Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Brzesko. Jeżdżę z głową…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 lutego 2017 23:06

Dwa samorządy: Gmina Brzesko i Urząd Marszałkowski finansowały projekt „ Jeżdżę z głową”, dzięki niemu pięćdziesięciu uczniów brzeskich szkół podstawowych przeszło szkolenie z zakresu jazdy na nartach. Program realizowany był od 14 do 28 stycznia.
Dla każdego uczestnika przewidziano szkolenie w wymiarze 20 zajęć (60-minutowych) podczas pięciu wyjazdów weekendowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup szkoleniowych, po 10 osób każda. Każda grupa posiadała własnego instruktora i osobę jeżdżącą na nartach, która pomagała instruktorowi. Szkolenie na stoku rozpoczynało się o godz. 9.00 i trwało cztery godziny. Podczas szkolenia dzieci poznały technikę bezpiecznego poruszania się na nartach po stoku narciarskim, jak również korzystania z wyciągów narciarskich. Szkolenie było przeprowadzone zgodnie z Programem Nauczania Narciarstwa SITN PZN oraz Programem Nauczania Narciarstwa Dzieci SITN PZN.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat Brzeski. Ponad 12 milionów wydatków majątkowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:41

Rada Powiatu Brzeskiego podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 rok. – To kolejny z rzędu budżet, w którym gros środków przeznaczyliśmy na inwestycje, w tym na inwestycje drogowe oraz budowę chodników – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Przed głosowaniem nad budżetem, radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Według RIO budżet powiatu brzeskiego został przygotowany zgodnie z prawem. Dochody powiatu w 2017 roku oszacowano na ponad 71.3 miliona złotych (z tego dochody bieżace wynoszą ponad 64.8 miliona złotych, a majątkowe ponad 5.6 miliona złotych. Wydatki powiatu oszacowano na 76.2 miliona złotych. Tradycyjnie już najwięcej środków pochłonie utrzymanie oświaty. Mowa o szkołach ponadgimnazjalnych, szkolnictwie specjalnym – na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej, utrzymaniu wszystkich instytucji oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Na ten cel, w tegorocznym budżecie powiatu brzeskiego, została zapisana kwota ponad 24.1 miliona złotych. Sporo powiat przeznacza na opiekę społeczną. W sumie jest to kilka milionów złotych jeśli weźmie pod uwagę utrzymanie WTZ, SDŚ, wypłatę pomocy rodzinom zastępczym, utrzymanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Za Zasługi dla ŚZŻ AK
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 lutego 2017 14:18

1 lutego  członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  podsumowali miniony rok działalności brzeskiego koła. Wśród przybyłych  gości byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, prezes Zarządu Okręgu Tarnowskiego ŚZŻ AK  Ryszard Żądło, ks. prałat Józef Drabik, ks. prałat Józef Mularz, Mieczysława Klimek reprezentująca minister Józefę Szczurek-Żelazko, prezes TG Sokół Ludwik Lechowicz, starszy cechu Kazimierz Kural,  dyrektorzy banków – Lech Pikuła i Antoni Skurnóg oraz młodzież z ZSP nr1, członkowie Koła Historycznego AK z jego  opiekunem  Piotrem Dudą. Okazją do spotkania w tak licznym i szacownym gronie było wręczenie sześciu członkom koła Medali Za Zasługi dla ŚZŻ AK.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Mateusza Tatara bohater z Jasienia
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 lutego 2017 14:17

W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka spotkał się z Mateuszem Tatarą, mieszkańcem Jasienia, który w dniu 3 stycznia narażając własne zdrowie i życie wyniósł z płonącego mieszkania 48 letnią niepełnosprawną kobietę, zanim pojawiły się na miejscu jednostki straży pożarnej i służby medyczne. Mateusz Tatara jest studentem II roku fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego kandydaturę zgłoszono też w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2016” 
w kategorii działalność społeczna i charytatywna . „ Pana czyn  zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. Niech będzie przykładem obywatelskich postaw dla nas wszystkich ”- powiedział burmistrz wręczając  panu Mateuszowi list gratulacyjny  i  okolicznościowy upominek. Burmistrz Grzegorz Wawryka 
w uznaniu dla postawy i czynu Mateusza Tatary  wystosował do Prezydenta RP wniosek o odznaczenie  Medalem za Ofiarność i Odwagę.  W spotkaniu wziął również udział radny miejski, sołtys Leszek Klimek inicjator odznaczenia medalem  młodego bohatera z Jasienia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Tragiczny wypadek w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 lutego 2017 15:48

samochodvolvwyp31 stycznia, przed godz. 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie wiaduktu nad rzeką Uszwica w Brzesku znajduje się pojazd leżący na dachu, a w środku jest kierowca. Samochód zauważył przechodzący w pobliżu rzeki mężczyzna, który poinformował służby ratunkowe. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volvem jadąc drogą krajową nr 94 od ronda Św. Jakuba w kierunku Jadownik z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze, następnie w dół po skarpie, uderzył w drzewo i dachował. Niestety 44-letni kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu.  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat z budżetem
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 stycznia 2017 22:18

Rada Powiatu Brzeskiego podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 rok. – To kolejny z rzędu budżet, w którym gros środków przeznaczyliśmy na inwestycje, w tym na inwestycje drogowe, budowę chodników, termomodernizację budynków i cyfryzację usług publicznych – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Starosta Brzeski nagrodził Bohatera
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 stycznia 2017 22:17

Młody mieszkaniec powiatu brzeskiego – Mateusz Tatara – stał się z dnia na dzień bohaterem, gdy nie zważając na grożące niebezpieczeństwo, zdecydował się samodzielnie wejść do płonącego domu, by uratować życie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Józefa Szczurek - Żelazko wiceministrem zdrowia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 21 stycznia 2017 17:04

pbsjszczJózefa Szczurek – Żelazko, poseł na Sejm RP i dyrektor brzeskiego szpitala z dniem 1 lutego obejmie urząd wiceministra zdrowia. – Otrzymałam taka propozycję od pani premier Beaty Szydło. Zdecydowałam się objąć  urząd wiceministra. Dziękuję posłowi Edwardowi Czesakowi za rekomendację – mówi w rozmowie z naszą redakcją nowa wiceszefowa resortu zdrowia. Będzie wspierała ministra Konstantego Radziwiłła swoim doświadczeniem w reformowaniu służby zdrowia w Polsce. Przypomnijmy, że Józefa Szczurek –Żelazko jest posłem od jesieni 2015 roku. Głosowało na nią blisko 15 tysięcy wyborców. Jest dyrektorem szpitala w Brzesku od kilkunastu lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 293

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .