Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Brzesko. Karetka od premier za pół miliona złotych
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 13 listopada 2016 22:44

Premier Beata Szydło przekazała 10 karetek placówkom medycznym z Małopolski. To 10 pojazdów, które zabezpieczały stan bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Jedna z karetek trafiła do brzeskiego szpitala. Dzisiaj, dyrektor, a zarazem poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko, odebrała akt notarialny. Podczas specjalnej uroczystości karetkę przekazała premier Beata Szydło, w asyście ministra zdrowia Konstantego zadziwia oraz szefa resortu infrastruktury Andrzeja Adamczyka. – Cieszy nas ten podarunek. Brzesko, z racji położenia, na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, potrzebuje tak nowoczesnego sprzętu – mówi, dziękując pani premier, poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Sportowa sobota
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 09 listopada 2016 21:47

To była udana impreza na osiedlu Browarna promująca zdrowy styl życia. Uczestnicy dopisali, a rozpiętość ich wieku była od pięciu do osiemdziesięciu trzech lat. Przypomnijmy, że to sportowe spotkanie kilku pokoleń mieszkańców osiedla Browarna odbyło się w ramach realizacji projektu „Strefa zdrowia- plenerowa siłownia na os. Browarna ”. Projekt był zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2016. Inicjatorami projektu był Zarząd Osiedla Okocimskie na czele z przewodniczącym Markiem Serwinem, pracownicy i lekarze przychodni CenterMed, zrealizowany został przy współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 listopada 2016 21:58

Przez trzy dni mieszkańcy Brzeska będą świętowali kolejną rocznicę niepodległości. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku zwracam się do wszystkich o udekorowanie domów flagami. Niech biało – czerwony symbol naszej flagi narodowej, będzie podkreśleniem naszej dumy z Ojczyzny, podkreśleniem patriotyzmu, a przede wszystkim oznaką naszej czci i pamięci o wszystkich, którzy oddali życie lub zdrowie, by walczyć o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę. Niech flagi zawisną na domach, instytucjach, firmach. Zapraszam także na nasze miejskie uroczystości z okazji 11 listopada. Wspólne świętowanie niech będzie symbolem naszej jedności narodowej i dumy z Ojczyzny – apeluje burmistrz Grzegorz Wawryka. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący brzeskiej Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Święto obchodzone będzie od 10 do 12 listopada, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Brzesko. Datki na ratowanie cmentarza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 listopada 2016 21:58

Ponad dziesięć tysięcy złotych zebrali wolontariusze Społecznego Komitetu Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku. W tym roku kwestowano przez trzy dni: od 30 października do 1 listopada.  Dodajmy, że w całości dochód zostanie przeznaczony na odnowę zabytkowych nagrobków. W tym roku, w rolę kwestarzy wcielili się, między innymi samorządowcy, harcerze, uczniowie brzeskich szkół, członkowie komitetu oraz mieszkańcy, a odwiedzający cmentarz parafialny nie szczędzili grosza. Warto wspomnieć, że dzięki zbiórkom organizowanym przez Społeczny Komitet Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny udało się odrestaurować wiele zabytkowych nagrobków, które dzięki temu udało się uratować przed całkowitym zniszczeniem. Organizatorzy kwesty mają nadzieję, że za zebrane w tym roku pieniądze uda się odnowić trzy kolejne nagrobki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Ruszyła noclegownia
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 listopada 2016 10:46

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, że dysponuje wolnymi miejscami w Noclegowni Dla Bezdomnych Mężczyzn w Brzesku, ul. Cegielniana ½, która jest czynna w godz. od 19°°do 7°°. Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym, bądź w dniu zgłoszenia się w noclegowni z dozorcą pełniącym dyżur w  tym czasie. W przypadku posiadania informacji o osobach wymagających schronienia prosimy o poinformowanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku tel. 146631583, lub 146632419. Natomiast kontakt z Noclegownią pod nr 14-68-63-998.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Podsumowanie akcji "Znicz"
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 listopada 2016 15:51

2 wypadki drogowe, 10 kolizji i 4 osoby ranne - to bilans przeprowadzonej akcji "Znicz". Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Od 28 października do 2 listopada 2016r. brzescy policjanci dbali o zapewnienie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo osób odwiedzających groby. W tym czasie nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów na terenie powiatu brzeskiego

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Bucze. Minister u prałata
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 listopada 2016 21:55

Ksiądz Ignacy Piwowarski, legendarny kapelan tarnowskiej Solidarności, duchowny, który w latach Polski Ludowej, w tym w czasie stanu wojennego, wspierał opozycje antykomunistyczną, odebrał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Do Bucza, parafii, z której pochodzi i w której obecnie mieszka, pofatygował się minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP. Krzyż nadał kapłanowi  Prezydent RP Andrzej Duda. Ministrowi Kowalczykowi towarzyszyli poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, poseł Barbara Bartuś, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Radgoszczy Marek Lupa, proboszcz parafii ks. Ryszard Pluta, wiceprzewodniczący RM Piotr Wyczesany, szef struktur PiS w powiecie brzeskim Stanisław Pacura, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze oraz mieszkańcy sołectwa i przyjaciele księdza.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Jadowniki. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 listopada 2016 00:00

Pod koniec października w Jadownikach odbył się happening. Różnobarwny korowód uczniów z tematycznymi plakatami wyruszył ulicami miejscowości. dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 spotykały się z mieszkańcami zachęcając ich do noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie rozdawali odblaski, które wcześniej wykonali na zajęciach technicznych. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem i zrozumieniem. Napotkani mieszkańcy Jadownik chętnie poświęcali swój czas dzieciom, wyrażając wdzięczność, jednocześnie zapewniając o stosowaniu się do przepisów kodeksu drogowego. Koordynatorami konkursu „Odblaskowa Szkoła” w Jadownikach są Jan Chrabąszcz i Rafał Sieński.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .