mężczyzna zniszczył biletomat powodując straty na ponad 16 tys. złotych.Do zniszczenia urządzenia doszło 4 listopada br. na dworcu kolejowym w Brzesku. Policjanci pracujący nad sprawą tuż przed świętami ustalili sprawcę tego przestępstwa. To 22-letni mieszkaniec Brzeska. Mężczyzna, tamtej nocy, wspólnie ze znajomymi wybierał się do Krakowa. Na dworcu chcieli zakupić bilety. Nagle 22-latek wlał do biletomatu napój energetyczny, który spożywał. Mężczyzna nie przypuszczał wówczas, że straty, jakie spowodował swoim zachowaniem będą, aż tak wysokie. Przyznał się do aktu wandalizmu i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Straty wyceniono na ponad 16 tys. złotych. Na poczet naprawienia szkody policjanci dokonali tymczasowego zajęcia samochodu 22-latka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Magdalena Kucia uhonorowana medalem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 grudnia 2016 14:46

W czasie środowej sesji Rady Miejskiej prof. Magdalena Kucia otrzymała Medal na Wstędze za Zasługi dla Miasta Brzeska. Dekoracji dokonali burmistrz Grzegorz Wawryka i przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk. Wniosek o przyznanie medalu zgłosiło Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” na czele z prezes Barbarą Serwin. Dorobek naukowy prof. Magdaleny Kuci przedstawiła prof. Justyna Drukała z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która była promotorką jej pracy magisterskiej. – Po obronie pracy doktorskiej Magda wyjechała na staż do Stanów Zjednoczonych, do University of Louisville, gdzie u boku profesora Mariusza Ratajczaka rozpoczęła pracę naukową nad wykorzystaniem komórek macierzystych w medycynie. Habilitację złożyła i obroniła w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, do dzisiaj prowadzi badania nad zwalczaniem nowotworów. Jej badania cechują się wielką innowacyjnością i są znaczące jeśli chodzi o postęp w zwalczaniu nowotworów. Magdalena Kucia osiągnęła w dziedzinie nauk biologicznych sukcesy światowe. Jest współodkrywcą komórek  VSEL – komórek macierzystych będących wielką nadzieją medycyny regeneracyjnej. Jest laureatką wielu grantów naukowych w Polsce i na świecie – mówi prof. Justyna Drukała.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Rewitalizacja w trakcie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 28 grudnia 2016 00:00

Rada Gminy w Szczurowej podjęła uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Szczurowa oraz o przystąpieniu do sporządzenie Gminnego Programu Rewitalizacji. Na wyznaczonych obszarach prowadzone będą działania zmierzające do ich rewitalizacji na różnych płaszczyznach. Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia GPR wchodzi w życie równocześnie z uchwała o wyznaczeniu obszarów, a zatem procedowanie związane z opracowaniem programu rewitalizacji dla Gminy Szczurowa rozpocznie się po wejściu w życie tego aktu. Pod koniec listopada odbyła się konferencja inauguracyjna związana z rozpoczęciem prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Do udziału zaproszono Radnych, Sołtysów z wyznaczonych obszarów, Księży, Dyrektorów Szkól, przedstawicieli lokalnych zakładów pracy i stowarzyszeń. Tematem spotkania było wprowadzenie zebranych w problematykę, zasady i definicje związane z zakresem rewitalizacji.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Rozmowa ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 grudnia 2016 22:20

- Wiele wskazuje na to, że powiat brzeski otrzyma kilka milionów złotych na realizację projektów związanych z rozwojem infrastruktury oświatowej. Na co chcecie wykorzystać te środki?
 
Przygotowaliśmy aż 7 wniosków edukacyjnych na łączną kwotę ponad 8 mln złotych. Obejmują one bardzo szerokie spektrum działań. Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” zakłada wyposażenie szkół w niezbędny sprzęt do prowadzenia lekcji i zajęć edukacyjnych w trybie on-line. Ponadto umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii komunikacyjno-informacyjnych w siedmiu obszarach zawodowych: budownictwo, język angielski zawodowy, żywność, turystyka, środowisko, mechaniczno-mechatroniczny oraz elektryczno-elektroniczny. W ramach innego zadania, którego wartość przekracza 4,5 mln zł, będziemy tworzyć Centrum Kompetencji Zawodowych w wiodących dla powiatu brzeskiego branżach, czyli mechatronika, elektronika i elektryka. Projekt zakłada także realizację kursów zawodowych, staży i praktyk, kursów dla nauczycieli oraz staży dla nauczycieli, zaopatrzenie szkół w niezbędny sprzęt oraz wyposażenie pracowni sterowników PLC. Centrum będzie działać przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Wybór tej szkoły nie jest dziełem przypadku, ponieważ to nasza największa szkoła techniczna i jedna z niewielu szkół w Małopolsce, która zwiększyła nabór o ponad stu uczniów, pomimo niżu demograficznego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Noworoczne spotkanie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 grudnia 2016 00:05

Kilkaset pań, mieszkanek powiatu brzeskiego, działa w Kołach Gospodyń Wiejskich. Na terenie powiatu jest takich kół… kilkadziesiąt. Z tego połowa, czynnie, na co dzień włącza się w życie kulturalne, społeczne i kulinarne swoich „Małych Ojczyzn”. Właśnie z myślą o nich brzeskie Starostwo Powiatowe, we współpracy ze wszystkimi samorządami gminnymi, organizuje spotkanie noworoczne. Pokłosiem jego będzie film który na początku stycznia wyemituje TVP Kraków.
Spotkanie zaplanowano na 29 grudnia. Początek o godzinie 17. Gościny paniom z Kół Gospodyń Wiejskich udzieli Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. Jak podkreśla starosta brzeski Andrzej Potępa, to pierwsze w dziejach powiatu spotkanie pań ze wszystkich KGW. – Chcemy w ten sposób docenić ogromny wkład pań w rozwój lokalnych społeczności, w rozwój społeczny, kulturalny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 grudnia 2016 15:19

Policjanci z Brzeska zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Sprawca został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, który zaniepokojony stanem, w jakim znajduje się mężczyzna siedzący za kierownicą, natychmiast zaalarmował policjantów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .