Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Święto Grzyba: Przystanek Mrówkowiec oraz Ewa Farna
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 24 sierpnia 2013 22:32
PTR_2438Zespół Przystanek Mrówkowiec oraz Ewa Farna z zespołem wystąpili podczas pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba.  To młodzi ludzie, Internauci zdecydowali, iż gwiazdą pierwszego dnia powinna być Ewa Farna. Mieli rację. Występ jest naprawdę udany – komentował na żywo wójt Janusz Kwaśniak. Koncert gwiazdy pokazał, że „zabawa” w sondę Internetowa ma sens. To nie tylko przejaw demokracji, ale także poszanowania gustów uczestników imprezy. W tej sytuacji, jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, o przyszłorocznej gwieździe pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba, zdecydują także Internauci. Ale o tym za kilka tygodni.
Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (23)
 
Święto Grzyba: Zaśpiewał Cantantes Dei
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 24 sierpnia 2013 21:39

PTR_2198Czy w kilka miesięcy można przygotować zespół do występów przed wielotysięczną publicznością? Zadanie trudne, ale… wykonalne. Przekonali się o tym uczestnicy Borzęckiego Święta Grzyba, którzy gromkimi oklaskami nagrodzili koncert zespołu Cantantes Dei. I chociaż grupa powstała niedawno, już ma na swoim koncie liczne koncerty, nie tylko w samym Borzęcinie – swojej macierzy, ale także w Brzesku. Ale po kolei.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (4)
 
Święto Grzyba: Borzecin górą w Turnieju Sołectw
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 24 sierpnia 2013 21:22

PTR_2163Trwa Borzęckie Święto Grzyba. Za nami Turniej Sołectw. Po raz kolejny, w pierwszym dniu tej imprezy, zorganizowano rywalizację pomiędzy drużynami z poszczególnych miejscowości. Sama idea zmagań turniejowych ma integrować, nawet jeśli w sensie mentalnym i sportowym, zawodnicy rywalizowali, to wszystko odbyło się według zasad fair play. Sportowcy, nie tylko nasi, ale w ogóle, mogliby tutaj uczyć się pokory i szacunku dla rywali. Jak już wspomnieliśmy rywalizację wygrała reprezentacja Borzęcina, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, zespół z Łęk. To w Łękach, na tamtejszym stadionie odbywa się bowiem impreza.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
CLMF: Finał z Florence and the Machine
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 11 sierpnia 2013 20:24

PTR_1337Brytyjska grupa Florence and the Machine zagrała na Coke Live Music Festival w Krakowie. Był to jedyny tego lata i pierwszy od miesięcy koncert popularnego zespołu.- Jesteśmy wzruszeni widząc was tak wielu. To niesamowite być tutaj - mówiła do fanów wokalistka zespołu, Florence Welch. Z sentymentem wspominała też występ w warszawskiej Stodole, który odbył się trzy lata temu. Stwierdziła, że od tamtej pory zbyt długo nie była w Polsce. - Wiedziałam, że koncert tutaj będzie niesamowity. Jesteście najlepszą publicznością na świecie. To prawdziwy zaszczyt występować dla was - powiedziała Florence. - W Polsce obie płyty artystki - "Lungs" i "Ceremonials" - pokryły się platyną. Liczba przebojów, jakie znalazły się na tych albumach, oraz charyzma Florence Welch wystarczą, by krakowski koncert stał się jednym z muzycznych wydarzeń roku - zapowiadał organizator festiwalu, firma Alter Art. Obecnie formację Florence and the Machine tworzą, obok Welch, muzycy: Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze), Mark Saunders (gitara basowa) i Tom Monger (harfa). W Krakowie Brytyjczycy wykonali takie utwory jak Shake it out, No light, no light, Sweet nothing, The dog days are over, Rabbit heart czy You've got the love.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dni Jana Pawła II z Grzegorzem Turnauem
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 23 czerwca 2013 23:44

PTR_4128Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie wyniesiony na ołtarze. Przez blisko 60 lat związany był z Małopolską. Nawet na studiach w Rzymie i podczas wykładów na KUL-u, wracał do Krakowa bardzo chętnie. 16 października 1978 roku Bóg wezwał go na Stolicę Piotrową. Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Polak, przez wielu uważany jest za najwybitniejszego przedstawiciela naszego narodu. Nie mam wątpliwości, że papież odegrał ogromną rolę w dziejach kościoła rzymsko – katolickiego, ale także ludzkości. Na pewno był jednym z architektów nowego ładu politycznego na świecie, walnie przyczynił się do upadku komunizmu i uzyskania wolności przez narody zniewolone przez Związek Sowiecki. Dzisiaj hołd Janowi Pawłowi II oddało Brzesko.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dni Brzeska 2013 - Niedziela
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 17 czerwca 2013 17:40

PTR_3295Przez trzy dni bawili się mieszkańcy Brzeska. A wszystko rozpoczęło się w piątek, po południu. Koncert, parada, wernisaż wystawy – to w telegraficznym skrócie można scharakteryzować pierwszy dzień imprezy. Niedziela miała charakter rodzinny. Najpierw, przez dwie godziny trwały prezentacje artystyczne szkół z gminy Brzesko, potem program artystyczny: Co może wyczarować wyobraźnia. Ta część Dni Brzeska powstała we współpracy z Lokalną Grupą Działania Kwartet na Przedgórzu, która od kilku lat bardzo aktywnie włącza się w działalność kulturalna czterech gmin: Brzeska, Borzęcina, Dębna i Radłowa. Potem odbył się koncert zespołu Do rana, zaprezentował Wasyl i Cygańskie Gwiazdy. Przed koncertem gwiazdy, miało miejsce wręczenie Lamp dla Kultury, specjalnych nagród, a kwadrans przed 21, scenę opanował zespół Pectus. Po koncercie tej ciężkowickiej gwiazdy (bracia Szczepanikowie: Tomek, Marek, Mateusz i Maciej – pochodzą z Bogoniowic, w gminie Ciężkowice) odbył się pokaz ogni sztucznych. – Moim zdaniem Dni Brzeska były bardzo udane. Jestem przekonany, że każdy z uczestników znalazł sobie cos dla siebie. Podczas Dni Brzeska odbywały się pokazy i warsztaty rękodzielnicze, program artystyczny przygotowany przez „Kwartet na Przedgórzu”  – mówił naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dni Brzeska 2013 - Sobota
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 15 czerwca 2013 21:48

PTR_2365Wczoraj zainaugurowano Dni Brzeska. Koncert, parada, wernisaż wystawy – to w telegraficznym skrócie pierwszy dzień imprezy. Dzisiaj natomiast program był bardzo boagaty. O godzinie 10. odbyły się rozgrywki sportowe. Tym razem gospodarzem był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a miejscem zmagań kompleks boisk sportowych „Orlik”, przy ulicy Wiejskiej. Mniej więcej w tym samym czasie, o godzinie 11, w Parku Jordanowskim, odbyły się  wybory najsympatyczniejszego psa. Jest on wybierany od kilku już lat, z inicjatywy radnego miejskiego, Adama Kwaśniaka. O tej samej godzinie w RCKB odbyła się konferencja zdrowotna: Twoje zdrowie, w twoich rękach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Uszkodzony cmentarz w Iwkowej
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 13 czerwca 2013 19:31

PTR_1597Co najmniej kilkanaście nagrobków zostało uszkodzonych na cmentarzu parafialnym w Iwkowej. Kilka nadaje się tylko do wymiany. Kilkadziesiąt pozostałych jest narażonych na osunięcie się ziemi i zniszczenie. Przez wiele lat ziemia na nekropolii, na stosunkowo niestromym stoku, była stabilna. Problemy zaczęły się kilka miesięcy temu, kiedy gmina, poniżej cmentarza, zaczęła budowę boiska sportowego „Orlik”. Gmina robi teraz dobrą minę do złej gry, ale mieszkańcy nie mają najmniejszych wątpliwości: to wina wójta Bogusława Kamińskiego. – To gmina zleciła wykonanie projektu technicznego, wyłoniła wykonawcę i inspektora nadzoru. "Zwalanie” teraz na intensywne opady deszczu jest nie na miejscu. Przez dziesiątki lat zdarzają się wielkie opady i ziemia nie pracowała w tym miejscu – cedzi bez ogródek mężczyzna, który ze łzami w oczach, spoglądał na uszkodzony nagrobek, ufundowany przez niego i brata, dla najbliższych, pochowanych w tej ziemi.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (18)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 24

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .