Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Nowi biskupi pomocniczy przyjęli sakrę
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 25 stycznia 2014 21:36

PTR 2979Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń biskupich ks. Janowi Piotrowskiemu i ks. Stanisławowi Salaterskiemu. Współkonsekratorami byli Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore oraz biskup senior Władysław Bobowski. Na uroczystości do tarnowskiej katedry przyjechali goście z kraju i zagranicy. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Mszy św., czyniąc syntezę z dwóch biskupich zawołań, prosił, by głosili Oni radośnie i w miłości Ewangelię, budząc w ludzkich sercach wiarę w Jezusa Chrystusa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gimnazjaliści w Sejmie
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 23 stycznia 2014 14:54

wycieczkasejmschodyJak pracuje Sejm RP, gdzie odbywają się komisje sejmowe, jak wygląda praca marszałka i jego zastępców, gdzie posłowie śpią, gdzie i… co jedzą, jak wyglądają sejmowe kuluary – to tylko kilka z wielu zagadnień, które pojawiły się podczas wyjazdu grupy gimnazjalistów z powiatu brzeskiego, do Sejm RP. To laureaci konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Nagrodą była wycieczka, ufundowana przez posła na Sejm RP. Edwarda Czesaka. – Poziom wiedzy gimnazjalistów był naprawdę spory. Przyznam, że na niektóre pytania sam nie znałem odpowiedzi – mówił podczas spotkania w gabinecie wicemarszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego, poseł Czesak. Nawet tak doświadczony parlamentarzysta jak Marek Kuchciński nie wiedział ilu członków liczy Straż Marszałkowska. Kiedy uczniowie mówili, że 150, wicemarszałek trafnie zauważył. – Człowiek uczy się przez całe życie, macie tego najlepszy teraz dowód. Od dzisiaj będą pamiętał: 150 – mówił wicemarszałek Marek Kuchciński.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jarosław Kaczyński w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 19 stycznia 2014 22:06

PTR 2073Jarosław Kaczyński, były premier i lider największej partii opozycyjnej w Polsce, gościł dzisiaj w Wierzchosławicach. Spotkał się z rolnikami z Solidarności Rolniczej, wcześniej złożył kwiaty na grobie Wincentego Witosa. – To był najwybitniejszy przedstawiciel ruchu ludowego w Polsce, człowiek niezłomnego charakteru, jako mąż stanu i wielki patriota, wykazał się wielkim męstwem w czasie wojny polsko – bolszewickiej. Bronił polskiego rolnika. Dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS. Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi – mówił prezes Kaczyński. Jego zdaniem nikt nie ma prawa zawłaszczać ideowej spuścizny byłego, trzykrotnego premiera Polski. Mocne słowa padły nie tylko z ust Jarosława Kaczyńskiego, ale także biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. – Przez ponad tysiąc lat polski rolnik był traktowany jako dziecko gorszego Boga, czas to zmienić – apelował hierarcha.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (3)
 
Groźny wypadek w Okocimiu
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 16 stycznia 2014 16:44

wypadekokocimTrzy osoby zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło w Okocimiu, koło Brzeska. Kierująca samochodem marki Opel została przetransportowana helikopterem do szpitala w Krakowie. Dwoje innych poszkodowanych karetki pogotowia przewiozły do brzeskiego szpitala. Jak relacjonowała nam na miejscu tragedii Ewelina Buda, rzecznik prasowy policji w Brzesku, trwa ustalanie przyczyn wypadku. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo – śledcza oraz strażacy z PSP. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. W tym miejscu wielokrotnie dochodziło do tragicznych zdarzeń drogowych. Przez ponad dwie godziny droga krajowa Brzesko – Czchów – Nowy Sącz była nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy przez Okocim Górny. Poszkodowana, która helikopterem została przetransportowana do szpitala, jest mieszkanką gminy Gnojnik.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (11)
 
Zagrała orkiestra naszych serc
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 12 stycznia 2014 22:49
wosp2014finalbrzeskoPonad 48 tysięcy złotych zebrano dzisiaj w Brzesku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej kwoty 11240 złotych pochodziło z licytacji orkiestrowych gadżetów. – Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta pokazali, że mają serce, potrafią dzielić się z innymi, pokazali, iż pomaganie potrzebującym, w tym przypadku dzieciom i seniorom, ma sens. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie finału orkiestry, za okazaną nam pomoc. Ale szczególne słowa uznania kieruję w stronę darczyńców, mieszkańców Brzeska oraz gminy - mówiła naszej redakcji, z nieukrywanym wzruszeniem, Małgorzata Cuber, szefowa brzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (13)
 
Region: Opłatek u ludowców
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 07 stycznia 2014 17:23

PTR_0656Kapela ludowa Porębianie, z Poręby Spytkowskiej, w gminie Brzesko, zadbała w tym roku o oprawę spotkania opłatkowo – noworocznego Polskiego Stronnictwa Ludowego, które dzisiaj (6 stycznia) odbyło się w auli imieniem Wiesława Wody, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gospodarzami spotkania byli: poseł Andrzej Sztorc, a zarazem szef struktur powiatowych PSL (powiat tarnowski ziemski) oraz Andrzej Kosiniak – Kamysz, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Krakowie. W gronie gości znaleźli się ministrowie, posłowie, samorządowcy oraz działacze ruchu ludowego z Małopolski, ale nie brakowało także ludowców z Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Poseł Andrzej Sztorc wspomniał, że spotkania w Tarnowie mają wieloletnią tradycję. Od lat odbywają się w dniu Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. – Śladem mędrców ze wschodu, my ludowcy, ludzie przywiązani do tradycji, do społecznej nauki kościoła, oddajemy pokłon Jezuskowi. Razem kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie serdecznie życzenia. Rodzina ludowców się powiększa, chociaż wielu skazywało nas na niebyt polityczny.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (12)
 
Brzesko: Do miasta dotarli trzej królowie
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 07 stycznia 2014 17:14

PTR_0349Kacper, Melchior i Baltazar, trzej mędrcy, zwani także trzema królami, dotarli do Brzeska. Pochód z ich udziałem przeszedł ulicami miasta. Uczestnicy dotarli na Rynek, gdzie oddali pokłon narodzonemu Chrystusowi. Brzesko, jako jedno z pierwszych miast w Małopolsce przyłączyło się do akcji organizowania z okazji Święta Trzech Króli (Objawienia Pańskiego), barwnego pochodu. To wspólny pomysł magistratu i tutejszych parafii. Barwne widowisko przyciągnęło tłumy. Pogoda oczywiście sprzyjała organizatorom. Najwięcej radości mieli najmłodsi.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (6)
 
Opłatkowo – noworoczne spotkanie w RCKB
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 03 stycznia 2014 21:10
PTR_0201Przedstawiciele samorządów trzech szczebli, parlamentarzyści, szefowie instytucji miejskich i powiatowych, a także uhonorowani tytułami: Zasłużony dla Brzeska oraz Medalem na Wstędze – za Zasługi dla Miasta Brzeska, uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu opłatkowo – noworocznym, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Gospodarzami spotkania byli burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, starosta brzeski Andrzej Potępa, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Tadeusz Pasierb. W gronie gości znaleźli się między innymi posłowie: Edward Czesak i Michał Wojtkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Ziobro z Solidarnej Polski, był także wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, radna województwa małopolskiego, Józefa Szczurek – Żelazko. Nie zabrakło burmistrza Czchowa, Marka Chudoby, wójt Dębna Grzegorza Bracha oraz wójta Gnojnika Sławomira Paterka. Byli radni miejscy i powiatowi. W słowie do zebranych wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela dziękował przedstawicielom samorządu za wiele inicjatyw, które sprawiły, że region brzeski: powiat, miasto i gminy, doskonale radziły sobie z pozyskiwaniem środków unijnych. – Na lata 2014 – 2020 mamy sporo środków. Teraz zasady ich pozyskania będą jednak znacznie trudniejsze. Od nas, od naszej wspólnej pracy zależy ile z tego, co Unia Europejska przekazała Polsce, uszczknie powiat, miasto Brzesko i wszystkie gminy w tym regionie - mówił wicemarszałek Ciepiela. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka życzył wszystkim jak najlepszego roku. Gratulował raz jeszcze nagrodzonym w Brzesku, zapewniał, że samorząd dołoży wszelkich starań, aby miasto i powiat rozwijały się dynamicznie. – Jednym z dowodów naszej skuteczności jest obiekt Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, które nas dzisiaj gości, powstało ono w dużej mierze ze środków unijnych - mówił burmistrz Wawryka.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (4)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .