Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 16.03 Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek... (0)
 • 16.03 Jadowniki. O pożarach wiedzą wszyst... (0)
 • 14.03 Okocimianki świętowały Dzień Kobiet... (0)
 • 12.03 Dni Brzeska: Coma, Jula i Stefano T... (2)
 • 12.03 Szczurowa. Rowerem z… Chicago (0)
 • 12.03 Dębno. Pamiętają o wyklętych (0)
 • 12.03 Czchów. Wielkie gabaryty za darmo (0)
 • 12.03 Brzesko. Ekologia w ofensywie (0)
 • 12.03 Brzesko Pożegnanie i powitanie… (0)
 • 07.03 Brzesko: Od czwartku nowy komendant... (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Gnojnik. Gmina pomaga potrzebującym
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 31 października 2015 08:37

W sumie ponad 20 ton żywności rozdano mieszkańcom gminy Gnojnik. Tyle trafiło tutaj w ostatnich trzech miesiącach. – Kolejny transport zaplanowano na listopad tego roku. Pomoc osobom potrzebującym, biednym, rodzinom wielodzietnym doskonale wpisuje się w zakres zadań, którymi ma obowiązek zajmować się samorząd gminny. W imieniu gminy zajmuje się tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku – tłumaczy naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Łoniowa. Święto z wójtem
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 18 października 2015 18:54

Niedawno Szkoła Podstawowa w Łoniowej obchodziła podwójne święto: Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych. Następnie uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Dębno, Wiesławem Kozłowskim udali się do szkoły, aby obejrzeć część artystyczną, którą przygotowały dzieci pod okiem nauczycieli. Pierwsza część była poświęcona przede wszystkim patronowi szkoły – Janowi Pawłowi II. Poprzez poezję i śpiew, dzieci wspominały wspaniałego Polaka. W kolejnej części spotkania przystąpiono do pasowania dzieci klas pierwszych i wręczono im drobne upominki. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, sześcioro nauczycieli otrzymało nagrody Wójta Gminy Dębno. W gronie wyróżnionych znaleźli się:  mgr Lucyna Potępa, mgr Monika Piróg, mgr Krzysztof Sołtys, mgr Agnieszka Radzikowska, mgr Barbara Kawa i mgr Marta Migdał-Duź. Nagroda jest wyróżnieniem pedagogów za efekty ich pracy, a osoby docenione w tym roku wykazały się zarówno dobrymi wynikami nauczania, jak i zaangażowaniem w pracę. Wójt Gminy Dębno na ręce Dyrektorów placówek oświatowych złożył podziękowania nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za ich codzienną pracę. Wszystkim nagrodzonym, jak również całemu Gronu Pedagogicznemu z terenu Gminy Dębno serdecznie gratulujemy. Wójt Wiesław Kozłowski podkreślał, że szeroko rozumiana edukacja będzie jednym z priorytetów działania samorządu gminnego w tej kadencji. Wspomniał, że gmina zamierza doinwestować szkoły.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Złote i diamentowe gody
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 18 października 2015 18:53

Niedawno obchodziliśmy wspaniały jubileusz „Złotych i Diamentowych Godów”. – Kolejne pary z terenu gminy Gnojnik doczekały pięknej 50. i 60. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Wójt Gminy Gnojnik – Sławomir Paterek wręczył parom świętującym jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego medale nadane z tej okazji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Gratulacje oraz życzenia jubilatom złożyli  również zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego  - Alicja Rataj oraz Przewodniczący Rady Gminy – Janusz Zych. Nie zabrakło również uroczystego toastu oraz wspólnie odśpiewanego 100 lat. Uroczystości  jubileuszowe uświetnił występ grupy śpiewaczej „Uszwianie”. Po czym nastąpiła druga, mniej oficjalna część spotkania przepełniona rozmowami, refleksjami i wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Lewniowa. Zagrają dla papieża
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 09 października 2015 08:08

Jan Paweł II – pierwszy papież z Polski, święty, przyjaciel młodzieży odszedł od nas już przed dekadą, ale ciągle pamięć  nim jest żywa i kultywowana. I bynajmniej nie tylko dlatego, że był Polakiem na Papieskim Tronie, ale przez to, iż zaskarbił sobie swoją działalnością jako głowa kościoła rzymsko- katolickiego, uwielbienie, miłość wiernych. Nie dziwi więc, że ta pamięć kultywowana jest także na terenie gminy Gnojnik. Dowodem tego jest koncert odbędzie się 11 października w Kościele parafialnym w Lewniowej. Organizatorem jest Centrum Kultury w Gnojniku. Podczas niedzielnego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 16 w kościele parafialnym w Lewniowej zaprezentują się zespoły, schole i grupy z gminy Gnojnik, z tutejszych parafii. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Kulinarne warsztaty
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 08 października 2015 06:51

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Gnojniku odbyły się warsztaty kulinarne. To kolejna wydarzenie realizowane przez tutejszy samorząd we współpracy z krakowskimi specjalistami; tym razem zorganizowane przez trenerów Banku Żywności w Krakowie, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Do Gnojnika zawitała trenerka i specjalista ds. edukacji p. Patrycja Fudalewska – Jasińska, która wspólnie z uczestnikami przygotowywała wspaniałe potrawy. W menu warsztatów znalazły się m.in.  toskańska zupa pomidorowa, zapiekanka z kaszy jęczmiennej z wątróbką oraz bajaderki. 
Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali drobne prezenty. Wszyscy uczestnicy pozytywnie ocenili to spotkanie  i już zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji. – Cieszą mnie te inicjatywy. Są dowodem na to, że nasza gmina otwiera się na innych, jest chłonna na tego typu wydarzenia, ale jednocześnie jest to dowód na to, że potrafimy korzystać z takich inicjatyw – mówi wójt Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Małopolskie remizy w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 25 września 2015 21:28

Blisko 180 tysięcy złotych będzie kosztował remont remizy strażackiej w Gnojniku. – Część tej kwoty otrzymamy od marszałka Małopolski, w ramach programu Małopolskie Remizy 2015 oraz z WFOŚiGW.  Złożyliśmy wniosek o dotację, zyskał on akceptację zarządu województwa, który rekomendował przyznanie naszej gminie blisko czterdziestotysięcznej dotacji. Właśnie taka kwota wpłynie na nasze konto – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Prace remontowe rozpoczęły się kilka tygodni i – w ocenie włodarza gminy – przebiegają bardzo sprawnie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gosprzydowa. Zginął w wykopie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 24 września 2015 16:12

62. letni mężczyzna zginął w wykopie na własnej działce w Gosporzydowej koło Gnojnika. Do tragedii doszło przedwczoraj po południu. Przez kilka godzin trwała „akcja” dotarcia do poszkodowanego. Niestety, w momencie odkopania go, w wykopu który miał w sumie blisko 12 metrów głębokości, mężczyzna już nie żył.  Ratownicy próbowali odkopać mężczyznę kiedy okazało się to niemożliwe, wezwano dwie koparki. Strażakom i służbom medycznym udało się pomóc drugiemu poszkodowanemu, który trafił  do szpitala. W sumie łącznie na miejscu pracowało 42 strażaków, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja i prokurator.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik. Łatwiej dojechać do pól
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 18 września 2015 22:21

W sumie około 160 tysięcy złotych kosztował remont dróg transportu rolnego w gminie Gnojnik. Dzięki temu udało się poprawić stan 10 jezdni. – Oczywiście nadal potrzeby są spore, ale w ciągu kilku lat, trudno nadrobić wieloletnie zaniedbania pod tym względem – podkreśla wójt Sławomir Paterek.  Pod koniec wakacji wakacji zakończono modernizację dróg transportu rolnego. - Całkowity koszt remontu wyniósł około 160 tysięcy zł., z czego 85 tysięcy zł. stanowiło dofinansowanie pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 46

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .