Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Minister dotrzymał słowa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 grudnia 2016 21:39

Dobre wieści dla Brzeska nadeszły w dniu dzisiejszym z Warszawy. Minister Andrzej Adamczyk podpisał aneks do Programu Inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej 75 na odcinku Brzesko-Nowy Sącz”, który umożliwia przyspieszenie realizacji pierwszego odcinka tej drogi czyli południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
MOPS Brzesko: żywność dla potrzebujących
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 grudnia 2016 21:33

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, iż od poniedziałku do piątku tj. od 12.12.2016 r. do 16.12.2016 r. trwa akcja nieodpłatnego przekazywania żywności  dla mieszkańców miasta i gminy Brzesko z Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej (FEAD) i ze środków krajowych (budżet państwa). Akcja organizowana jest w porozumieniu z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Żywność wydawana jest w budynku GOSIR-u w Mokrzyskach ul. Kościelna 1. 

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Mundury dla młodych druhów
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 12 grudnia 2016 21:00

W remizie OSP w Jadownikach odbyła się niezwykła uroczystość. Mali strażacy z dziecięcej Drużyny Pożarniczej otrzymali swoje pierwsze, prawdziwe mundury i hełmy. Ich fundatorem był burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. – dziecięca drużyna powstała kilka miesięcy temu i bardzo cieszy nas fakt, że naszą inicjatywę poparły władze gminy oraz sponsorzy. Dla dzieci organizowane są zajęcia poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy, ćwiczenia fizyczne, uczą się historii straży pożarnej oraz zasad bezpieczeństwa – mówi jeden z pomysłodawców utworzenia dziecięcej Drużyny Pożarniczej, radny Jerzy Gawiak.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Brzesko będzie promować przedsiębiorców
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 07 grudnia 2016 23:25

Gmina Brzesko będzie realizatorem projektu Promocja potencjału gospodarczego subregionu tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach osi priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Spotkanie burmistrza z przedsiębiorcami
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 listopada 2016 23:09

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka spotkał się z członkami stowarzyszeń biznesowych oraz indywidualnymi przedsiębiorcami z terenu gminy Brzesko. W trakcie spotkania burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego  przedstawili trzy prezentacje multimedialne. Pierwsza podsumowała mijający 2016 rok oraz przybliżyła plany samorządu na 2017 rok. W drugiej naczelnik Wydziału ITK Bogdan Dobranowski zaprezentował  istniejące i przygotowywane plany zagospodarowania przestrzennego mające  w zamyśle projektodawców  znacznie ułatwić proces inwestycyjny na tych terenach. W kolejnej prezentacji kierownik Biura Funduszy Europejskich Rafał Najdała omówił wnioski , które gmina realizuje bądź przygotowała w celu pozyskania funduszy unijnych. Zaprosił też przedsiębiorców do bezpłatnego udziału w dużym projekcie  mającym na celu prezentację na arenie międzynarodowej  potencjału biznesowego, inwestycyjnego i produkcyjnego brzeskich przedsiębiorców oraz samorządu. Na zakończenie spotkania przybyli przedsiębiorcy podzielili się z samorządowcami swoimi opiniami i wnioskami, potwierdzając obopólną pozytywną ocenę wspólnych spotkań.  

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Stypendia od starosty
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 listopada 2016 23:07

Andrzej Potępa, starosta brzeski,  wręczył okolicznościowe nagrody finansowe oraz dyplomy w związku z przyznaniem stypendiów dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej. – Gratuluję wszystkim nagrodzonym: wiedzy, wielkiego samozaparcia, pracowitości. To dzięki takim osobom jak wy, o naszym powiecie jest głośno nie tylko w Małopolsce. Gratuluję rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, za serce, za wsparcie i pomoc młodemu pokoleniu – mówi Andrzej Potępa.  
Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2015/16 otrzymali: Dominik Wołek
uczeń  Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku
finalista krajowej olimpiady przedmiotowej - finalista XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno – elektronicznej; Marek Świerczek, uczeń Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, finalista krajowej olimpiady przedmiotowej - XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych; Justyna Jakubik, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, laureatka konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim - III miejsce w konkursie „DRZEWO RECENZJI 2016 Warto czy nie warto przeczytać? Klaudia Dybel. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
laureatka ogólnopolskiego konkursu wiedzy - III miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” oraz Wyróżnienie w kategorii soliści w konkursie na najlepszą interpretację piosenki pochodzącej z repertuaru Piwnicy Pod  Baranami „Ta nasza Młodość”. Patryk Bober. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
finalista ogólnopolskiego konkursu wiedzy - IV Miejsce w Finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprocesor. Kacper Put, Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
laureat konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim - Laureat III edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami Żołnierzy Wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Kurs samoobrony rozpoczęty
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 listopada 2016 13:22

W sali gimnastycznej PSP nr 2 w Brzesku rozpoczął się kurs samoobrony, który realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Na bezpłatny kurs zapisało się ponad 30 pań, które nauczą się zasad samoobrony oraz wezmą udział w zajęciach fitness.Zajęcia z zakresu samoobrony prowadzi Wojciech Szwagrzyk – doświadczony trener posiadający państwowe uprawnienia instruktorskie z rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Zajęcia fitness poprowadzi Katarzyna Pytka z Akademii Ruchu „Libra”. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej.Panie, które wzięły udział w pierwszych zajęciach są bardzo zadowolone, mówią, że udział w kursie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. – Będę uczyć się samoobrony, co na pewno mi się przyda, zrelaksuję się na zajęciach fitness, to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu – mówiła jedna z uczestniczek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 

Szanowna Pani Poseł
Józefa Szczurek – Żelazko
 
W obliczu śmierci trudno znaleźć słowa pocieszenia. Z przykrością
dowiedziałem się o śmierci Pani Mamy.

Zdaje sobie sprawę jaka pustkę pozostawiła w sercach tych wszystkich którzy Ją znali i kochali.

Proszę przyjąć wyrazy współczucia i szczere kondolencje.

Łączę się w bólu i modlitewnej zadumie


Edward Czesak
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .