Click on the slide!

Brzesko. Obwodnica z trzy lata?

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10 Konkurs ekologiczny (0)
 • 25.10 Nowe stawki podatków (0)
 • 25.10By tradycji... (0)
 • 25.10Kulinarne warsztaty (0)
 • 25.10Remiza do remontu (0)
 • 24.10 Co to jest i jak działa cashback? (0)
 • 22.10Brzesko: O narodzeniu... (0)
 • 20.10Otwarcie biura poselskiego (0)
 • 20.10Bezpieczna droga... (0)
 • 20.10Gmina zaprasza... (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Harmonogram zbiórek krwi w 2016 roku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 grudnia 2015 17:38

Znamy daty organizowanych w Brzesku „zbiórek Krwi”. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, w uzgodnieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, ustalił terminy, w których będzie możliwość oddania krwi w miejscowości Brzesko. Krew można będzie oddawać w godzinach 9.00-12.00 w następujące dni: 1) 27 stycznia 2016 r.; 24 lutego 2016 r.; 30 marca 2016 r.; 27 kwietnia 2016 r.; 25 maja 2016 r.; 29 czerwca 2016 r.; 27 lipca 2016 r.; 31 sierpnia 2016 r.; 28 września 2016 r.; 26 października 2016 r.; 30 listopada 2016 r.; 21 grudnia 2016 r.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Nie będzie podwyżek cen wody w 2016 r.
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 grudnia 2015 16:21

W przyszłym roku nie wzrosną ceny za wodę i ścieki. Złożyło się na to m.in. wynegocjowane przez burmistrza Grzegorza Wawrykę   niepodnoszenie opłat za korzystanie z oczyszczalni  Browaru Okocim oraz przygotowanie wspólnie z zarządem RPWiK   wniosku do Międzygminnego Związku ds. Wodociągów i Kanalizacji o przedłużenie istniejących taryf na kolejny rok. Oznacza to,  że do końca stycznia 2017 roku mieszkańcy gminy będą płacić za wodę i ścieki tyle samo co obecnie.
-Jeśli chodzi o cenę za wodę i ścieki, to na terenie Międzygminnego Związku ds. Wodociągów i Kanalizacji cena od lat kształtuje się na poziomie średnim  w stosunku do innych cen w Małopolsce. Za wodę płacimy 4,51 zł. brutto a za ścieki 7,64 zł. brutto - wyjaśnia wiceprezes RPWiK, Jerzy Wolnik.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Powiat, a ekologia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 grudnia 2015 22:32

Jest do wglądu „Powiatowy programu ochrony środowiska dla Powiatu Brzeskiego na lata 2016-2025”. Wszyscy zaintereso0wani mogą zapoznać się z tym dokumentem w siedzibie powiatu (w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, 32-800 Brzesko, ul. Piastowska 2B (I piętro, pokój nr 104 ) w godzinach od 7.00 do 15.00). Dokument został opracowany na zlecenie zarządu powiatu przez Beatą Podgórską, firmę ALBEKO z Opola.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strefa gospodarcza w Buczu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 grudnia 2015 22:29

Głośna stała się ostatnio sprawa dojazdu do strefy aktywności gospodarczej w Buczu, o uruchomienie której zabiega brzeski samorząd. Żeby ten projekt zrealizować, potrzebne są do spełnienia przynajmniej dwa warunki. Pierwszy z nich to uruchomienie pieniędzy unijnych na wybudowanie infrastruktury w strefie pozwalającej na przyciągnięcie inwestorów , drugi to dogodne skomunikowanie tych terenów ze zjazdem z autostrady i ciągiem drogi krajowej nr 768. Inwestycję poprawiającą komunikację w kierunku północnym czyli Szczurowej i Koszyc miano zrealizować w dwóch etapach, pierwszy miał kończyć się w Mokrzyskach, drugi w Szczurowej. Decyzję środowiskową wydano na całość inwestycji. Wtedy też zaczęły się pierwsze schody. Gmina Borzęcin odwoływała się od decyzji środowiskowej, powodującym tym samym zagrożenie ,że inwestycja ta wypadniez budżetu województwa. Dzięki zabiegom i współpracy brzeskiego samorządu z Zarządem Dróg Wojewódzkich ( instytucji podległej marszałkowi województwa) przygotowano decyzję środowiskową na realizację obydwu etapów. Władze województwa zabezpieczyły też swój wkład finansowy na realizację tego przedsięwzięcia. Żeby droga wybudowana w I etapie, pełniąca również rolę obwodnicy Mokrzysk nie kończyła się w polach, postanowiono ,że jej włączenie do ciągu drogi krajowej nr 768 nastąpi tuż za Mokrzyskami( wybudowano dwa ronda). Ta decyzja powodowała, iż tereny inwestycyjne położone w Buczu, które miały uzyskać dogodny dojazd dzięki budowie północnego zjazdu z autostrady nie byłyby skomunikowane tak jak planowano. Dostrzegając tę, jakże ważną kwestię, pracownicy Urzędu Miejskiego już 6 października 2011 roku pisemnie zwrócili się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie ( instytucji podległej marszałkowi) o korektę planów. Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej Bogdan Dobranowski w imieniu brzeskiego samorządu zwracał się z prośbą o uwzględnienie w planach zjazdu do działki gminnej położonej na terenie Bucza- „Położenie tego terenu w pobliżu pętli autostradowej, w bezpośrednim sąsiedztwie ze zjazdem, daje szanse na zainteresowanie inwestorów i powstanie wielu nowych miejsc pracy” - uzasadniał naczelnik. Jeszcze przed końcem 2011 roku z brzeskiego magistratu zostały wysłane w tej sprawie kolejne pisma, w tym także do Biura Projektów Transportu Grontmij, które przygotowywało wstępny projekt zjazdu.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Brzeszczanin osobistym fotografem premiera
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2015 17:35

 sm 0437Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf, został osobistym fotografem premiera polskiego rządu i od tej pory będzie towarzyszył Beacie Szydło dokumentując jej pracę na fotografiach. Piotr Tracz to laureat i finalista wielku konkursów fotograficznych (BZ WBK PRESS FOTO, NATIONAL GEOGRAPHIC, GRAND PRESS PHOTO, POYi, SDP).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Budżet obywatelski
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 listopada 2015 21:31

Remonty dróg, uradzenie placu zabaw, budowa infrastruktury sportowej czy zakup umundurowania do Miejskiej Orkiestry Dętej – ty tylko kilka z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców miasta, w ramach zaplanowanego na 2016 rok, budżetu obywatelskiego. – W ten sposób chcemy z jednej strony upodmiotowić naszych obywateli, wciągnąć ich w proces decyzyjny, proces zarządzania gminą, z drugiej strony wyzwolimy inicjatywy obywatelskie, mamy nadzieje, że także będziemy integrowali pewne grupy społeczne, zawodowe czy poszczególne osiedla, by wspólnie z miastem rozwiązać najpilniejsze problemy – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Akcja Zima ze Sklepami DDD Dobre Dla Domu w Bochni i w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 listopada 2015 21:26

Salon DDD Dobre Dla Domu w Bochni i w Brzesku ma w swojej ofercie najpopularniejsze produkty czołowych producentów: drzwi, podłóg, paneli ściennych, schodów czy tarasów. W związku z tym oferujemy najwyższą jakość i bardzo szeroki zakres wzorów. Zapewniamy kompleksową obsługę Klienta w salonie, jak i na inwestycji u Klienta. Sprawdź najlepsze pomysły na urządzenie Twojego wnętrza! Wybierz podłogę i drzwi w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Ogłoszono nominacje do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 listopada 2015 18:16

Po trzy materiały fotograficzne i audycje dźwiękowe, cztery materiały wideo oraz aż sześć tekstów otrzymało nominacje do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Laureatów w poszczególnych kategoriach nagrody poznamy 3 grudnia. W obecnej, piątej edycji nagrody, oceniane są materiały audio, wideo, teksty i zdjęcia opublikowane od początku października 2014 roku do końca września 2015 roku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 276

pr032016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami

  20 aut może zaparkować wzdłuż ul. Krakowskiej pod PKS-em, ale postawiono tam zakaz parkowania, żeby ...

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .