Click on the slide!

Brzesko. Obwodnica z trzy lata?

więcej...
Click on the slide!

Trwa budowa hali sportowej przy „Trójce”

więcej...
Click on the slide!

Gmina Dębno: Blisko 700 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie przedszkoli

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10 Konkurs ekologiczny (0)
 • 25.10 Nowe stawki podatków (0)
 • 25.10By tradycji... (0)
 • 25.10Kulinarne warsztaty (0)
 • 25.10Remiza do remontu (0)
 • 24.10 Co to jest i jak działa cashback? (0)
 • 22.10Brzesko: O narodzeniu... (0)
 • 20.10Otwarcie biura poselskiego (0)
 • 20.10Bezpieczna droga... (0)
 • 20.10Gmina zaprasza... (0)
 • 28.02 Gnojnik. Królewskie zmagania w mist... (0)
 • 24.01 Gnojnik. Wielkie kolędowanie (0)
 • 09.01 Gmina Dębno z nowym budżetem (0)
 • 25.12 Życzenia dla Czytelników od Edwarda... (0)
 • 12.12 Otwarcie biura poselskiego w Dąbrow... (0)
 • 28.11 Budżet powiatu wstępnie skrojony (0)
 • 27.11 Honorowy Obywatel Gminy Dębno (0)
 • 27.11 Brzesko. Onkologia jest już w szpit... (0)
 • 27.11 Czchów. Nowy radiowóz dla policji (0)
 • 05.11 PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cy... (0)
Szczurowa. Szybki Internet
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 27 sierpnia 2015 22:18

W ramach projektu Samorządu Województwa Małopolskiego pt. „Małopolska sieć szerokopasmowa” rozpoczęły się prac ziemne przy układaniu kabli światłowodowych. Na terenie gminy Szczurowa wbudowane zostanie 21 kilometrów światłowodu oraz dwa punkty dystrybucyjne w Strzelcach Małych dla gminy Szczurowa z punktami rozdzielonymi w Górce, Woli Przemykowskiej i Niedzieliskach przy granicy ze Szczurową. Drugi punkt dystrybucyjny wybudowany zostanie w Rudach-Rysiu dla pozostałej części gminy z punktami rozdzielonymi między innymi na terenie gmin: Brzesko i Dębno. - Dzięki tej inwestycji, szczególnie ważnej dla przyszłych inwestorów tworzących nowe miejsca pracy, skorzystają również mieszkańcy, ponieważ nowy operator tej sieci będzie oferował o wiele lepszą jakość i szybkość Internetu i zapewne na lepszych warunkach cenowych – dodaje wójt Marian Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wola Przemykowska. Most po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 27 sierpnia 2015 00:00

Odetchnęli z ulgą mieszkańcy gminy Szczurowa, którzy na co dzień korzystają z mostu w ciągu drogi Wola Przemykowska Średnia – Kopacze Wielkie. Most oczywiście jest zbudowany na rzece Uszwica. Odbiorem technicznym przez inspektora nadzoru zakończył się remont mostu na rzece Uszwicy w ciągu drogi Wola Przemykowska Średnia – Kopacze Wielkie blisko ujścia Uszwicy do Wisły.Zakres inwestycji obejmował rozbiórkę konstrukcji betonowych zbrojonych, a następnie przygotowanie i montaż zbrojenia oraz wykonanie słupów podporowych wraz z ich zazbrojeniem i zabetonowaniem. Kolejnym etapem było wykonanie oczepów stalowych, czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych wraz z wykonaniem ścian oporowych i zabezpieczeniem skarp gabionami.Koszt remontu wyniósł 102 tys. zł, z czego 80 procent gmina pozyskała od Wojewody Małopolskiego – cieszy się wójt marian Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Wola Przemykowska. Remiza już służy
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 15 sierpnia 2015 14:58

Strażacy z Woli Przemykowskiej – Natkowa, w gminie Szczurowa, maja powody do zadowolenia.  W niedzielne popołudnie, 9 sierpnia, w obecności zaproszonych gości i mieszkańców świętowali uroczyste oddanie zmodernizowanej remizy i świetlicy. Sołtys Kazimierz Tyrcha powitał wszystkich przybyłych mieszkańców, strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, członek Zarządu Powiatu Marek Antosz, radny Rady Gminy: Franciszek Babło oraz gospodarz gminy Szczurowa, wójt Marian Zalewski. Poświęcenia oddanego budynku dokonał proboszcz parafii Wola Przemykowska ks. Andrzej Mirek. Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Joanny Gwóźdź przy akompaniamencie Pawła Marka przygotowały dzieci z Woli Przemykowskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Pojawie. Dożynki Gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 07 sierpnia 2015 20:32

Msza święta w intencji rolników, w podziękowaniu za tegoroczne plony rozpocznie, zaplanowane na 15 sierpnia, dożynki gminy Szczurowa. Tym razem gospodarzem imprezy będą mieszkańcy wsi Pojawie.  Imprezę organizują: Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Gmina Szczurowa, sołectwo wsi Pojawie oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Pojawianki” z Pojawia, którzy  serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 sierpnia 2015 r. w Pojawiu. Patronat honorowy nad nimi sprawuje wójt Szczurowej –Marian Zalewski. Program święta plonów przedstawia się następująco:  14:00 - Msza św. ( polowa ); 15:00 - Uroczyste powitanie gości przez gospodarzy; 15:15 - Obrzędy dożynkowe; 16:30 - Występ Zespołu Folklorystycznego "Mali Pojawianie"; 16:45 - Występ Zespołu Folklorystycznego "Pojawianie"; 17:15 - 20:15 - Biesiada Śląska ,,Śląskie Pierony”. W trakcie biesiady, około 18:15 - Wyniki konkursu potraw regionalnych ,,Skarby Naszych Pól” oraz konkursu Wieńców Dożynkowych Na koniec gwiazda wieczoru; Gabriel Fleszar, po jego koncercie, około 22.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem LUPA BAND. – Zapraszam w imieniu organizatorów. Przygotowaliśmy bowiem wiele atrakcji i niespodzianek. Będzie więc konkurs potraw regionalnych z degustacją, konkurs Wienów Dożynkowych,  na gości czekać będą liczne stoiska gastronomiczne i wystawowe, a dla dzieci blok zabaw: Wioska zabaw. No i biesiada muzyczno - koncertowa -  zachęca wójt Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strzelce Wielkie. Podniebne akrobacje śladami Ikara
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 19:41

Piknik Lotniczy w Strzelcach Wielkich ma już zagorzałe grono zwolenników.  I trudno się dziwić: doskonała organizacja; wiele atrakcji i – bądź co bądź – jedyna taka impreza w regionie tarnowskim, przyciąga rzesze widzów.  – W tym roku dosłownie wszystko nam sprzyjało – przekonują organizatorzy.  Już wczesnym porankiem  można było podziwiać loty modeli samolotów przygotowane przez licznie przybyłe grupy modelarskie. Pokazy cieszyły się uznaniem publiki, a dla modelarzy są doskonałą okazją do pokazania swoich modeli w „praniu”, ale także sposobem na wymianę doświadczeń, poglądów, podpatrzenia: jak to robią inni. W samo południe oficjalnie rozpoczął się piknik. Ten moment uświetnił przylot samolotu Wiedeńczyk AN-2 z kilkoma  skoczkami na pokładzie. Skoki, jak również wystawa statyczna samolotu  przyciągnęła ogromną publiczność. Poczciwy, stary ,,Antek” oraz atrakcje przygotowane przez Fundację Wiedeńczyk zachwyciła nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Oj ilu nagle pilotów, skoczków nam w kraju przybyło…

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Szczurowa. Bardzo ambitne plany gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 28 lipca 2015 00:00

To jest bardzo dobry rok dla gminy Szczurowa.  Rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, remonty dróg gminnych inwestycje oświatowe, wsparcie dla jednostek OSP, ale także realizacja wielu mniejszych zadań została zapisana w tegorocznym budżecie gminy Szczurowa. Ale już dzisiaj wiadomo, że zakres wydatków inwestycyjnych będzie znacznie większy, bo kolejne środki – chociażby w postaci dotacji na usuwanie skutków powodzi, trafiły na konto gminy. – Od kilku lat sporo inwestujemy. Mamy doskonały wskaźnik, a w dodatku zadłużenie naszej gminy jest niewielkie, raptem kilka procent, to najniższe zadłużenie nie tylko w powiecie brzeskim, ale w całym regionie – mówi naszej redakcji Marian Zalewski, wójt gmin Szczurowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Scalanie gruntów na finiszu
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 21 lipca 2015 21:33

We wrześniu tego roku powinien zakończyć się kolejny etap scalania gruntów w gminie Szczurowa.  Prace poscaleniowe, które obejmują urządzenie całej logistyki transportu rolnego, prowadzone są w kilku miejscowościach gminy Szczurowa. – Ja tylko dodam, że za nami dwa poprzednie etapy prac: jeden zakończono w tamtym roku, drugi w maju 2015.  Scalenia gruntów mają ogromne znaczenie dla rolników, ułatwiają im dojazd do pół, zamiast kilkudziesięciu działek, rolnik otrzymuje jedną, dwie działki. Oczywiście uprawa roli, agrokultura gleby w takiej sytuacji wygląda znaczenie inaczej, to wielkie ułatwienie dla właścicieli gospodarstw rolnych. Zwiększa się także areał upraw, bo wiele gruntów do tej pory stanowiły wąskie drogi czy miedze oddzielające jeden kawałek pola od drugiego  – wyjaśnia starosta brzeski Andrzej Potępa. Powiat brzeski jest w zasadzie jedynym obecnie powiatem w Małopolsce, w którym prace prowadzone są z takim rozmachem. O tym świadczy kilka faktów. – Proces scalania gruntów obejmuje ponad tysiąc gospodarstw rolnych. Same uzgodnienia to wielki wysiłek logistyczny. Gdyby nie wspólna praca powiatu i gminy, takich efektów na pewno, by się nam nie udało osiągnąć – podkreśla starosta.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Szczurowa. Targowisko czeka…
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 13 lipca 2015 20:30

Targowisko w Szczurowej zyskuje coraz więcej klientów i sprzedawców. Pojawiają się tutaj nie tylko mieszkańcy z gminy Szczurowa, ale także z gmin sąsiednich: z Drwini, Borzęcina, Radłowa, a nawet zza Wisły, z Kazimierzy Wielkiej czy spod Niepołomic. –  Zapraszamy i zachęcamy zarówno kupujących jak i sprzedających  na Targowisko Gminne do Szczurowej przy ul. Lwowskiej, które jest czynne w każdą środę z wyjątkiem świąt od 6 do 15. Jest ono doskok ale przygotowane: zapewnia komfort kupującym, jak i sprzedającym, przy obiekcie jest duży parking. Jak zajdzie taka potrzeba to zostanie on rozbudowany – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Marian Zalewski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 40

pr032016

baner-ddd

baner-cp

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Tarnów: parking "park & ride" świeci pustkami

  20 aut może zaparkować wzdłuż ul. Krakowskiej pod PKS-em, ale postawiono tam zakaz parkowania, żeby ...

 • Gmina Brzesko: Program 500 plus

  Czy te 800zł to dochód brutto czy netto ???

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  gdyby niektórzy dyrektorzy jednostek co roku nie "dawali" sobie podwyżek i swoim pożal się Boże zast...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  a wujek Rysiek to zatrudnił tą z Bochni i jeszcze innych paru pociotków i teraz mamy to co widać !

 • Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?

  Trzeba w końcu oczyścić uszwice a winnych karać konkretnie.Scieki są cały czas wpuszczane i wszyscy...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  jak to kto? wujek Andrzej smilies/smiley.gif

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  O jak by byłó pięknie, gdyby tak połowę tych "fachowców" z tytułami licencjata brzeskiej wszechnic...

 • Powiat brzeski zostanie połączony z bocheńskim?

  Najwyższa pora! koniec z tymi urzednikami darmozjadami i prozniakami!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .