Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Szczurowa. Książka – przyjaciel prawdziwy
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 10 kwietnia 2015 21:33

W tym roku Szkoła Podstawowa w Szczurowej uczestniczy w III Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka- przyjaciel prawdziwy”. W tym roku książką konkursową jest III tom Solilandii autorstwa Beaty Kołodziej „Klątwa Ducha Gór”. Jest  to konkurs zespołowy adresowany do uczniów klas I- III. Odkrywając baśniowe przygody Soliludków, uczniowie mieli okazję do rozwijania wyobraźni, a także do kształtowania postaw i rozumienia wartości uniwersalnych.Konkurs ma na celu także: rozbudzenie pasji czytania,  poszerzanie wiedzy na temat skarbów kultury oraz legend Polski, kształtowanie umiejętności dzielenia się przez uczniów zdobytą wiedzą,  rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, promowanie kulturalnego i życzliwego współzawodnictwa, pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, kształtowanie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi. Dodajmy, że uczniowie klas I- III przez trzy tygodnie słuchali czytanej im głośno książki Beaty Kołodziej Solilandia III tom „Klątwa Ducha Gór”- pamiętnik wielickiego skrzata. Po rozwiązaniu specjalnego testu w eliminacjach klasowych wyłoniono po jednej drużynie, która przygotowuje najciekawszą prezentację scenki teatralnej na podstawie książki.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Będzie pole namiotowe
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 19 marca 2015 22:34

Przypomnijmy: w grudniu 2014r. Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej podpisało umowę z firmą EL-BUD Leszek Wójcik na utworzenie pola namiotowego w Dołędze na działce użyczonej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie  w ramach realizowanego projektu pt. Utworzenie pola namiotowego w Dołędze dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających gminę.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Zmiany w centrum
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 12 marca 2015 23:12

Trwa modernizacja i rozbudowa budynku Urzędu Gminy Szczurowa.  W stolicy gminy trwają prace związane z przebudową i modernizacją budynku Urzędu Gminy. Obejmują one wykonanie nadbudowy w obrębie części poddasza, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania. W ramach termomodernizacji wymienione zostaną okna na dwóch kondygnacjach, co przyczyni się do oszczędności energii cieplnej. Zmodernizowana zostanie klatka schodowa celem dostosowania jej do obowiązujących przepisów. Wykonana zostanie również wewnętrzna instalacja wodociągowa, kanalizacyjna i centralnego ogrzewania dla ostatniej kondygnacji budynku oraz tablica rozdzielcza, instalacja oświetleniowa, słaboprądowa i odgromowa oraz system oddymiania w pomieszczeniach poddasza budynku.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Cała gmina czyta dzieciom
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 marca 2015 21:01

Cała Polska czyta dzieciom – to akcja, która cieszy się w kraju wielką popularnością. Od jakiegoś czasu bierze w niej udział także Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach Przypomnijmy, że jest to kampania społeczna rozpoczęta w czerwcu 2001 roku przez Fundację ABCXXI mająca na celu propagowanie czytelnictwa wśród małych dzieci i ich rodziców. Akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ polega na nakłanianiu i rozpowszechnianiu czytania dzieciom bajek przez rodziców, kiedy te są małe. Zaleca się, aby rodzice czytali dzieciom codziennie przez 20 minut.W tym roku do naszej szkoły zostali zaproszeni rodzice oraz przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzieliskach. Uczniowie klas 0-III wysłuchali przygód głównej bohaterki baśni Hansa Christiana Andersena ,,Calineczka” czytanej przez uczniów oraz panie: Annę Hudyma, Mariolę Przydatek, Izabelę Skóra a także strażaka Bartłomieja Hanka. Następnie wykonali pracę plastyczną związaną tematyczne z baśnią. Był to konkurs plastyczny połączony z konkursem literackim ,,W bajecznym świecie baśni Andersena’’. Uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe zakładki wykonane przez uczniów klas starszych. Wszystkie prace plastyczne zasługiwały na wyróżnienie. Tworzą malowniczą wystawę na korytarzu szkolnym. Dzieci z entuzjazmem rozpoznawały też znane postaci z bajek i filmów namalowane przez starszych uczniów. Organizatorkami spotkania były Ewa Zdunek i Lidia Kołodziej. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do podniesienia poziomu czytelnictwa wśród naszych uczniów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa: Kilkanaście milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 28 lutego 2015 20:01

Rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, remonty dróg gminnych, inwestycje oświatowe, wsparcie dla jednostek OSP, ale także realizacja wielu mniejszych zadań została zapisana w tegorocznym budżecie gminy Szczurowa. Ale już dzisiaj wiadomo, że zakres wydatków inwestycyjnych będzie znacznie większy, bo kolejne środki – chociażby w postaci dotacji na usuwanie skutków powodzi, trafią na konto gminy. Budżet został uchwalony jednogłośnie. Wydatki zaplanowano na poziomie 34.5 miliona złotych, w tym na inwestycje zapisano blisko 11.4 miliona złotych. To najlepszy wynik w powiecie brzeskim (na inwestycje wydawana jest tutaj co trzecia złotówka).

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Podwójna śmierć w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 24 lutego 2015 18:12

Obraz 010wDwie osoby zginęły w wypadku do którego doszło dzisiaj w Niedzieliskach, w gminie Szczurowa. Do zdarzenia doszło rano, po godzinie 6.30. Na miejscu okazało się, że w uszkodzonym aucie, znajdują się dwie osoby. Nie udało się otworzyć drzwi. W tej sytuacji trzeba było, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, rozciąć nadwozie. Ratownicy podjęli akcję reanimacyjną. Na próżno; w wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany, policja wyznaczyła objazdy.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Szczurowa. Gmina z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 22 lutego 2015 21:46

Gmina Szczurowa dzięki dobrze opracowanemu wnioskowi o dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, z 25-procentowym udziałem własnym realizuje rozbudowę sieci wodociągowej, prowadzącej od istniejącej magistrali ze Starego Korczyna do połączenia z centrum Szczurowej, Strzelcami Małymi, Barczkowem, Popędzyną i Uściem Solnym.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Strażak roku ze szczurowskimi akcentami
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 30 stycznia 2015 20:16

Druhowie z terenu całej Małopolski spotkali się na terenie Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, aby wziąć udział w corocznej uroczystości „Strażak Roku Województwa Małopolskiego 2014”. W pierwszej części uroczystości, która odbyła się na placu apelowym Krakowskiej Szkoły Pożarniczej przedstawicielom jednostek OSP z terenu woj. małopolskiego oraz gmin i powiatów zostały wręczone kluczyki do nowo zakupionych samochodów strażackich. Środki na zakup nowych samochodów pozyskano dzięki dobrej woli wielu instytucji wśród których należy wymienić  gminy woj. małopolskiego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku OSP RP, ZOSP RP, KG PSP, oraz NFOŚiGW w Warszawie,  WFOŚiGW  w Krakowie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 43

pr022017 

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .