Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Szczepanów. Wpadła do studni
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 14 października 2016 19:00

O sporym szczęściu może mówić kobieta, która wpadła do 14.metrowej studni w  Szczepanowie. W jaki sposób? Ustali to policja. Dzisiaj, w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o tym, że kobieta wpadła do studni w miejscowości Szczepanów. Do działań ratowniczych wysłano dwa zastępy z JRG Brzesko oraz OSP KSRG Szczepanów. – Mieliśmy problem z dotarciem na miejsce.  Licznie wystające konary drzew na drogę gminną, znajdujące się na wysokości przejazdu wozów bojowych jednostek straży pożarnej spowodowały konieczność szybkiego ich usunięcia. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w studni na głębokości ok. 14m w wodzie znajduje się kobieta. Nawiązaliśmy z nią rozmowę. Szybko udało się ją wydostać z opresji. Chwile potem poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Okoliczności - mówi  mł. bryg. Piotr Słowiak, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Brzesko: Przyłącz się do kanalizacji sanitarnej do końca roku i skorzystaj z promocyjnych cen
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 października 2016 21:58

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Sp. z o.o. realizowało od 2010 roku Projekt pn.: „Ochrona wód w dorzeczu rzeki Dunajec i Uszwicy poprzez uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie działalności Związku Międzygminnego w Brzesku”, współfinansowany przez Unię Europejską. W ramach przedsięwzięcia wybudowano około 30 km sieci kanalizacji sanitarnej w mieście Brzesko przy ulicach: Wiejska, Leśna, Zacisze, Topolowa, Jodłowska, Elektryczna, Reja, Poprzeczna, Szczepanowska, Wakacyjna, Jesienna, Kopernika, Stawowa, Młyńska, Wodna, Głucha, Uczestników Ruchu Oporu, Cicha, Spółdzielcza, Starowiejska i Bujaka; w miejscowości Jasień przy ul. Klonowej i Klonowej-Bocznej oraz w miejscowości Jadowniki przy ul. Środkowej, Wschodniej, Staropolskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wniosek SPZOZ Brzesko na piętnastym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 08 października 2016 21:54

Blisko trzy miliony złotych wpłynie niebawem na konto szpitala powiatowego w Brzesku. To środki pozyskane przez dyrekcję placówki w Ministerstwie Zdrowia. Wniosek złożony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku, po ocenie ekspertów,  znalazł się na bardzo wysokim, piętnastym miejscu w kraju. Dodajmy, że tylko 23 projekty, zgłoszone przez szpitale w Polsce,  skorzystają z dotacji unijnej. – Za wsparcie finansowe bardzo serdecznie chcę podziękować ministrowi zdrowia, Konstantemu Radziwiłłowi – mówi naszej redakcji dyrektor brzeskiej lecznicy, a zarazem poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Zakończenie sezonu motocyklowego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 września 2016 20:23

Górujące nad najstarszą południową  częścią Jadownik wzgórze Bocheniec w niedzielę 25 września 2016 r. już po raz piąty zgromadziło liczną grupę motocyklistów.  W zbudowanym w  miejscu prastarego grodu Wiślan zabytkowym kościółku  Św. Anny,  motocykliści  wraz z mieszkańcami Jadownik  spotkali się na wspólnej  modlitwie dziękując Bogu za kończący się sezon motocyklowy.  Po mszy świętej   wielobarwny peleton blisko 500 lśniących chromem maszyn z rykiem silników wyruszył na paradę drogami Jadownik, Brzeska, Mokrzysk, Szczepanowa oraz Sterkowca. Dzięki pięknej pogodzie cykliści dosiadając swych   rumaków, mogli podziwiać Kotlinę Sandomierską, Beskid Sądecki oraz fragment Tatr a okoliczni mieszkańcy różnorodność zakutych w stali koni mechanicznych na dwóch a czasem trzech kołach.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Hala przy „Trójce”
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 września 2016 23:34

Kosztowała w sumie ponad 6.5 miliona złotych, ale naprawdę robi wrażenie. To jeden z największych tego typu obiektów w powiecie brzeskim, jak i w regionie tarnowskim. Hala widowiskowo – sportowa w Brzesku, bo o tym obiekcie mowa, została dzisiaj oficjalnie oddana do użytku. Nowoczesna bryła budynku nie umknęła uwadze wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, który w imieniu premier Beaty Szydło, odczytał list gratulacyjny. Prezes Rady Ministrów w okolicznościowy adresie, skierowanym na ręce burmistrza Grzegorza Wawryki oraz dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku (to przy tej placówce powstała hala) napisała: Najnowszym symbolem zmian, dumą Waszą i całego Brzeska, stanie się otwierana dzisiaj uroczyście nowa hala sportowa. Wierze, że ta imponująca inwestycja będzie dla mieszkańców Waszego pięknego miasta inspiracją do uprawiania sportu ”. Minister Stawiarski podkreślał, że wrażenie robi przeszklony obiekt, jak i wielkie zaangażowanie władz samorządowych miasta, w rozwój kultury fizycznej i sportu. Gratulował w imieniu pani premier, ministra sportu i własnym.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Podpalacz w rękach Policji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 września 2016 20:20

Policjanci zatrzymali 28-latka, który jest odpowiedzialny za pożar budynku w Brzesku. Jak ustalili mundurowi mężczyzna celowo podpalił wyposażenie w pomieszczeniach obiektu. Cztery osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane, na szczęście nikomu nic się nie stało. Zaledwie kilka dni wystarczyło brzeskim policjantom, aby ustalić sprawcę piątkowego (16.09) pożaru budynku w Brzesku. Do pożaru doszło przed godziną 21.00. W wynajmowanych pomieszczeniach znajdowały się wówczas cztery osoby, które szybko zostały ewakuowane. Ogień zniszczył wyposażenie obiektu, a straty wstępnie oszacowano na około 100 tys. złotych. Policjanci, którzy pracowali na miejscu i zabezpieczali ślady, podejrzewali, że mogło dojść do podpalenia. Wczoraj (20.09) w tej sprawie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Brzeska. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do podpalenia, tłumacząc, że zrobił to ze złości. 28-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Leki 75+ - MOW NFZ w Urzędzie Miejskim w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 września 2016 20:19

Małopolski Oddział NFZ w Krakowie zaprasza 22 września wszystkie osoby, które chcą uzyskać więcej informacji nt. bezpłatnych leków dla seniorów po 75. roku życia do Urzędu Miejskiego w Brzesku przy ul. Bartosza Głowackiego 51. Stoisko MOW NFZ będzie czynne od 9.30 do 14.00 - pokój nr 10. W tym dniu będzie można złożyć również konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. 
 Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Holokaust w pamięci
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 września 2016 22:40

W minioną niedzielę, w Brzesku odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę likwidacji getta żydowskiego. – Polscy i żydowscy mieszkańcy Brzeska przez wieki żyli i współistnieli obok siebie w zgodzie i przyjaźni. Brutalnie przerwała to II wojna światowa. Musimy być stróżami historii i nie dopuścić, aby tragiczna historia powtórzyła się. Dzisiejszy marsz to znakomita lekcja historii łącząca nasze dwa narody. Serdecznie dziękuję państwu Annie i Bogdanowi Brzyskim, niestrudzonym opiekunom pamięci o brzeskich Żydach – mówił w czasie uroczystości burmistrz Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 293

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .