Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Dotacje do sportu (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Honorowi Obywatele i Medale na Wstędze
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 03 stycznia 2014 21:04

PTR_0149Doktor Maria Kędziora i ksiądz prałat Józef Drabik odebrali dzisiaj tytuł Honorowy Obywatel Brzeska. Natomiast Medalami na Wstędze – Zasłużony dla Miasta Brzeska uhonorowano Józefę Szczurek – Żelazko, dyrektora tutejszego szpitala, Zygmunta Popielę, właściciela firmy Granit, księdza profesora Stanisława Ludwika Piecha, miejscowego historyka Jerzego Wyczesanego oraz brzeski oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. – Wszyscy uhonorowani, swoją postawą, działalnością społeczna, bezinteresowna pomocą innym, patriotyzmem, zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej, przyczynili się do rozwoju i świetności naszego miasta. Dlatego Brzesko uhonorowało ich tytułem; Honorowy Obywatel Brzeska lub Medalem na Wstędze – Zasłużony dla Miasta Brzeska – mówił przed oficjalnym wręczeniem odpowiednich „certyfikatów”, burmistrz Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (5)
 
Tragiczny wypadek w Jadownikach
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 21 grudnia 2013 12:03

PTR_9102Tragiczny wypadek w Jadownikach Dwadzieścia jeden osób zostało rannych w wyniku zdarzenia ciężarówki z autobusem. Najprawdopodobniej kierujący autobusem jechał zbyt szybko i uderzył w tył wywrotki. Do wypadku doszło tuz przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. W gronie poszkodowanych jest kilku obcokrajowców. Jeden z pasażerek amputowano nogę. Pojazdem podróżował m.in. obywatel Malezji, Ukrainy i Słowacji. Na miejscu pracowały dwa helikoptery oraz dziewięć karetek. Rannych przetransportowano do szpitala w Brzesku, Bochni i Tarnowie. Na miejscu pojawiły się helikoptery. „Czwórka” została kompletnie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Jak nas poinformowała brzeska policji w Brzesku, autobus należy do firmy przewozowej Polski Bus, zderzył się z autem przewożącym ziemię. Na miejscu wciąż trwają czynności procesowe, za wcześnie na razie mówić o przyczynach wypadku" - poinformował oficer dyżurny komendy powiatowej policji w Brzesku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (23)
 
Delegaci z regionu na Kongresie SLD
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 19 grudnia 2013 01:49
Grupa delegatów z regionu tarnowskiego uczestniczyła w Kongresie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który odbył się niedawno w Sosnowcu. – Idziemy po władzę – mówił Leszek Miller, szef SLD. Wtórowali mu wszyscy. Cieszyli się, że do „gry” wrócił Miller z 2001 roku. Tarnowskie SLD reprezentowali m.in. Franciszek Bernat oraz Jakub Kwaśny. Ten pierwszy, jak wieść gminna niesie, będzie liderem listy SLD w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, a drugi kandydatem na prezydenta Tarnowa. - Warszawa, choć wielka, piękna i mądra, ale nie przyjmie całej Polski, Polska musi się mieścić także w tych mniejszych ośrodkach – mówił Leszek Miller, postulując, by poza Warszawą umieścić np. siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej lub Głównego Urzędu Ceł. Najwyraźniej nawiązywał do Niemiec, gdzie taki system sprawdza się od lat. Były premier zapowiedział powrót do 49 województw. Jego zdaniem w Polsce trzeba podnieść płace. Dwa lata temu pytano mnie, kiedy SLD położy się do grobu i wyprowadzi sztandar. Dziś pytają, z kim będziecie rządzić za 2 lata. To jest droga, którą przebyliśmy. Przestaliśmy zajmować się sobą, lamentować nad swoim losem, zamiast tego zajęliśmy się problemami, które tworzy premier Tusk – mówił Miller.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (3)
 
Brzesko: Ofiarom stanu wojennego
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 13 grudnia 2013 19:45

PTR_8076Mszą świętą w kościele świętego Jakuba Apostoła w Brzesku, rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości związane z 32. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W modlitwie wspominano ofiary. Potem uczestnicy przeszli pod pomnik przy kościele, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Nie zabrakło przedstawicieli Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego „Solidarność”, brzeskich Strzelców oraz przedstawicieli samorządu powiatu brzeskiego i miejskiego. Powiat reprezentowali radni: Stanisław Pacura i Sławomir Pater, Radę Miejską w Brzesku Adam Kwaśniak, Jarosław Sorys, Halina Mrówka (klub radnych PiS), Tadeusz Pasierb i Maria Kucia (Wspólnota Samorządowa). W imieniu posła Edwarda Czesaka, kwiaty składały Mieczysława Klimek i Justyna Wójtowicz – Woda, byli tez przedstawiciele związku zawodowego Solidarność oraz członkowie młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Najlepsze smaki przedgórza
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 03 grudnia 2013 22:05
PTR_7637Zupa korpielowa z pieczonym karpielem przygotowana przez Janinę Szydłowską, mieszkankę Poręby Spytkowskiej, wygrała w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”. Do udziału zgłoszono 97 potraw. Jury, któremu przewodniczył Paweł Piszczek, dziennikarz i felietonista, wydawca portalu: Coś na Ząb, uznało, iż do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 11 uczestników. Dzisiaj, w restauracji August w Brzesku, zorganizowano finałową prezentację. Ostatecznie wygrała zupa korpielowa, która serwowała Janina Szydłowska. Na drugim miejscu sklasyfikowano potrawę Zofii Sambor - Pierogi kudłacze, a na trzecim Stanisławy Jarosz – Pęczak z grochem i skwarkami, na czwartym znalazła się Maria Koczwara – Baba ziemniaczana. Ponadto wyróżnienia przyznano pozostałym uczestnikom.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Związkowcy protestowali w Warszawie
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 15 września 2013 18:24

PTR_8715Liczna grupa związkowców z Tarnowa, Brzeska i Bochni uczestniczyła w manifestacji, do której w sobotę doszło w Warszawie. Ponad sto tysięcy osób brało udział w proteście przeciwko polityce rządu. – Domagamy się przywrócenia starej ustawy emerytalnej, wycofania się rządu z tak zwanego elastycznego czasu pracy, szybszego tempa podnoszenia płacy minimalnej. To oczywiście trzy z najważniejszych postulatów naszego związku – mówiły nam pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Brzesku, które wspierały antyrządowe protesty.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Konkurs sołectw, laury dla Okocimia
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 08 września 2013 00:14

Drużyna z Okocimia wygrała w I Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko, który dzisiaj został rozegrany na Stadionie Ludowego Klubu Sportowego Jadowniczanka w Jadownikach. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze imprezy – zespół z Jadownik, a na trzecim zespoły z Poręby Spytkowskiej i Wokowic(dwa równo rzędne trzecie miejsca). Słowa szczególnego uznania należą się Edwardowi Knadze (radnemu z osiedla Jagiełły – Kopaliny, który sam bronił honoru tej części gminy Brzesko. Skutecznie. Bo chociaż to osiedle zajęło ostatnie miejsce, to sam radny Knaga wywalczył 18 punktów. – Gdyby było jeszcze dziewięciu takich zawodników, jak on, to zdobyliby 180 punktów i wygrali nasz konkurs – mówił pół żartem, pół serio Antoni Staszczyk, przewodniczący Osiedla Zielona. Ale po kolei.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (5)
 
Święto Grzyba z Kombii, potrawami i wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 11:05

PTR_2707Sporo dobrej muzyki i zabawy towarzyszyło uczestnikom drugiego Dnia Borzęckiego Święta Grzyba. Wieczorem, na scenie, która od kilku lat pojawia się na stadionie w Łękach, zagrała jedna z legend polskiego rocka, zespół Kombii. Muzycy tej formacji, która z przerwami działa od połowy lat 70. XX stulecia, zaprezentowali największe przeboje: zarówno z czasów, kiedy na klawiszach grał Sławomir Łosowski, jak i współczesnych, bez tego muzyka. Duet: Grzegorz Skawiński (gitara i wokal) oraz Waldemar Tkaczyk, zaprezentowali doskonałą formę. Nie zabrało więc znanych przebojów, które przez wiele miesięcy okupowały czołowe miejsca na listach przebojów, w tym najbardziej prestiżowej i legendarnej Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia, prowadzonej przez lata, przez Marka Niedzwieckiego. Co więcej okazało się, że najmłodsza publika, nastolatkowie, doskonale znają hity z lat 70. i 80: chociażby Słodkiego Miłego Życia, Królowie życia. Oczywiście nie zabrakło nowszych utworów, nagranych przez Kombii, po reaktywowaniu zespołu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (7)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 24

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .