Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Gnojnik. Wybory MRG
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 07 września 2015 19:41

8 października wybory radnych Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik. Utworzono dwa lokale wyborcze: w Gimnazjum Publicznym w Gnojniku oraz w Gimnazjum Publicznym w Uszwi. Głosować będzie można w godzinach od 10 do 18. – Zachęcam wszystkich gimnazjalistów do głosowania. Młodzieżowa Rada Gminy została utworzona na mocy uchwały Rady Gminy z czerwca tego roku. Będzie ona organem doradczym w kwestiach dotyczących młodzieży. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i gimnazjaliści wybiorą najlepszych spośród siebie. Wyniki poznamy wieczorem 8 września – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Drogi na finiszu
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 28 sierpnia 2015 00:00

Do końca sierpnia zakończą się prace przy modernizacji dróg transportu rolnego, które prowadzone są na terenie gminy Gnojnik. Zakończono natomiast inwestycje związane z remontem dróg uszkodzonych podczas powodzi. – W tym roku wyremontujemy w sumie kilka kilometrów dróg. W przypadku odbudowy po powodzi, pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna na jezdniach, natomiast drogi transportu rolnego zostaną utwardzone tłuczniem i żwirem. Dodam tylko, ze prace na drogach kosztowały nas kilkaset tysięcy złotych. W obydwu przypadkach remonty sfinansowano dzięki dotacjom z budżetu państwa i budżetu marszałka. Nie ukrywam, że liczymy jeszcze na środki jeszcze w tym roku. Jest szansa na dodatkowe pieniądze od wojewody małopolskiego – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Fotowoltaika w akcji
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 26 sierpnia 2015 00:00

Podczas ostatniej sesji radni Rady Gminy w Gnojniku podjęli uchwałę – wyrazili zgodę, na zaciągnięcie kredytu w kwocie ponad miliona złotych (1.050.000.00PLN) na realizację projektu związanego z budową instalacji fotowoltaicznych (mikro) przez mieszkańców gminy. „Tak” powiedziało czternastu radnych, jeden radny głosował przeciwko (Paweł Prus z Gosprzydowej, były sekretarz gminy). W dyskusji tłumaczył, że jest wiele innych spraw do „załatwienia w gminie” i nie ma potrzeby dotowania mieszkańców. Z takim rozumowaniem nie zgodził się jednak wójt Paterek. I trudno się mu dziwić. Idąc bowiem tokiem myślowym radnego Pawła Prusa, należałoby zaprzestać dotowania czegokolwiek: budowy sieci kanalizacyjnej, przydomowych oczyszczalni ścieków, wodociągów, a nawet szkół i przedszkoli (co najwyżej do wysokości subwencji oświatowej).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Miliony na ekologię
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:06

Przed kilkoma laty samorząd gminy Gnojnik postawił na szeroko rozumianą ekologię. Tylko w tym roku realizowane są dwa duże projekty; jeden związany był z budową przydomowych oczyszczalni ścieków (jest na etapie końcowym – rozliczenia), drugi z fotowoltaiką. Ale po kolei. Sieć kanalizacyjna, odziedziczona po poprzedniej ekipie, pozostawiała wiele do życzenia. W zasadzie mówiło się wtedy tylko o planach, ale konkretnych działań z tym związanych, nie było. Dopiero teraz, na zlecenie gminy, trwa przygotowanie dokumentacji technicznej na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w całej gminie. To ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Szkoda trochę, że samorząd zmarnował okazję na pozyskanie środków na ten cel, jaka była w latach 2002 – 2010 (ze środków przedakcesyjnych np. z SAPARDU lub potem, z pierwszego budżetu unijnego dla Polski).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Dziękowali za plony
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 16 sierpnia 2015 12:02

5TR 6781Rolnicy, rzemieślnicy, przedstawiciele samorządu i parlamentu oraz wielu mieszkańców Gnojnika i okolicznych gmin, dziękował dzisiaj za plony. Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kościele parafialnym w Gnojniku. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji rolników: dziękowano za udane żniwa oraz proszono o dobrą pogodę przy zbiorze pozostałych płodów rolnych. Oczywiście w homilii nie zabrakło wątków związanych z potrójnym powodem do świętowania. Powód religijny – to ten, że 15 sierpnia, kościół rzymsko – katolicki obchodzi rocznicę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny; powód drugi – patriotyczny ma związek z wydarzeniami, które miały miejsce w 1920 roku: 15 sierpnia doszło do załamania się agresji sowieckiej na Polskę. To dzień zakończenia Bitwy Warszawskiej, które według historyków wojskowości, ocaliła Europę przed zalewem sowieckiego komunizmu.  No i powód trzeci -  tradycją w gminie Gnojnik już jest, że w dniu 15 sierpnia, obchodzone są dożynki – gminne święto plonów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Zagrają dla Krzyśka
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 sierpnia 2015 21:08

Przez dwa dni:  22 i 23 sierpnia, na kompleksie boisk Orlik w Uszwi odbędzie się turniej charytatywny. Zachęcamy do zapisów, które potrwają do 19 sierpnia. Przypomnijmy, że 20-letni Krzysztof Broszkiewicz z Rzezawy koło Bochni,  miał wypadek w drodze na maturę. Wierzy jednak, że wyjdzie z tego. Ma bardzo poważnie uszkodzony kręgosłup, jednak ciągle wierzy, że będzie chodził i zostanie żołnierzem. Dodajmy, że w październiku miał rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Pod koniec czerwca jechał zdać jeden z ostatnich egzaminów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Wsiadł na motocykl kawasaki. Był kilkaset metrów od domu, wtedy, już poruszał się główną drogą, staranowało go auto. – Zachęcam do udziału w Turnieju – mówi wójt Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Potrójny powód do wielkiego świętowania
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 31 lipca 2015 20:10

Tradycyjnie już 15 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne. Tym razem w roli gospodarza wystąpi miejscowość Gnojnik. – Mamy potrójny, w tym dniu powód do świętowania: z jednej strony jest to gminne święto chleba, z drugiej kolejna rocznica Cudu Bitwy Warszawskiej, która jak wiemy zahamowała bolszewicki marsz na Europę, no i święto religijne, jakże ważne w naszym kalendarzu, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. W tym roku gospodarzem dożynkowego spotkanie będzie Gnojnik. Przed kilkoma laty samorząd podjął decyzje, że co roku, inna miejscowość, będzie organizowała święto plonów. I tak po kilku latach historia zatoczyła koło i znowu dożynki dotarły do stolicy gminy. Tradycyjnie już dożynkom towarzyszył będzie konkurs wieńców dożynkowych (tradycyjnych i nowoczesnych). Oceni je profesjonalne jury, powołane przez organizatorów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik Gmina dla rolników
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 lipca 2015 21:36

To jest bardzo dobra wiadomość dla rolników. Od kilku dni przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Czchów w terminie od 1 do 31 sierpnia 2015 roku. Do wniosku należy załączyć: faktury za zakup oleju w okresie od 01.02.2015 roku do 31.07.2015 roku, faktura może być wystawiona tylko na rolnika – właściciela gruntu, faktura musi zawierać pełne dane adresowe rolnika – informują w Urzędzie Gminy Gnojnik. – Zachęcam do skorzystania z tej oferty – mówi wójt Sławomir Paterek. 

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 46

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .