Click on the slide!

Samorządowy opłatek

więcej...
Click on the slide!

Czchów. Biuro poselskie już działa

więcej...
Click on the slide!

Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka

 Będzie prezesem ZE PAK.

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
 • 25.10Buty damskie na lato, jakie wybrać (0)
 • 25.10 Zatroskany reporter (0)
 • 25.10 Premiera spektaklu (0)
 • 25.10Szczepanów. Odblaskowa szkoła (0)
 • 25.10Złotka z Lewniowej (0)
 • 25.10Nammobus na placu (0)
 • 24.10Łoniowa. Posłowie u strażaków (0)
 • 22.10Modele RC - Prezent dla dziecka (0)
 • 20.10Brzesko: Oddaj procent na szpital (0)
 • 20.10Czchów. Limanowa na „dywaniku” o rzecznika (0)
 • 20.10Brzesko: Dzień kobiet (0)
 • 20.10Miliony dla poloni (0)
 • 20.10Pierwsza pomoc (0)
 • 20.10Brzesko: Ofiarom przestępst (0)
 • 26.02 Za nami XXI edycja Międzynarodowego... (0)
 • 26.02 Jadowniki. Wilczym Tropem (0)
 • 09.01 Brzesko. Samorządowy opłatek (0)
 • 08.01 Ziarenka Nadziei w RCK-B (0)
 • 06.01 Brzesko. Orszak Trzech Króli przesz... (0)
 • 02.10 Biadoliny Szlacheckie. Oddali hołd ... (0)
 • 26.09 Uszew. OSP w systemie (0)
 • 14.08 Zawada Uszewska. Strażacki jubileus... (1)
 • 14.08 Dożynki w gminie Dębno (0)
 • 09.07 Czchów. Jazz na całego (0)
Gmina Gnojnik: Dwa miliony w ekologię
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 21:44

Dwa miliony złotych to szacunkowy koszt budowy 108 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Gnojnik. Wniosek przygotowany przez samorząd przeszedł pierwsze sito selekcji w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jakkolwiek do podpisania umowy droga jeszcze daleka, ale urzędnicy wierzą, że postawią w tej sprawie przysłowiową kropkę nad „i”. – Jestem przekonany, że realizacja projektu jest całkiem realna. Sądzę, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dla nas mają one ogromne znacznie. Dla nas, mówię zarówno w skali mikro o gminie, ale także w skali makro, o kraju. Wszak nie od dzisiaj przecież wiadomo, że ochrona środowiska naturalnego to jedno z największych wyzwań cywilizacji XXI wieku – trafnie zauważa wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Gmina Dębno: Komputery i Internet za darmo
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 21:43

einclusiondebnoSto osób, mieszkańców gminy Dębno, otrzyma komputer i dostęp do Internetu za darmo. Z tej oferty mogą skorzystać osoby w wieku 50 plus oraz niepełnosprawni. Oczywiście pod warunkiem, że spełnią pozostałe kryteria. – Nabór wniosków trwa do końca lutego. Myślę, że najdalej w połowie marca wyłonimy tę grupę, która ostatecznie skorzysta z tego programu. Samorząd naszej gminy realizuje drugi już etap walki z wykluczeniem cyfrowym. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz udało się nam pozyskać sporą dotację na ten cel. Obydwa wnioski, przygotowane przez Urząd Gminy w Dębnie, zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów, to otwarło nam drogę do podpisania umowy na wsparcie finansowe – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (2)
 
Czchów wzbogaci się o plaże, przystań i parkingi
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 04 lutego 2014 23:23

jeziororeko2Korty tenisowe, parkingi na co najmniej kilkaset pojazdów, kąpieliska, trasy rowerowe, deptaki dla pieszych, przystanie dla łodzi, kajaków i motorówek, miejsca do grillowania, ale także obiekty gastronomiczne, pole biwakowe, kemping – tak za trzy, najdalej cztery lata będzie wyglądał lewy brzeg Jeziora Czchowskiego, na odcinku od zamku Tropsztyn, do zapory. Ale prace prowadzone będą także poniżej zapory. Tutaj ma powstać centrum kulturalno – rozrywkowe. – Mam nadzieję, że czwarty etap prac, związany z odzyskaniem brzegu Jeziora Czchowskiego oraz zagospodarowaniem tego terenu, uda się nam zakończyć w 2016 roku. Zakres robót jest naprawdę ogromny, szacujemy go na jakieś 11 – 12 milionów złotych. Gros tej sumy będzie jednak stanowiła dotacja unijna, w ramach środków przeznaczonych dla subregionu tarnowskiego – zapewnia nas Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (1)
 
Sto milionów na zjazdy w Brzesku
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 04 lutego 2014 23:21

Nie Bochnia, nie Tarnów, a właśnie Brzesko będzie miało za dwa, najdalej trzy lata, najlepiej skomunikowany system dróg lokalnych z autostradą i „starą czwórką”. A wszystko za sprawą dwóch zjazdów - północnego i południowego. Ten pierwszy sfinansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich (wyłoniono już wykonawcę); drugi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (ogłoszono przetarg). Nie da się ukryć, że Brzesko ograło sąsiadów i skutecznie zadbało o lobby na rzecz tych inwestycji. Nawet najwięksi krytycy władz miejskich w tym przypadku nie mają żadnych argumentów. – Nasze wieloletnie zabiegi przyniosły pozytywny efekt. To oczywiście jest ogromnie ważna informacja. Zjazdy z autostrady to szansa na rozwój miasta i całego powiatu. Nie ukrywam, iż wiążemy z tym ogromne nadzieje. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się batalia o uzbrojenie stref aktywności gospodarczej – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Ferie w gmnie Brzesko
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 02 lutego 2014 21:02

Na nudę na pewno nie będą narzekały dzieci i młodzież, rozpoczynające jutro, 3 lutego, ferie zimowe. Warunek jest tylko jeden: zechcą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kultury, Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, świetlice wiejskie, a także placówki oświaty. – Warto prześledzić tę ofertę, bo jest w czym wybrać. To zajęcia zarówno w formie mniej, jak i bardziej aktywnej. Zapraszam do udziału w tych wydarzeniach nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale także z gmin sąsiednich. Ot chociażby można skorzystać z propozycji Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
E-booki w brzeskiej bibliotece
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 30 stycznia 2014 23:00

bibliotekanoc111Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku wraz z trzydziestoma innymi tego typu placówkami w województwie małopolskim, podpisała porozumienie, które zapewnia dostęp do elektronicznych wydań książek z platformy IBUK LIBRA. Wystarczy tylko wpisać w Internecie: http://libra.ibuk.pl). Jak mówi nam Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, do 10 grudnia 2014 roku Czytelnicy mogą korzystać z 1150 tytułów książek m.in. z wydawnictwa PWN – dostępnych bezpłatnie!

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Lewniowa: Dwudniowa peregrynacja figury Michała Archanioła
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 29 stycznia 2014 23:00

Przez dwa dni mieszkańcy Lewniowej, w gminie Gnojnik będą mogli modlić się przed figurą Świętego Michała Archanioła z Gargano. Kościół uważa go za rzeczywistego opiekuna i obrońcę we wszystkich zmaganiach w obronie i szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
Powiat: Priorytetem jest infrastruktura drogowa
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 28 stycznia 2014 21:54

Powiat Brzeski uchwalił budżet na 2014 rok. Zgodnie z priorytetami, jakie Rada postawiła sobie w ostatnich kilku latach, także i ten plan finansowy zakłada przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę drogową. W poprzednich kadencjach powiat poczynił bardzo wiele inwestycji w oświacie, dzięki czemu szkoły ponadgimnazjalne w powiecie brzeskim są w bardzo dobrym stanie technicznym, maja znakomitą bazę dydaktyczną oraz nowoczesne zaplecze sportowe. Dzięki temu powiat, w odróżnieniu od innych samorządów, mimo niżu demograficznego i coraz mniejszej ilości uczniów, nie dopłaca do funkcjonowania szkół. To bardzo ważne, ponieważ budżet oświaty stanowi blisko połowę całego budżetu powiatu. Ale z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie aktywne poszukiwanie środków zewnętrznych, które zasilają powiatową edukację. Powiat Brzeski skutecznie aplikuje po środki europejskie realizując coraz to nowe projekty przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. W ciągu ostatnich trzech lat do powiatowych szkół trafiło ponad 11 milionów złotych pozabudżetowych pieniędzy, które pozwalają uczniom zdobyć dodatkowe kompetencje i umiejętności, nauczycielom pomagają lepiej i skuteczniej uczyć oraz dają możliwość ciągłej modernizacji wyposażenia klas, pracowni i warsztatów.

Czytaj wiecej
Dodaj Komentarz (0)
 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 39

Moda Eozone.pl

pr022018

Relacje z regionu brzeskiego

Archiwum Wiadomości

Ostatnie komentarze

 • Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej

  W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostan...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje!!!

 • Restauracja ma się... smacznie

  Jest XXI wiek i jest to knajpa dla plebsu. Niestety żadnych podstawowych standardów. Do toalet nie da s...

 • Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację

  Gratulacje )

 • Restauracja ma się... smacznie

  Smród niestety odraża. Niezbyt estetycznie i niezbyt czysto.

 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego

  Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę wytrwałości i zapału w dalszych działaniach!

 • Ostatnie Pożegnanie

  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. +++ R.I.P. +++

 • Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości

  "12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany ...

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .