Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Jubileusz brzeskiej pływalni
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 08 czerwca 2013 13:51

PTR_0700Co roku ponad sto tysięcy klientów, szkółka pływacka, sekcja której uczniowie są już mistrzami Polski – tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować krytą pływalnię. Została otwarta przed dziesięcioma laty, a jej budowa trwała z komplikacjami – kilka lat. Nadal to jedyny tego typu obiekt w powiecie brzeskim i jeden z nielicznych w subregionie tarnowskim.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Samorządowcy Mecenasami Futbolu Małopolski
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 04 czerwca 2013 21:07

PTR_9757Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska może poszczycić się tytułem „Mecenasa Futbolu Małopolski”. Wyróżnienie odebrał ze znamienitych rąk: prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, szefa małopolskich struktur PZPN, redaktora Ryszarda Niemca oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Kazimierza Barczyka. – Cieszy mnie, że takie gminy jak Brzesko wspierają rozwój futbolu. Sporo słyszałem o inicjatywach gminy i burmistrza – mówił naszej redakcji Zbigniew Boniek, bodaj najbardziej utytułowany i najlepszy w historii naszego futbolu piłkarz.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Region: Kino 5D, sala teatralna i nowa siedziba Bruk – Betu
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 31 maja 2013 22:41

PTR_8823Dla wielu szczytem marzeń jest kino 3D, tymczasem w niewielkiej Niecieczy koło Żabna (chociaż niektórzy powiadają, że to Żabno leży koło Niecieczy) uruchomiono sale kinową z projektorem i ekranem… 5D. To najnowocześniejsza i jedna z nielicznych tego typu sal kinowych w Polsce. – Chcemy, by cały parter naszej nowej siedziby firmy Bruk - Bet, został wykorzystany na cele kulturalne. Sala kinowa pełnić będzie także funkcje sali teatralnej – mówił podczas otwarcia obiektu Krzysztof Witkowski, współwłaściciel rodzinnej firmy Bruk – Bet Termalica, która w przyszłym roku obchodziła będzie jubileusz 30. lecia istnienia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Rywalizowali strażacy z Małopolski
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 28 maja 2013 22:26

PTR_8260Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Olkusza wygrała wojewódzkie zawody strażackie, które odbyły się dzisiaj w Brzesku. Do piwnego grodu zjechali strażacy ze wszystkich komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej oraz podopieczni krakowskiej szkoły Aspirantów. – Poziom tegorocznych zmagań, zwłaszcza pierwszej dziesiątki, był bardzo wyrównany. To dowód na to, że mamy sprawnych strażaków – mówił generał Andrzej Mróz, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Trzecia edycja dziecięcego turnieju tańca
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 28 maja 2013 19:00

PTR_7163Ogromnym sukcesem organizacyjnym okazał się trzeci dziecięcy Turniej Tańca organizowany przez Szkołę Tańca Thomas Dance i Miejski Dom Kultury w Bochni. W niedzielnym święcie tańca towarzyskiego wzięło udział ponad 250 uczestników! Znakomita frekwencja, doskonała oprawa muzyczna i wysoki poziom zaprezentowany przez młodych adeptów sztuki tanecznej spowodowały, że to wydarzenie z pewnością na długo zagości w pamięci uczestników i gości Turnieju. Swoimi tańcami zachwycały zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych z Borzęcina, Bochni, Brzeska i Szczurowej. Zmagania turniejowe oceniali sędziowie Nastazja Szypulska (wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, tancerka z programu „Jaka to melodia”), Magdalena Gawara (kapitan reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej, półfinalistka programu „Mam Talent”) oraz Michał Gawlik. Tancerzy oklaskiwali między innymi burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, Anna Kocot-Maciuszek dyrektor MDK w Bochni oraz Anna Morawiec szefowa bocheńskiej oświatowej Solidarności, fundator medali i pucharów. Z pośród tancerzy wybrano również najmilszą parę, dla której nagrodę w postaci sympatycznych maskotek żabek ufundował wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Zwieńczeniem wspaniałych zawodów, oprócz wręczenia medali wszystkim uczestnikom Turnieju były wręcz niekończące się sesje zdjęciowe szczęśliwych tancerzy i rodziców z organizatorami i sędziami tego tanecznego wyjątkowego wydarzenia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (4)
 
Przyborów: Gminne Święto Strażaka
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 18 maja 2013 23:53

PTR_5227Samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, komendanci policji i straży uczestniczyli w dzisiejszy Gminnym Święcie Strażackim w Borzęcinie. Gospodarzem była miejscowość Przyborów, gdzie oddano do użytku Wiejskie Centrum Kultury, w którym swoje pomieszczenia ma także miejscowa straż. – To wielki dzień w historii naszej gminy, bo po latach oczekiwań mieszkańcy Przyborowa doczekali się obiektu na miarę potrzeb – mówił wójt Janusz Kwaśniak. Gratulacje mieszkańcom gminy złożyli m.in. wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak, wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, komendant policji w Brzesku, młodszy inspektor Roman Gurgul oraz komendant powiatowy PSP, młodszy brygadier Dariusz Pęcak. Oczywiście nie zabrakło szefa struktur powiatowych ZOSP RP, druha Mariana Zalewskiego, na co dzień, wójta sąsiedniej gminy Szczurowa. – Cieszy mnie, że Borzęcin tak doskonale się rozwija. To zasługa władz samorządowych, ale także sukces was wszystkich, mieszkańców tej cudownej gminy – mówił wicewojewoda Harężlak. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg podkreślał, jak ważne jest inwestowanie w infrastrukturę społeczna i kulturalna. Na rzecz jednostki OSP przekazał czek w kwocie dwóch tysięcy złotych. Słowa uznania padły z ust Mariana Zalewskiego, tłumaczył on, że gmina Borzęcin pokazuje, w jaki sposób warto, można i trzeba inwestować. – Jako prezesa zarządu Powiatowego OSP cieszą mnie inwestycje w remizach, wspieranie druhów – ochotników . Jak bardzo są potrzebni przekonaliśmy się przed trzema laty – wspominał druh Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Region: Podpisano Małopolską Kartę Rodziny
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 17 maja 2013 19:12

PTR_5128Dzisiaj prezydent Polski Bronisław Komorowski spotkał się z samorządowcami, którzy w Nowym Sączu podpisali się pod Małopolską Karta Rodziny. Nasze region reprezentowali na spotkaniu m.in. burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, wójt Gnojnika Sławomir Paterek, sekretarz gminy Radgoszcz Marek Kopia, radna województwa małopolskiego Józefa Szczurek – Żelazko oraz szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku, Bogusława Czyżycka – Paryło oraz przedstawiciele samorządów z powiatu bocheńskiego. Jak tłumaczył prezydentowi Polski marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, Małopolska Karty Rodziny zakłada wprowadzenie szeregu ulg dla wielodzietnych rodzin.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko: Dla wszystkich Pań…
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 08 marca 2013 22:12
PTR_9741Wypełniona prawie po brzegi sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku jest najlepszym dowodem na to, że z jednej strony zorganizowane święto kobiet nie jest jednak reliktem socjalizmu, ale także dowodem na to, że zainicjowana przed kilkoma laty akcja, organizowania imprez kulturalno rozrywkowych, związanych z 8 marca, ma sens.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 24

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .