Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 14.03 Powiatowe ćwiczenia strażackie (0)
 • 12.03 Gmina:Pamiętali o oświacie (0)
 • 12.03Niedzielska: Gościmy uczniów (0)
 • 12.03 Powiat: Sesja (0)
 • 12.03Gmina: Sportowcy w Brzesku (0)
 • 12.03Brzesko: W zdrowym ciele (0)
 • 12.03Biadoliny:Scena gotowa (0)
 • 07.03 Szczepanów: Odblaskowa szkoła (0)
 • 06.03Brzesko: Potrójne wito (0)
 • 06.03Czchów ma rację w sporze z Limanową (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Niebawem poznamy wykonawcę łącznika docelowego
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 27 stycznia 2014 23:26

lacznikbrzeskoa4We wrześniu 2012 roku po długich negocjacjach Powiat Brzeski podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad porozumienie, w którym w zamian za sfinansowanie budowy udostępni drogę powiatową – ulicę Leśną - jako tymczasowy łącznik z autostradą. Najważniejszym, i najczęściej kontestowanym zapisem tego dokumentu była deklaracja GDDKiA o budowie docelowego łącznika. Była to z trudem wynegocjowana acz bardzo ważna deklaracja gdyż wcześniej mimo wielu lat dyskusji, konsultacji i obietnic nie istniał żaden oficjalny dokument zapewniający Brzesku taką inwestycję. Niemniej jednak wszyscy przeciwnicy udostępnienia Leśnej jako tymczasowego zjazdu a w zasadzie większość mieszkańców nie wierzyła, że ten plan może się powieść. Najpowszechniejszą była teza, że „prowizorki są najtrwalsze” i ulica Leśna pozostanie na zawsze łącznikiem z autostradą.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Gmina Dębno: Atak zimy odparty
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 27 stycznia 2014 21:21

Czy 120 tysięcy złotych zapisanych w budżecie gminy Dębno na zimowe utrzymanie dróg gminnych wystarczy? Wiele wskazuje, że tak, ale wszystko tak na dobrą sprawę będzie zależało od tego jaka będzie dalej aura. W tym roku, przynajmniej na razie, zima jest łaskawa dla samorządów. - W ubiegłym sezonie drogi trzeba było odśnieżać już od listopada do połowy kwietnia, w tym dopiero od kilku dni. Prognozy napawają optymizmem. Synoptycy zapowiadają odwilż. Ostatnie, intensywne opady śniegu, nie zaskoczyły ani drogowców, ani samorządu – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów wypowiedział wojnę wykluczeniu
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 24 stycznia 2014 21:45

Gmina Czchów walczy z wykluczeniem cyfrowym. Samorząd złożył wniosek o dotację na ten cel. Eksperci uznali, że został on przygotowany perfekcyjnie i zapalili mu „zielone światło”. Co to oznaczało w praktyce? Zaproszenie dla gminy do negocjacji umowy oraz przyrzeczenie przekazania samorządowi pieniędzy na ten cel. A gra warta jest świeczki, bo na konto magistratu wpłynie kilkaset tysięcy złotych. Projekt pod nazwą „Lepsze jutro – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Czchów” realizowany jest w ramach programu Działanie 8.3.”Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
W Sejmie o wędzeniu wędlin
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 24 stycznia 2014 14:22

asztorcsawickiklopotekPosłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego: tarnowianin Andrzej Sztorc, były minister rolnictwa Marek Sawicki oraz Eugeniusz Kłopotek przekonywali w Sejmie, że w Polsce nie będzie wprowadzony zakaz wędzenia wędlin po 1 września 2014 roku. – Sporo w informacjach medialnych jest kłamstw. Polska musi dostosować się do norm unijnych, to dotyczy wszystkich krajów Wspólnoty. Nie ma zagrożenia dla tych zakładów mięsnych, które rzeczywiście wędzą wędliny tradycyjnie, przy pomocy drewna, w dobrych piecach, ale trzeba oddzielić: dobre wędzenie od „udawania”. Zdarzają się przypadki, na szczęście należą do mniejszości, że ktoś wędzi szybko, byle jak, żeby tylko nadać wyrobom odpowiedni zapach – mówił naszej redakcji były minister rolnictwa Marek Sawicki. Zdaniem posła Andrzeja Sztorca problem dotyczy około 10 procent firm. – Każdy przypadek przeanalizujemy, nam zależy na rozwoju rolnictwa, sektora produkcji rolnej – zapewniał poseł Sztorc.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Czchów: Kolejny etap rewitalizacji Rynku
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 17 stycznia 2014 11:43

czchowrynek2014aW sumie ponad 2.3 miliona złotych kosztować będzie kompleksowa rewitalizacja czchowskiego Rynku. – To stosunkowo niewielka kwota, jeśli zestawimy ją z pracami prowadzonymi w innych tego typu miasteczkach Małopolski – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. W tym roku gmina przystąpi do trzeciego etapu prac. Zaplanowano uporządkowanie północnej i południowej pierzei Rynku. Wschodnia i zachodnia została wyremontowana wcześniej, odnowiono wówczas także budynek miejscowego magistratu i uporządkowano zieleń.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat wypowiedział wojnę domowej przemocy
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 15 stycznia 2014 22:41

PTR_1449Wojnę przemocy domowej wypowiedział właśnie powiat brzeski. Dzisiaj na temat rozmawiali przedstawiciele władz samorządowych powiatu, dyrekcja i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, policji oraz pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej. – Sytuacja w naszym regionie jest dobra, takich zdarzeń jest znacznie mniej niż w innych powiatach Małopolski. Ale nie znaczy to, że zjawisko jest nam nieznane. Nie zasypiamy gruszek w popiele, chcemy przyjrzeć się mu bliżej - mówił naszej redakcji wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg. Z ramienia powiatu brzeskiego, koordynatorem projektu zostało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które w Schronisku Młodzieżowym w Brzesku zorganizowało spotkanie informacyjne dotyczące Programu Wdrożenia Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
O Parlamencie wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 14 stycznia 2014 21:05

konkursparlamentuszewPatryk Bober wygrał I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP, który odbył się dzisiaj w Uszwi, w gminie Gnojnik. Na drugim miejscu sklasyfikowano Darię Wąs i Katarzynę Tobołę (dwa równorzędne II miejsca) natomiast na trzecim, Konrada Czchowskiego. Wszyscy są uczniami Gimnazjum w Uszwi. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował poseł na Sejm RP, Edward Czesak. Pomysłodawcą konkursu była Dorota Mucha, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum w Uszwi. Poseł Edward Czesak był zaskoczony poziomem wiedzy gimnazjalistów. – Przyznam, że niektóre pytania były naprawdę bardzo trudne. Oczywiście cieszą mnie tego typu konkursy. Gratuluję pomysłodawcom, władzom gminy. Uszew to doskonały przykład miejscowości, w której oświata jest na wysokim poziomie – mówił poseł Edward Czesak. Dodajmy, że parlamentarzysta ufundował nagrodę dla laureatów. Za kilka dni, 13 uczniów wraz z opiekunami odwiedzi Sejm i Senat. Wycieczkę do Warszawy zaplanowano na 22 stycznia.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Spotkanie WTZ w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 09 stycznia 2014 19:22

PTR_0734Dzisiaj opłatkowo – noworoczne spotkanie miało miejsce w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, w gminie Gnojnik. Podopieczni placówki zaprosili swoich rodziców, przedstawicieli stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, któremu podlega WTZ, ale także przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego. Stowarzyszenie reprezentowała doktor Ewa Cierniak – Lambert, powiat brzeski wicestarosta Ryszard Ożóg oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Stanisław Lambert, natomiast władze gminy przewodniczący Rady Gminy, sołtysi oraz wójt Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 39

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .