Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Jadowniki. Wilczym Tropem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 lutego 2017 18:37

016 L1080537Blisko czterystu biegaczy stanęło dzisiaj  na starcie II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w Jadownikach koło Brzeska. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: na 10 kilometrów oraz na trasie 1963 metrów. W tej pierwszej kategorii zwyciężył Kamil Skiba. Tarnowianin potrzebował 39 minut 51 sekund by pokonać dystans o długości 10 000 metrów. Natomiast w drugiej grupie klasą dla siebie był Karol Kokoszka z Brzeska, który 1963 metry przebiegł w 7.11 minuty. Dodajmy, że organizatorami byli Rada Sołecka Jadownik z sołtysem Jarosławem Sorysem i Brzeski Klub Biegacza Victoria. Bieg odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawryki, Urząd Miejski jest jednym ze sponsorów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. 37-latka ukradła ponad 60... wózków sklepowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 lutego 2017 22:17

Pięć lat pozbawienia wolności grozi dwójce mieszkańców Brzeska, którzy ukradli około y60 wózków sklepowych. Brzescy policjanci ustalili sprawcę kradzieży wózków sklepowych na terenie Brzeska. Straty oszacowano na kwotę ponad 18 tys. złotych.Dodajmy, że w sprawę zamieszana jest 37-letnia kobieta. Pierwszej kradzieży dokonała w styczniu ubiegłego roku. Sprzed jednego z brzeskich sklepów skradła dwa wózki sklepowe. Czując się bezkarnie, co jakiś czas kradła kolejne dwa wózki, tym razem z dwóch różnych sklepów, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Tak z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu. W ciągu roku skradła aż 62 wózki. Nabyte w drodze przestępstwa rzeczy sprzedała osobom zbierającym złom lub w punkcie skupu złomu. Straty wyceniono na ponad 18 tys. złotych. W trzech przypadkach przy kradzieżach towarzyszył jej 42-letni wspólnik. On i kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  Niestety złodzieje w dalszym ciągu mają możliwość zbycia skradzionego mienia. Aby walczyć z tego typu procederem policjanci systematycznie dokonują kontroli punktów skupu złomu, zwłaszcza pod kątem ujawnienia skradzionych rzeczy. Właściciele takich punktów powinni w szczególności pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności m.in. o tym, aby spisać dane osobowe swoich klientów. To niejednokrotnie pomaga w zidentyfikowaniu złodzieja – czytamy w policyjnym komunikacie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzeska firma podbija świat
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 lutego 2017 13:02

Rozmowa ze Stanisławem Waśko, Wiceprezesem Zarządu Grupy Can Pack S.A.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Efekt ekologiczny osiągnięty
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 lutego 2017 23:45

Nie sprawdziły się „czarne wizje” tych wszystkich, którzy przekonywali, że Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, które w latach 2010 - 2016 realizowało projekt pn.: „Ochrona wód w dorzeczu rzeki Dunajec i Uszwicy poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działalności Związku Międzygminnego w Brzesku”, (był on współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko), nie wywiąże się z umowy i będzie musiało oddać środki unijne. – Pod koniec roku efekt ekologiczny został osiągnięty, o czym pismem z dnia 30 grudnia, poinformowaliśmy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – mówi prezes zarządu RPWIK Brzesko, Zbigniew Gładyś. Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu wyniosła: 37 860 648,53 zł. Ponad 20.2 miliona złotych spółka pozyskała ze środków unijnych. – Kilka milionów dołożyła gmina Brzesko – wspomina burmistrz Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Adam Smolucha dyrektorem szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lutego 2017 21:49

Zarząd powiatu brzeskiego nie będzie rozpisywał konkursu, przynajmniej na razie, na stanowisko dyrektora szpitala. Wakat powstał z dniem 1 lutego, kiedy okazało się że wieloletnia szefowa placówki, poseł Józefa Szczurek – Żelazko, została wiceministrem zdrowia. Adam Smołucha przez wiele lat był dyrektorem do spraw lecznictwa. Kiedy jesienią 2015 roku, dyrektor Józefa Szczurek – Żelazko została posłem, przejął część jej obowiązków. Decyzja zarządu powiatu jest ze wszech miar słuszna – oceniają w szpitalu.  Przez pół roku funkcję dyrektora brzeskiego SP ZOZ będzie zatem pełnił Adam Smołucha. Jest także ordynatorem oddziału geriatrii, pełni funkcję miejskiego radnego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Członkowie ŚZŻ AK podsumowali rok
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lutego 2017 21:48

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  podsumowali miniony rok działalności brzeskiego koła. Wśród przybyłych  gości byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, prezes Zarządu Okręgu Tarnowskiego ŚZŻ AK  Ryszard Żądło, ks. prałat Józef Drabik, ks. prałat Józef Mularz, Mieczysława Klimek reprezentująca minister Józefę Szczurek-Żelazko, prezes TG Sokół Ludwik Lechowicz, starszy cechu Kazimierz Kural,  dyrektorzy banków – Lech Pikuła i Antoni Skurnóg oraz młodzież z ZSP nr1, członkowie Koła Historycznego AK z jego  opiekunem  Piotrem Dudą. Okazją do spotkania w tak licznym i szacownym gronie było wręczenie sześciu członkom koła Medali Za Zasługi dla ŚZŻ AK.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. O Muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 lutego 2017 00:00

Takiego koncertu kolęd Brzesko nie pamięta. W sumie kilkaset osób uczestniczyło w Powiatowym Konkursie  Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba", który odbył się w Brzesku. Tym razem uczestnicy zmagań skorzystali z Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, gdzie odbyło się spotkanie. W konkursie wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami byli: Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w  Brzesku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Brzesku. Jurorzy XII Powiatowego Konkursu Kolęd i pastorałek „O muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” w składzie: Marcelina Gawron – przewodnicząca, Mikołaj Budniak oraz Marek Pawełek po wysłuchaniu 51 wykonawców (w tym solistów, zespołów, schol), postanowiło przyznać Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zespołowi:  KILKA SÓW. Jury zwróciło uwagę na poziom zaprezentowany przez rodzinny zespół. Na poziom ten składają się niebanalne aranże utworów, muzykalność oraz relacje zachodzące między członkami zespołu muzycznego w trakcie wykonywania kolęd. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchania. Wszystkim należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Walentynkowy koncert
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 lutego 2017 20:41

To ciekawa propozycja nie tylko dla zakochanych. Na 19 lutego zaplanowano specjalny Koncert Walentynkowy. Organizatorem tego wydarzenia artystycznego jest Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Koncert rozpocznie się o godzinie 18., w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystąpi zespół wokalny prowadzony przez Agnieszkę Piekarz. – Artyści przygotowali bardzo bogaty repertuar piosenek, oczywiście z racji Walentynek, znakomita większości utworów związanych jest z miłością i stanem zakochania się. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przygotowaliśmy także kilka niespodzianek – zapewnia Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .