Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Szczurowa: Rozmowa z Kazimierzem Tyrchą, przewodniczącym rady Gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 28 stycznia 2015 15:17

- Po raz trzeci radni Rady Gminy Szczurowa powierzyli Panu funkcję przewodniczącego. Zapewne jest to powód do dumy…
- Z jednej strony jest to na pewno powód do sporej dumy, ale z drugiej swego rodzaju wyzwanie. To dzięki mieszkańcom mojej miejscowości zostałem radnym a następnie  moi koledzy radni  obdarzyli mnie po raz kolejny zaufaniem. Funkcja przewodniczącego to odpowiedzialność za pracę rady, ale także za relacje pomiędzy organem uchwałodawczym  a władzą wykonawczą, w tym przypadku za relacje na linii radni – wójt i podlegli mu urzędnicy oraz pracownicy podległych jednostek: szkół, przedszkoli, służby zdrowia, kultury.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Na ludową nutkę…
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 20 stycznia 2015 21:07

 Już po raz trzeci w Szczurowej odbyło się Noworoczne spotkanie miłośników folkloru. Gospodarzem uroczystości była młodzież, która swoją przygodę z folklorem zaczynała w Szkółce Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie”, kapelach ludowych, dziecięcych zespołach folklorystycznych „Kukułeczka’ (SP w Szczurowej), „Mali Strzelicanie” (SP w Strzelcach Wielkich), gimnazjalnym zespole „Na Scuroską nutę” oraz w młodzieżowym zespole „Scurosko Magierecka”. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili ksiądz dziekan Stanisław Tabiś - proboszcz parafii Strzelce Wielkie, proboszcz parafii Szczurowa ksiądz Wiesław Majka, wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, radni obecnej i poprzedniej kadencji gminy Szczurowa, dyrektorzy szkół, pracownicy Urzędu gminy w Szczurowej, mieszkańcy Szczurowej, którzy brali udział w nagrywaniu teledysków kapeli „Pastuszkowe Granie”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Remont budynku centrum kultury
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 13 stycznia 2015 22:01

Trwa kolejny etap remontu budynku Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Tym razem prace sfinansowano ze środków unijnych. Gmina pozyskała bowiem na ten cel ponad trzysta tysięcy złotych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Od lat wyznajemy zasadę, że środki na inwestycje trzeba pozyskiwać poza budżetem naszej gminy. Samorząd przygotował dokumentację techniczna i wniosek, który trafił do marszałka województwa małopolskiego. Został on wysoko oceniony co zaowocowało podpisaniem umowy dotacji – mówi naszej redakcji wójt Marian Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strzelce Wielkie: Krwawa niedziela
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 12 stycznia 2015 21:03

Już w najbliższą niedziele, 18 stycznia będzie można oddać krew. Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini, który zaprasza mieszkańców Gminy Szczurowa i okolicznych miejscowości do udziału. Akcja zostanie przeprowadzonaw godz. od 10:00 do 14:00; przy kościele w Strzelcach Wielkich. - Pamiętaj Oddając Krew spełniasz Wysoce Humanitarny Czyn - Ratujesz Bowiem Zagrożone Życie – apelują wolontariusze z HDK w Drwini. Krew jest niezbędnym środkiem do leczenia i ratowania życia, produkcji leków i nie da się jej niczym zastąpić, ani tym bardziej wytworzyć sztucznie. Dodatkowym efektem takich akcji jest wymiar promocyjny przedsięwzięcia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Powstanie pole namiotowe
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 03 stycznia 2015 16:58

Szczurowa postanowiła powalczyć o turystów. Nie na poprzez czcze, puste zapowiedzi, jak to ochoczo czynią inni w regionie, ale poprzez fakty. Pod koniec tamtego roku Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej podpisało umowę z firmą EL-BUD Leszek Wójcik na wykonanie prac związanych z utworzeniem pola namiotowego w Dołędze na działce użyczonej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Prace w terenie związane z jego zagospodarowaniem i przekształcenie go w pole namiotowe już się rozpoczęły i polegają na: niwelacji terenu, rozebraniu krawężników, przełożeniu nawierzchni z trylinki, wykonaniu altany gospodarczej - recepcji, wiaty porządkowej, w której będzie zamontowana instalacja wodno-kanalizacyjna wraz z dostawą i montażem urządzeń, remontem zbiornika na nieczystości i wymianą przyłącza oraz ustawieniu pojemnika na odpady. –Naszym celem jest stworzenie warunków do rozwoju turystyki i rekreacji na terenie gminy Szczurowa przez zagospodarowanie terenu pod pole namiotowe. Wykonanie tego zakresu robót możliwe jest dzięki dotacji pozyskanej przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach „Małych projektów” – mówi Alina Banach, GCKCziS w Szczurowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Nowe place zabaw
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 30 grudnia 2014 19:31

Bez wątpienia gmina Szczurowa jest liderem w wielu dziedzinach: na pewno także w przygotowaniu placów zabaw i kącików rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tylko w mijającym powoli 2014 roku, oddano do użytku trzy kolejne tego typu inwestycje. – Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju i wychowania naszych najmłodszych obywateli - mówi wójt Marian Zalewski. Gmina Szczurowa w ramach projektu realizowanego z programu Kapitał Ludzki „Modernizacja oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie Gminy Szczurowa”urządziła cztery place zabaw zlokalizowane przy oddziałach przedszkolnych w miejscowościach Wrzępia, Szczurowa, Rudy-Rysie i Zaborów. Koszt inwestycji wyniósł 80 tys. zł.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Sukcesy bez zadłużenia
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 29 grudnia 2014 23:29

Za dwa dni koniec starego roku. To doskonały okres do podsumowania dokonań inwestycyjnych samorządów Jak to wyglądało w gminie Szczurowa. Wójt Marian Zalewski podkreśla, że tego roku, pod względem inwestycyjnym, nie da się „opisać” w oderwaniu od całej, czterolatki. – Wiele inwestycji to naturalna konsekwencja działań podejmowanych w poprzednich latach. Na pewno nasz ogromny sukces inwestycyjny nie byłby możliwy, gdyby nie wielkie zaangażowanie całej naszej lokalnej społeczności. Dokonania gminy to nie tylko zasługa wójta, ale gra zespołowa, radnych, którymi kierował w ostatnich latach Kazimierz Tyrcha, sołtysów, członków rad sio łęckich, pracowników gminy, pracowników podległych mi instytucji, ale także członków wielu organizacji i stowarzyszeń - mówi nam Marian Zalewski, wójt gmin Szczurowa. Warto dodać, że zadłużenie gminy wynosi niecałe osiem procent, kiedy w innych gminach powiatu, około 60. – to niewątpliwy sukces i najlepszy dowód na menadżerskie umiejętności władz gminy (praktyczne i teoretyczne).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Gmina z elektronicznym obiegiem dokumentów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 22 grudnia 2014 21:50

To dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Szczurowa. Tutejszy Urząd Gminy Szczurowa realizując projekt pn. „Wdrożenie standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych – ePUAP w gminie: Wierzchosławice, Pleśna, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn”, zdecydował się wdrożyć System Komunikacji z Mieszkańcami. Już wkrótce mieszkańcy Szczurowej będą mieli okazję przekonać się, w jaki sposób działa system Alcetel.  Do wielu spośród Mieszkańców zadzwoni telefon stacjonarny z pytaniem o zgodę na rejestrację w Telefonicznej Bazie Mieszkańców Urzędu Gminy. Inni będą mogli sami zarejestrować się dzwoniąc na numery telefonów udostępnionych na plakatach informacyjnych rozwieszonych na terenie gminy lub poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej www.alcetel.pl/szczurowa

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .