Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Niedziela w Łoniowej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 19:54

Już po raz XXVI do Łoniowej, w gminie Dębno zjadą dziecięce zespoły folklorystyczne. 7 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się Przegląd dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 2 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. – Zapraszam na to spotkanie> Przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji: jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachwala wójt Wiesław Kozłowski. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXIX Karpackim Festiwalu dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO dzieci GÓR w Nowym Sączu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region Tarnowski. Edward Czesak nadal liderem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 19:50

Wszystko wskazuje na to, że Edward Czesak nadal będzie szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej do wyboru nowych władz partii, ale ma to nastąpić dopiero po wyborach parlamentarnych. Co prawda statut partii stanowi, że poseł do Parlamentu Europejskiego, nie może prezesem zarządu okręgowego partii, ale sytuacja „prawna” posła Czeska jest inna. Trzyletnia kadencja władz skończyła się przed kilkoma miesiącami. Władze partii zdecydowały, że na razie, na czele struktur okręgowych, staną pełnomocnicy. Zakres posiadanego przez nich „prawa partyjnego”, jest nieco mniejszy niż prezesa i zarządu. Przede wszystkim pełnomocnicy nie mogą usuwać członków z partii: teraz decydują o tym władze krajowe.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region Tarnowski. Platforma Obywatelska z listą?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 03 czerwca 2015 21:52

Michał Kamiński, były poseł Parlamentu Europejskiego, minister w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, dzisiaj minister w rządzie Ewy Kopacz będzie najprawdopodobniej liderem tarnowskiej listy Platformy Obywatelskiej w zaplanowanych na październik tego roku, wyborach parlamentarnych. Wiele wskazuje na to, że z dwójką będzie musiała „pogodzić się” tarnowianka, wiceminister edukacji Urszula Augustyn (poseł na Sejm RP), na trzecim miejscu znajdzie się poseł Rober Wardzała, a na czwartym poseł Elżbieta Achinger. – To na razie przymiarki, ale wiele wskazuje na to, że tak będzie wyglądała czołówka tarnowskiej listy PO - mówi nam jeden z byłych posłów tej formacji politycznej. Na piątym miejscu znajdą się: albo Andrzej Potępa, starosta brzeski, albo Jacek Pająk były starosta bocheński. Struktury partii w powiecie bocheńskim mają jeszcze w odwodzie dwa nazwiska: Krzysztofa Ziębę, dyrektora Kopalni w Bochni (prominenta PO) lub Jana Wójcika, dyrektora ZSP w Łapanowie. Natomiast w Brzesku do „dyspozycji” jest były poseł Jan Musiał.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wyniki wyborów w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 maja 2015 21:30

Andrzej Duda został prezydentem Polski. Według wyników podanych przez PKW Duda w II turze otrzymał 51,55 proc. głosów, a jego kontrkandydat Bronisław Komorowski - 48,45 proc. Frekwencja wyniosła 55,34 proc. Andrzej Duda otrzymał w sumie 8 630 627 głosów, Bronisław Komorowski - 8 112 311. Oddano 16 993 169 głosów, w tym ważnych było 16 742 938 (98,53 proc.), a nieważnych 250 231 (1,47 proc.). A jak głosowano w Brzesku i powiecie. 

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Edward Czesak zastąpi Andrzeja Dudę w Parlamencie Europejskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 maja 2015 18:31

Edward Czesak został posłem do Parlamentu Europejskiego. Zastąpi Andrzeja Dudę, który od kilkudziesięciu minut jest oficjalnym już prezydentem – elektem. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych wyborów lider tarnowskich struktur Prawa Sprawiedliwości miał czwarty wynik na liście tej formacji – pierwszy nie mandatowy.  Zgodnie z polskim Kodeksem Wyborczym oraz prawem unijnym, w przypadku wygaśnięcia mandatu posła do PE, a to ma miejsce w momencie wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta, jego miejsce zajmuje kolejny na liście (z kolejnym wynikiem).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Sondaż: Andrzej Duda nowym prezydentem Polski
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 24 maja 2015 23:25

5TR 0993Wszystko wskazuje na to, że mamy nowego prezydenta. Jeśli wyniki sondaży exit polls potwierdzą się, nową głową Państwa Polskiego został Andrzej Duda. Głosowało na niego 53 procent wyborców, a na prezydenta Bronisława Komorowskiego – 47 procent. Sondażowe wyniki mają ogromne znaczenie także dla naszego regionu. Jeśli się potwierdzą, to mandat posła do Parlamentu Europejskiego zdobędzie Edward Czesak (poseł na Sejm RP). Bo to on, miał w maju tamtego roku, pierwszy nie mandatowy wynik i zgodnie z Kodeksem Wyborczym, zajmie miejsce w PE, po Andrzej Dudzie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wybory: Frekwencja w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 24 maja 2015 15:37

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich na godz. 12. Do tej godziny swoje głosy w skali kraju oddało 17.40 % uprawnionych Polaków. Wydano 5219534 kart wyborczych. W powiecie brzeskim frekwencja wyniosła 22,26 %. Wydano 16077 z 72558 kart do głosowania.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Rozmowa z Edwardem Czesakiem, posłem na Sejm RP, liderem tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 15 maja 2015 21:50

Wyraz twarzy prezydenta Bronisława Komorowskiego, w momencie ogłoszenia wyników I tury wyborów, wskazywał jednoznacznie: zawód, grymas rozczarowania i rezygnacji. Tymczasem w sztabie Prawa Sprawiedliwości wielka euforia. Zaskoczyła Pana wygrana Andrzeja Dudy?
Od wielu miesięcy, ogólnopolskie media, znaczna część komentatorów politycznych, przekonywali, że zdecydowanym faworytem jest prezydent Bronisław Komorowski. Wielu mówiło, że wygra w I turze. Z naszych analiz, oceny sytuacji, a przede wszystkim nastrojów społecznych, wynikało coś innego. Dlatego wierzyłem w bardzo dobry wynik. Wierzę też, że 24 maja wyborcy postawią kropkę nad „i”  i Andrzej Duda zostanie prezydentem Polski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 26

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .