Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Brzesko. Jednogłośnie dla burmistrza
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 10 czerwca 2015 21:15

Wszyscy radni Rady Miejskiej w Brzesku uznali, że ubiegłoroczny budżet gminy został wykonany zgodnie z zasadami prawa. Jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium. – Bardzo cieszy mnie postawa radnych. Jakkolwiek samo wykonanie budżetu to sprawa miasta, to jednak poprzez uchwały, radni maja ogromny wpływ na to co dzieje się w mieście i gminie. Po raz kolejni radni udowodnili, że potrafią wznieść się ponad wszelkie i podziały i głosować zgodnie z sumieniem.Za te postawę wszystkim serdecznie dziękuję - mówił burmistrz Grzegorz Wawryka. Przed podjęciem uchwały: radni zapoznali się z dwie opiniami.  Pozytywną opinię w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu przedstawiła przewodnicząca komisji rewizyjnej Barbara Borowiecka. -Dokonując analizy ubiegłorocznego budżetu stwierdzono, że sprawozdania finansowe zostały sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych. Sprawozdania zostały sporządzone zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o rachunkowości i przedstawiają rzetelnie i jasno wszystkie istotne informacje – mówiła w czasie sesji Barbara Borowiecka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Jubileusz Jurkowa: 800 lat istnienia
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 28 maja 2015 22:45

5TR 1157Uroczystą mszą świętą, w intencji wsi i jej mieszkańców, zainaugurowano oficjalne uroczystości z okazji 800. rocznicy powstania Jurkowa. Jakkolwiek dzieje osadnictwa mają tutaj już kilka tysięcy lat, to jednak dokument z roku 1215 uznaje się, za początek osady. Osady, we współczesnym słowa tego znaczeniu, co nie oznacza, że ten teren nie był zamieszkały wcześniej. – To doskonały moment, by nie tylko podsumować ten miniony okres, ale także razem świętować, bawić się, wspominać w gronie mieszkańców Jurkowa, ale także tych wszystkich, którzy tej miejscowości i jej obywatelom, są bardzo życzliwi. W tym roku, aż trzy miejscowości w naszej gminie, obchodzą jubileusz. Wszystkim mieszkańcom Jurkowa składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, uśmiechu, radości, powodzenia w życiu zawodowym i osobistym – mówił podczas dzisiejszych, oficjalnych uroczystości, burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Brzesko. Dla naszych pań…
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 05 marca 2015 19:55

Przez dziesięć dni trwać będzie w Brzesku cykl imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wielki maraton rozpocznie się już 8 marca, w niedzielę, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym, a zakończy 18 marca spotkaniem w remizie OSP w Szczepanowie. – Zaplanowaliśmy spotkania we wszystkich sołectwach. Ten cykl rozpocznie się w Brzesku. Oczywiście panie trzeba doceniać przez cały rok, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym dniu uczynić to w sposób szczególny, wynagrodzić im za to, że bywa iż o galanterii wobec dam, czasem po prostu zapominamy – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. To właśnie burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, radni, sołtysi i rady sołeckie zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Kobiet.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Dębno: Co trzecia złotówka na inwestycje
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 02 lutego 2015 13:41

Co trzecia złotówka zostanie przeznaczona na inwestycje. Mowa o uchwalonym na ten rok budżecie gminy Dębno. – Na wydatki majątkowe zaplanowaliśmy ponad 16 milionów złotych. Mam nadzieję, że ta suma znacznie wzrośnie. Po pierwsze liczymy, że uda się nam pozyskać dodatkowe środki unijne, po drugie do podziału będzie nadwyżka budżetowa no i nie wykluczone, że otrzymamy wsparcie na usuwanie skutków powodzi. Chcemy, w kadencji 2014 – 2018, a szerzej mówiąc w perspektywie finansowej Unii Europejskiej do roku 2020, wydać na inwestycje kilkadziesiąt milionów złotych. Oczywiście w trakcie roku, będę wnioskował do radnych o korektę budżetu - mówi naszej redakcji wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Dochody budżetu gminy zapisano w kwocie około 45 mln zł, natomiast wydatki zaplanowano na poziomie blisko 48,8 mln zł.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik: Nowe wiaty w gminie
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 25 stycznia 2015 00:00

Cztery nowe wiaty przystankowe pojawiły się w gmin Gnojnik. Te stosunkowo niewielkie gabarytowo inwestycje, najbardziej ucieszyły tych, którzy na co dzień korzystają z transportu zbiorowego, ale z racji estetyki nowe przystanki wpisują się także w szeroko zakrojone plany rewitalizacji centrów miejscowości gminy Gnojnik. – W zasadzie problem wiat przystankowych mamy rozwiązany”. Mówię „rozwiązany”, bo kiedy podejmowaliśmy decyzję o montażu nowych czterech wiat, nie wiedzieliśmy, że będzie potrzeba remontu jeszcze jednej wiaty, przy drodze krajowej Nowy Sącz, -Brzesko, która niedawno została zniszczona w wyniku wypadku drogowego. Ale i to się zmieni. I tę wiatę przystankową, na wiosnę tego roku, wyremontujemy – zapewnia Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gnojnik: Wybory sołtysów i przymiarki budżetowe
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 23 stycznia 2015 22:57

Rozpoczął się właśnie maraton zebrań wiejskich i strażackich w gminie Gnojnik. Potrwają one do marca. Podczas zebrań wiejskich wybierani są sołtysi oraz przedstawiciele rad sołeckich. Jakkolwiek sołtys nie ma osobowości prawnej, jako jednostka pomocnicza gminy, spełnia wiele zadań. - Przed nami maraton zebrań wiejskich. Ja przywiązuję ogromna wagę do nich. To nie tylko miejsce spotkania z mieszkańcami danej wsi, ale także możliwość wypowiedzenia się obywateli w sprawie inwestycji, planów samorządu. Dla mnie jest to natomiast okazja do pokazania problemów, możliwości finansowych gminy i planów na rok czy na cała kadencję - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Kolędnicy z Uszwi pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 21 stycznia 2015 22:03

Już 6 lutego kolędników z Uszwi będzie można podziwiać na Podhalu. Nie byle jaka to rzecz, bo zespół, który na co dzień działa przy tamtejszej świetlicy wiejskiej, zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych 43. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Sufczyn: Szkoła po rozbudowie
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 12 stycznia 2015 21:03

sufczynszkolaWiele wskazuje na to, że już od lutego 2015 roku, uczniowie w Zespole Szkół w Sufczynie, w gminie Dębno, będą na miejscu mogli skorzystać ze stołówki. Obiady będą tutaj najprawdopodobniej dowożone z pobliskiej Woli Dębińskiej. To kolejny element zmian w placówce. Od niedawna młodzież może korzystać z nowej szatni, świetlicy, a przy okazji rozbudowy szkoły, wybudowano także dwie nowe klasy i obszerny korytarz. – Mam nadzieję, że od września 2015 roku uda się nam uruchomić dowóz dzieci z tej części Sufczyna, która graniczy z gminą Wojnicz. Będę przekonywał mieszkańców, by do naszej szkoły, a nie do Wojnicza, posyłali młodzież. Atutem jest nie tylko położenie szkoły, dobre warunki lokalowe, sala gimnastyczna, ale także bardzo wysoki poziom kształcenia: czego najlepszym dowodem są wyniki egzaminów kończących szkołę podstawową i gimnazjum - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 39

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .